REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie kijem a marchewką – jakich benefitów oczekują pracownicy

Jakich benefitów oczekują pracownicy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Prywatna opieka medyczna, dodatkowe dni wolne i możliwość pracy zdalnej. Takich benefitów najczęściej oczekują pracownicy, a firmy chcąc zachować najlepszych specjalistów proponują tego rodzaju bonusy. Jak wynika z danych LinkedIn, ponad 93% firm obawia się utraty najcenniejszych pracowników, wszelkiego rodzaju dodatki mogą być sposobem na ich zatrzymanie.

Benefity pracownicze to pozapłacowe dodatki do wynagrodzenia. Firmy stosują je jako narzędzie przyciągające nowych pracowników i sposób na przekonanie zatrudnionych już osób do pozostania w firmie. 

Autopromocja

Jakich benefitów chcą pracownicy

Jak pokazują badania, na obecność informacji o bonusach zwraca uwagę 3 na 4 osoby poszukując pracy. Wachlarz jest bardzo szeroki. Elastyczne godziny pracy, pakiet sportowy czy dofinansowanie wycieczek i wyjazdów. Z punktu widzenia pracowników najatrakcyjniejsze są benefity, które przynoszą realne korzyści: prywatna opieka medyczna, służbowe auto czy dodatkowe ubezpieczenie. 

Ciekawą formą dodatków są wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje. W tym przypadku korzyści odnoszą obydwie strony. Pracodawca w ten sposób inwestuje w swój zespół, rozwija jego kompetencje co w dłuższej perspektywie również jemu przyniesie korzyści. Dla pracowników to forma rozwoju i możliwość zdobycia nowej wiedzy, co zaprocentuje na kolejnych etapach kariery. 

Praca poza biurem

Dla coraz większej grupy osób ważna jest możliwość pracy poza biurem. Czas pandemii pokazał, że ta forma przynosi nie tylko niezmienne efekty, ale też jest wygodna dla pracowników. Firmy w ten sposób mogą również redukować koszty. 

Nie w każdym zawodzie praca zdalna jest możliwa. Jednak specjaliści IT, projektanci czy księgowe swoje obowiązki mogą wykonywać poza biurem. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czterodniowy tydzień pracy

Coraz częściej na rozmowach rekrutacyjnych pojawiają się pytania o 4-dniowy tydzień pracy. W tym momencie jeszcze niewiele firm decyduje się na to rozwiązanie, ale skrócenie godzin pracy w piątek jest często spotykane. Argumentem przemawiającym za krótszym tygodniem pracy jest potrzeba zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Jest to szczególnie ważne dla młodego pokolenia, które wkracza na rynek pracy. Co ciekawe według badań to rozwiązanie pozytywnie wpływa na pracowników, ich zdrowie i motywację do pracy. 

Czy warto stosować benefity? 

Z perspektywy rekrutera tego rodzaju dodatki podnoszą atrakcyjność oferty i zwiększają szansę na znalezienie takiego pracownika, jakiego oczekujemy. Druga kwestia to docenienie pracowników, co jest ważne, jeśli chodzi o zaangażowanie i efektywność pracy. 

Urszula Rzaska, Dyrektor Operacyjny w Matchmaker Sp. z o.o.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

REKLAMA

Kalendarz maj 2024 do druku

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

REKLAMA

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

REKLAMA