REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie kijem a marchewką – jakich benefitów oczekują pracownicy

Jakich benefitów oczekują pracownicy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Prywatna opieka medyczna, dodatkowe dni wolne i możliwość pracy zdalnej. Takich benefitów najczęściej oczekują pracownicy, a firmy chcąc zachować najlepszych specjalistów proponują tego rodzaju bonusy. Jak wynika z danych LinkedIn, ponad 93% firm obawia się utraty najcenniejszych pracowników, wszelkiego rodzaju dodatki mogą być sposobem na ich zatrzymanie.

Benefity pracownicze to pozapłacowe dodatki do wynagrodzenia. Firmy stosują je jako narzędzie przyciągające nowych pracowników i sposób na przekonanie zatrudnionych już osób do pozostania w firmie. 

Autopromocja

Jakich benefitów chcą pracownicy

Jak pokazują badania, na obecność informacji o bonusach zwraca uwagę 3 na 4 osoby poszukując pracy. Wachlarz jest bardzo szeroki. Elastyczne godziny pracy, pakiet sportowy czy dofinansowanie wycieczek i wyjazdów. Z punktu widzenia pracowników najatrakcyjniejsze są benefity, które przynoszą realne korzyści: prywatna opieka medyczna, służbowe auto czy dodatkowe ubezpieczenie. 

Ciekawą formą dodatków są wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje. W tym przypadku korzyści odnoszą obydwie strony. Pracodawca w ten sposób inwestuje w swój zespół, rozwija jego kompetencje co w dłuższej perspektywie również jemu przyniesie korzyści. Dla pracowników to forma rozwoju i możliwość zdobycia nowej wiedzy, co zaprocentuje na kolejnych etapach kariery. 

Praca poza biurem

Dla coraz większej grupy osób ważna jest możliwość pracy poza biurem. Czas pandemii pokazał, że ta forma przynosi nie tylko niezmienne efekty, ale też jest wygodna dla pracowników. Firmy w ten sposób mogą również redukować koszty. 

Nie w każdym zawodzie praca zdalna jest możliwa. Jednak specjaliści IT, projektanci czy księgowe swoje obowiązki mogą wykonywać poza biurem. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czterodniowy tydzień pracy

Coraz częściej na rozmowach rekrutacyjnych pojawiają się pytania o 4-dniowy tydzień pracy. W tym momencie jeszcze niewiele firm decyduje się na to rozwiązanie, ale skrócenie godzin pracy w piątek jest często spotykane. Argumentem przemawiającym za krótszym tygodniem pracy jest potrzeba zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Jest to szczególnie ważne dla młodego pokolenia, które wkracza na rynek pracy. Co ciekawe według badań to rozwiązanie pozytywnie wpływa na pracowników, ich zdrowie i motywację do pracy. 

Czy warto stosować benefity? 

Z perspektywy rekrutera tego rodzaju dodatki podnoszą atrakcyjność oferty i zwiększają szansę na znalezienie takiego pracownika, jakiego oczekujemy. Druga kwestia to docenienie pracowników, co jest ważne, jeśli chodzi o zaangażowanie i efektywność pracy. 

Urszula Rzaska, Dyrektor Operacyjny w Matchmaker Sp. z o.o.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  REKLAMA

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  REKLAMA

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  ZUS: Przekazano więcej formularzy RUD, ale zgłoszono mniej umów o dzieło

  1,2 mln formularzy RUD przekazano do ZUS i zgłoszono na nich 1,6 mln umów o dzieło - ZUS podał dane za 2023 r.

  REKLAMA