REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Utrzymywanie silnych relacji pracowników zdalnych: Klucz do efektywnej współpracy

Wirtualne spotkanie integracyjne
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, praca zdalna stała się nieodłączną częścią wielu organizacji. Choć niewątpliwie przynosi ona liczne korzyści, to utrzymanie silnych relacji między pracownikami staje się kluczowym wyzwaniem. Jak zatem efektywnie budować współpracę i wzmacniać więzi, gdy zespół rozproszony pracuje na odległość?
rozwiń >

W tym artykule przyjrzymy się sposobom zachowania relacji w zespole pracującym zdalnie.

REKLAMA

Autopromocja

Komunikacja jako priorytet

Komunikacja odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu relacji. Wirtualne spotkania, korzystanie z platform komunikacyjnych i regularne wideokonferencje pozwalają pracownikom na utrzymanie kontaktu i dzielenie się informacjami. Przejrzysta i regularna komunikacja eliminuje izolację i wzmacnia poczucie wspólnoty.

Organizowanie wirtualnych spotkań integracyjnych

Wirtualne spotkania nie muszą ograniczać się jedynie do pracy. Organizowanie spotkań integracyjnych, np. w formie wirtualnych lunchy czy kreatywnych warsztatów, pozwala pracownikom bliżej się poznać, co wpływa na budowanie pozytywnych relacji.

Wykorzystywanie narzędzi do wspólnej pracy

Platformy do wspólnej pracy, takie jak Google Workspace czy Microsoft Teams, pozwalają na efektywne dzielenie się dokumentami, projektami i pomysłami. Współpraca w czasie rzeczywistym sprzyja integracji zespołu i tworzeniu wspólnego produktu.

Tworzenie wirtualnych przestrzeni społecznościowych

Wirtualne fora, grupy dyskusyjne czy intranety firmowe to świetne narzędzia do tworzenia społeczności online. Wspólne dyskusje, dzielenie się osiągnięciami i wspieranie się nawzajem w ramach wirtualnej społeczności buduje silne więzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dbanie o rozwój zawodowy i integrację

Organizowanie wirtualnych szkoleń, webinarów czy mentorstwa online umożliwia rozwój zawodowy pracowników. Wspólna praca nad projektami, nawet wirtualnie, integruje zespół i umożliwia zdobywanie doświadczenia.

Ustanowienie jednoznacznych celów i oczekiwań

Jasne określenie celów i oczekiwań wobec zespołu zdalnego pomaga w uniknięciu nieporozumień. Klarowność w kwestii oczekiwań dotyczących pracy i rezultatów ułatwia efektywną współpracę.

Rozpoznawanie i nagradzanie osiągnięć

Nagradzanie i docenianie osiągnięć pracowników to kluczowy element utrzymania motywacji i pozytywnego nastawienia. Choć pracują zdalnie, to jednak ich wysiłki powinny być widoczne i doceniane.

Podsumowanie: Utrzymywanie silnych relacji między zdalnymi pracownikami to proces, który wymaga zaangażowania i świadomego podejścia. Komunikacja, organizowanie wspólnych spotkań i wspieranie się nawzajem to kluczowe elementy budowania wspólnoty. Dbanie o integrację, zarówno w kontekście zawodowym, jak i społecznym, przyczynia się do efektywności pracy oraz zadowolenia zespołu. Wirtualna rzeczywistość nie musi być przeszkodą – wręcz przeciwnie, może być nowoczesnym narzędziem do tworzenia silnych i efektywnych relacji zawodowych.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł. Niestety bez odsetek

Tyle gminę kosztuje trzy lat upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały (nie wiadomo na jakiej podstawie prawnej), że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

Świadczenie urlopowe 2024 i 2025 r.

Świadczenie urlopowe ustalane jest w wysokości, która nie może być wyższa od odpisu podstawowego na zfśs. W 2024 r. wysokość tego świadczenia dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy w normalnych warunkach pracy wynosi 2417,14 zł. Czy już wiadomo, ile wyniesie w 2025 r.?

Zmiana minimalnej stawki godzinowej. Jak obliczać wynagrodzenie za umowę zlecenia na przełomie czerwca i lipca 2024 r.

1 lipca 2024 r. zmieni się minimalna stawka godzinowa należna za każdą godzinę wykonywania zlecenia. Ustalając wynagrodzenie za zlecenie wyrażone w stawce godzinowej należy pamiętać, aby nie było niższe od stawki minimalnej.

PIP: Kontrola pracodawcy o każdej porze dnia i nocy, bez uprzedzenia i bez upoważnienia

Państwowa Inspekcja Pracy może kontrolować pracodawców o każdej porze dnia i nocy. Jednak do przeprowadzenia kontroli konieczna jest legitymacja służbowa i specjalne upoważnienie. Wkrótce to się może zmienić.

REKLAMA

Renta wdowia 15%. Nie dla zaniżenia świadczenia. Postulaty wyrównania dla wdów pokrzywdzonych modelem kroczącym. I przyznania zwolnienia z PIT

Renta wdowia przez okres 2025 r. wypłacana w zaniżonej wartości. Początkowo będzie to tylko 15%. Nic nie wskazuje dziś na to, aby Sejm przyjął inne rozwiązanie. Zresztą rząd zapowiedział 15% jeszcze na początków rządów (w grudniu 2023 r.) Wskaźnik 15% wywołuje protesty osób zainteresowanych rentą wdowią. Dlaczego więc nie przyznać wyrównania do kwot wypłacanych na podstawie 15% (wypłata wyrównania w 2026 r. albo 2027 r.) I równolegle - za okres obowiązywania modelu kroczącego -zaproponować osobom poszkodowanym tym modelem zwolnienie z podatku PIT. 

MRPiPS: 1000 zł miesięcznie dodatku do wynagrodzenia już od lipca 2024 r. Dla kogo?

W środę, 19 czerwca 2024 r. rząd przyjął cztery programy finansowania dodatków do wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie. Programy zostały opracowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Budżetówka: 1000 zł miesięcznie brutto do końca 2027 r. [Katalog uprawnionych]

Wypłata 1000 zł brutto dodatku motywacyjnego miesięcznie (pierwsze wypłaty w lipcu 2024 r.) potrwa aż do końca 2027 r. Istniały obawy, że dodatek ten będzie miał krótszy okres finansowania. Na szczęście się nie potwierdziły. Podstawą wypłaty 1000 zł są uchwały Rady Ministrów. W artykule omówienie każdej z nich.

Można połączyć dwa świadczenia: 1) Renta wdowia i 2) Udział w emeryturze zmarłych: męża albo żony [wypłata gwarantowana]

Na dziś jest duże rozczarowanie rentą wdowią. W Sejmie prace toczą się wolno (według emerytów bardzo wolno). I nawet jak ustawa wejdzie w 2024 roku, to przez długi czas świadczenia z „renty wdowiej” będą wypłacane w zaniżonej wartości. Istnieje jednak możliwość zwiększenia niskiej wartości renty wdowiej poprzez wypłatę gwarantowaną (wypłata jednorazowa często około 30 000 zł - wysoki podatek PIT) .

REKLAMA

Ile lat trzeba przepracować żeby starać się o rentę?

Renta z tytułu niezdolności do pracy przysługuje ubezpieczonemu, który spełnia określone warunki. Jednym z tych warunków, niezbędnym do uzyskania renty, jest odpowiedni okres składkowy i nieskładkowy. Długość tego okresu uzależniona jest od wieku osoby ubezpieczonej.

Bezpłatne wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Również w 2024 r. będą organizowane bezpłatne wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci ubezpieczonych. Poniżej opis, gdzie, dla kogo, kiedy, na jakie schorzenia i na jakich warunkach organizowane są turnusy.

REKLAMA