REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Benefity

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wykaz benefitów dla pracownika 2024 r. Praca zdalna? 4 dni pracy? Samochód? Laptop? Karta lunchowa?

Nasza ocena: coraz ważniejszym benefitem jest praca zdalna lub hybrydowa. 

Benefity świąteczne 2024 – przedsiębiorcy będą najbardziej hojni od lat

Rekordowo dużo firm planuje świąteczne premie dla pracowników. Deklaruje tak ponad połowa pracodawców (51 proc.). Wzrost liczby przedsiębiorców, którzy w tym okresie planują takie premie obserwujemy od 3 lat i może wiązać się to z inflacją i presją płacową. Od zakończenia pandemii rośnie też odsetek firm, które będą organizować spotkania wigilijne – takie wnioski płyną z badania, które wśród 1000 pracodawców przeprowadził Instytut Badawczy Randstad we współpracy z Gfk. 

Świadczenia pozapłacowe 2024: bezpłatny dietetyk i abonament na elektryczny rower zamiast karnetów na siłownię

Samochód służbowy, telefon komórkowy i prywatny lekarz – przez ostatnich kilkanaście lat takie benefity, formalnie określane mianem świadczeń pozapłacowych, były dla pracowników najbardziej pożądane. Ostatnio jednak priorytety uległy zmianie. Nowe wartości coraz wyżej cenione to czas pracy oraz ekologia, zaś dbałość o zdrowie znajduje nowy wymiar, związany z dietą i zdrowym odżywianiem. Jakie są więc najbardziej oczekiwane przez pracowników benefity w 2023 i 2024 roku?

Mieszkanie dla pracownika – benefit na miarę nowych czasów

Globalizacja zaostrzyła konkurencję w walce o najlepszych specjalistów na rynku pracy, a zarazem otworzyła przed polskimi pracodawcami nowe możliwości pozyskania pracowników. Firmy coraz częściej prowadzą szeroką rekrutację, obejmującą zarówno krajowy rynek, jak i arenę międzynarodową. Jak wygrać w rywalizacji o największe talenty i zatrzymać je w firmie?

Benefity pozapłacowe. Stomatolog, rehabilitacja, ubezpieczenie podróżne. Tego brakuje Polakom w pakietach medycznych

Pakiety medyczne oferuje już 8 na 10 firm w Polsce, jednak nie zawsze zawierają w sobie to, czego oczekują pracownicy. Co drugiemu ankietowanemu brakuje usług stomatologicznych, co trzeciemu rehabilitacji, a co czwartemu konsultacji specjalistycznych takich jak ortodoncja czy implantologia – wynika z raportu enel-med „Zdrowy pracownik 2023”. 

Nie kijem a marchewką – jakich benefitów oczekują pracownicy

Prywatna opieka medyczna, dodatkowe dni wolne i możliwość pracy zdalnej. Takich benefitów najczęściej oczekują pracownicy, a firmy chcąc zachować najlepszych specjalistów proponują tego rodzaju bonusy. Jak wynika z danych LinkedIn, ponad 93% firm obawia się utraty najcenniejszych pracowników, wszelkiego rodzaju dodatki mogą być sposobem na ich zatrzymanie.

Benefity. Nie chcemy rezygnować z benefitów, które obniżają koszty życia

Pracodawcy w Polsce od kilku lat prześcigają się w pomysłach na niestandardowe benefity dla pracowników. Nie zawsze to jest właściwa strategia. Jak wynika z najnowszego badania enel-med „Zdrowy pracownik 2023” Polacy są przywiązani do podstawowych dodatków pozapłacowych, z których nie chcą rezygnować. 62% pracowników nie wyobraża sobie nie mieć pakietu medycznego, 42% dofinansowania wypoczynku, a 41% ubezpieczenia na życie. Co więcej, pracownicy pierwsze dwa benefity postrzegają jako najbardziej odciążające ich budżet domowy, zaraz obok bezpłatnego transportu do pracy. Eksperci enel-med zwracają uwagę, że zdrowie w Polsce jest coraz droższe, dlatego atrakcyjne i indywidualnie dopasowane świadczenia medyczne to wymierna korzyść zarówno dla pracowników jak i pracodawców.

Benefity pozapłacowe. Pracownicy są niezadowoleni, oczekują lepszych świadczeń

Benefity pozapłacowe zwiększają skłonność kadr do związania się z firmą – tak uważa aż 94 proc. pracodawców i przedstawicieli działów HR w dużych i średnich przedsiębiorstwach. Jednocześnie ponad połowa pracowników jest zdania, że oferowane im świadczenia pozapłacowe nie są dopasowane do ich oczekiwań.

Branża IT. Jakie benefity pozapłacowe preferują informatycy

Benefity pozapłacowe mogą stanowić cenny dodatek dla pracownika. Jak pokazuje tegoroczny Raport Płacowy, opracowany przez Valueship na zlecenie Organizacji Pracodawców Usług IT – SoDA, 83 proc. firm, które wzięły udział w badaniu, oferuje swoim pracownikom dodatki związane z ochroną zdrowia, a 77 proc. również różnorodne propozycje bonusów sportowo-kulturalnych.

Pakiety medyczne. Czy pracownicy chcą dopłacać do opieki medycznej

Prawie dwie trzecie Polaków jest gotowa na wdrożenie partycypacyjnego modelu w ochronie zdrowia. Dla 83 proc. pracowników dopasowane pakiety medyczne są ważne, a 60 proc. chętnie dopłaci, aby otrzymać pakiety odpowiadające na ich potrzeby. Jednak tylko co czwarty pracodawca przeprowadza w firmie ankiety zdrowia, wynika z badania enel-med. 

Benefity pracownicze: Oczekiwania pracowników wzrastają

Dodatki pozapłacowe mają rozstrzygające znaczenie przy wyborze oferty pracy – tak twierdzi prawie dwie trzecie pracowników ankietowanych w badaniu o zasięgu globalnym. W Polsce prawie wszyscy chcą mieć wpływ na benefity, jakie oferuje pracodawca.  

Benefity pracownicze w Polsce i Europie. Pieniądze to nie wszystko

Aż 93% pracodawców jest zaniepokojonych możliwym odejściem pracowników – takie dane podaje portal LinkedIn. Oprócz odpowiednio wysokiego wynagrodzenia sposobem na ich zatrzymanie mogą być atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. 

Podwyżki, premie i 4-dniowy tydzień pracy najpopularniejszymi benefitami wśród pracowników

Gdyby pracownicy mogli poprosić swojego pracodawcę o cokolwiek, to 73 proc. zwróciłoby się o podwyżkę, a 63 proc. o premię finansową – wynika z "Barometru Polskiego Rynku Pracy". Na trzecim miejscu najbardziej oczekiwanych benefitów znalazł się 4-dniowy tydzień pracy – dodano.

Polski pracownik chętnie przyzna – ile zarabia oraz że chciałby podwyżki

W Polsce co drugi pracownik (50 proc.) nie ma problemu z otwartym dzieleniem się informacjami na temat zawartości swojego pakietu wynagrodzeń. 23 proc. woli jednak zachować te informacje dla siebie. Pod względem otwartości w mówieniu o zarobkach, Polaków wyprzedzają tylko Chorwaci (59 proc.) i Hiszpanie (55 proc.) – wynika z międzynarodowego badania, obejmującego 16 tys. pracowników w 16 krajach, przeprowadzonego przez SD Worx, jednego z kluczowych dostawców usług kadrowo-płacowych.

Benefity pracownicze

Oprócz standardowego wynagrodzenia, benefity pracownicze mają motywować do pracy i umilać czas spędzony w pracy i poza nią. Owocowe piątki, karnety sportowe czy pakiety medyczne stają się standardem w wielu firmach. Podpowiadamy, jak benefity wpływają na zaangażowanie pracowników oraz które z nich cieszą się największą popularnością.

Wyższe zarobki najczęstszą przyczyną zmiany pracy

Perspektywa wyższych zarobków i ciekawszych zadań to najważniejsze czynniki skłaniające do szukania nowej pracy - wynika z raportu agencji zatrudnienia Manpower. W obecnym miejscu pracy pracowników najbardziej demotywują zbyt niskie zarobki oraz zły styl zarządzania.

REKLAMA