REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skłodowscy sp. z o.o. laureatem konkursu MPiPS - Kreator Miejsc Pracy

REKLAMA

REKLAMA

Firma Skłodowscy sp. z o.o., której siedziba mieści się w podwarszawskich Markach, została doceniona w konkursie Kreator Miejsc Pracy, zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zajęła III miejsce w kategorii małych firm. Infor.pl objął patronat medialny nad konkursem.

Konkurs Kreator Miejsc Pracy został zorganizowany przez MPiPS po raz drugi. Celem konkursu jest wyróżnienie tych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r.

REKLAMA

Autopromocja

Nagrody, m.in. tytuł „Kreatora miejsc pracy 2015“,  były przyznane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.

W ocenie Kapituły konkursowej składającej się z przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców, kluczowym aspektem był wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty przyznawane były za zatrudnienie młodych pracowników do 30. roku życia lub z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Oceniana była także rzetelność  pracodawców - m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

Redakcja poleca produkt: Zatrudnianie i zwalnianie pracowników – praktyczny poradnik

 - Do tematu pracowników przykładamy bardzo dużą wagę. Jesteśmy po pierwsze firmą rodzinną i chcemy, żeby nasi pracownicy też podobnie się czuli, jak w firmę rodzinnej – powiedział Tadeusz Skłodowski, prezes zarządu Skłodowscy sp. z o.o. podczas uroczystości wręczenia nagród. Właściciele firmy Skłodowscy bardzo szanują czas pracy pracownika, każdego dnia na ekranach komputerów u wszystkich pracowników, po skończonej pracy pojawia się komunikat: „Twój nominalny czas pracy minął” – to odzwierciedla, jak szanujemy czas pracy i ludzi, którzy z nami pracują, … chcemy żeby mieli czas na rodzinę, na wypoczynek – dodał Tadeusz Skłodowski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nagrody pracodawcom wręczył minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali zorganizowanej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.   

Porozmawiaj o tym na FORUM

***

Kancelaria Podatkowa Skłodowscy, w której skład wchodzi m. in. Skłodowscy sp. z o.o. jest jednym z liderów na ryku usług podatkowych. Eksperci Kancelarii mają ponad 21-letnie doświadczenie i kompetencje potwierdzone certyfikatami. Kancelaria Skłodowscy zajmuje wysoką, 8 pozycję w rankingu najskuteczniejszych firm doradztwa podatkowego w Polsce, opublikowanym przez Dziennik Gazety Prawnej.

Skłodowscy działają na rynku profesjonalnych usług doradztwa podatkowego i rachunkowości od 1993 roku, zapewniają kompleksowe usługi wsparcia dla biznesu. Pracownicy Kancelarii są do dyspozycji klientów w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, usług rachunkowo-księgowych, usług kadrowo-płacowych oraz administracyjnych. Firma świadczy także wsparcie w obszarze usług finansowych takich jak przygotowanie dokumentacji np. do pozyskania środków na założenie lub rozwój działalności – dotacje z UP i UE, kredyty, leasing etc. Eksperci Kancelarii prowadzą szkolenia m.in. z prowadzenia działalności gospodarczej oraz zarządzania spółkami ze szczególnym naciskiem na zarządzanie spółkami z o.o. Dbając o zapewnienie najwyższej jakości obsługi Klienta Skłodowscy stale inwestują w podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników oraz w rozwój infrastruktury IT. W ofercie firmy znajduje się także oprogramowanie IT do zarządzania procesami biznesowymi oraz takie usługi jak archiwizacja dokumentów oraz virtual office.

Siedziba firmy mieści się w Markach, przy ul. Kościuszki 43. Klienci mogą także skorzystać z usług Kancelarii w oddziałach w Wołominie przy ul. Przejazd 3/5, w Warszawie przy ul. Poznańskiej 16/4 oraz w Białymstoku przy ul. Branickiego 17A.

www.sklodowscy.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA