REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

eTutor to inwestycja w przyszłość

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
BenefitSystems

REKLAMA

REKLAMA

Kluczem do stworzenia efektywnie i sprawnie działającego zespołu jest odpowiednia motywacja pracowników. Największe światowe firmy nie szczędzą pieniędzy na systemy świadczeń, które przyczynią się do większej wydajności i zaangażowania w pracę.

Z badania Creating Sustainable Performance przytoczonego przez firmę Ernst & Young wynika, że pracownicy średniego i wyższego szczebla, którzy osiągnęli równowagę między życiem zawodowym a osobistym są o 16 proc. bardziej wydajni, mają o 46 proc. większą satysfakcję z pracy i aż o 130 proc. niższą podatność na wypalenie zawodowe niż osoby nie w pełni usatysfakcjonowani swoją sytuacją.

REKLAMA

Badania pokazują również zależność zachodzącą między zadowoleniem z pracy a  możliwościami rozwoju zawodowego. Zdecydowana większość pracowników zmieniających pracodawcę jako najważniejszy powód podaje zbyt małe szanse rozwoju  lub niespełnione oczekiwania. Fundamentem właściwie pojmowanego Work Life jest wytyczona przez pracodawcę ścieżka rozwoju i kariery pracownika. Środki przeznaczone na rozwój i szkolenie pracowników są więc inwestycją o najwyższej z możliwych stopie zwrotu.

E-learning, czyli szkolenia przyszłości

REKLAMA

Coraz większą popularnością wśród pracodawców i pracowników cieszą się szkolenia e-learningowe. Zdalnie prowadzone kursy są powszechnie realizowane zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że w firmach działających w Uni Europejskiej e-learning wykorzystuje już co czwarta z nich. E-nauczanie jest znacznie popularniejsze w dużych spółkach, a rzadziej korzystają z tej formy szkoleń mikroprzedsiębiortswa.

W Polsce pracownicy podchodzą do e-learningu z dużą dozą ostrożności. Przeprowadzone dotąd badania wykazały, że  podstawowym czynnikiem zaangażowania w e-szkolenia jest motywacja wewnętrzna. Najbardziej na nią wpływa pozytywna ocena przydatności kursu oraz jakość treści pojawiających się w trakcie szkolenia, a także łatwość korzystania z platformy e-learningowej. Jednak nawet na naszym – ostrożnym – rodzimym rynku widać wyraźny trend: z każdym rokiem coraz więcej firm decyduje się na e-szkolenia. Tym bardziej, że pracodawcy mają do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz narzędzi i form e-learningu – od Wirtualnych klas poczynając, przez Blended learning, na Mobile learning kończąc.

Korzystanie z usługi e-learningu podnosi produktywność całego zespołu o 60 procent, a obrót per pracownik nawet do 26 procent (o tym dobitnie świadczą wyniki badań!). Ze względu na swoją specyfikę, najbardziej efektywna jest internetowa nauka języków, a zwłaszcza języka angielskiego. Kursy dostosowane są do indywidualnych potrzeb użytkownika i – do niezwykle ważne – nauka jest  o wiele mniej kosztowna niż tradycyjne lekcje prowadzone przez lektora w klasie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

e-Tutor, czyli angielski z klasą

REKLAMA

Szkoła języka angielskiego on-line – E-Tutor – ma wszystkie wymienione wyżej zalety. A oprócz tego siedem lat doświadczenia na rynku e-learningu, sześćset siedemdziesiąt lekcji oraz ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy aktywnych i zadowolonych użytkowników. Twórcy platformy wyszli bowiem z założenia, że 90 procent nauki języka trzeba wykonać samemu – nauczyć się słówek, powtórzyć ćwiczenia gramatyczne, czytać i pisać. Dlatego stworzyli unikatowy program, który dostosowuje tempo i tryb nauczania do indywidualnych potrzeb każdego ucznia-użytkownika, który sam wyznacza sobie cele i częstotliwość lekcji. Nauka słówek przebiega na zasadach skojarzeń zdjęć z dźwiękami, czyli w najbardziej naturalny sposób. E-tutor pozwala samodzielnie decydować które słówka i zadania dodać do powtórzeń, dzięki temu nikt nie traci czasu na powtarzanie materiału, który ma już dawno opanowany. W lekcjach można uczestniczyć w każdym miejscu i w każdym czasie, w domu przed komputerem, a nawet w podróży – wystarczy komputer i dostęp do internetu. A dzięki pomysłowym interaktywnym ćwiczeniom, żmudna nauka języka zamienia się w pełną wyzwań zabawę. Podczas samodzielnej nauki uczeń wcale nie jest osamotniony, gdyż np. w kawiarni e-Tutor przez całą dobę ma kontakt ze społecznością innych użytkowników.  Może zawierać nowe znajomości i rozmawiać z innymi po angielsku.

E-tutor to inwestycja w przyszłość. To nie tylko dodatkowy benefit zwiększający motywację pracownika. To realny wzrost wartości firmy na rynku, wyróżnienie dzięki oferowaniu innowacyjnych narzędzi. Otwarcie nowych perspektyw rozwoju uczyni firmę o atrakcyjniejszą dla pracowników, a co za tym idzie wzrośnie liczba chętnych zgłaszających swoje kandydatury w procesach rekrutacyjnych. E-Tutor to narzędzie zaprojektowane dla pracodawców i pracowników.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższe urlopy jednak nie dla wszystkich lecz dla wybranych, czyli dla kododatkowe świadczenia. Nie będzie rewolucji w kodeksie pracy

Czas pracy skrócony do 35 godzin w tygodniu, a urlopy wydłużone z 20 dni i 26 dni do dni 35 – i to dla wszystkich. Takie niedawno były zapowiedzi odnośnie dwóch wielkich reform w kodeksie pracy. Rewolucje odwołane, o dłuższych urlopach należy zapomnieć. A krótszy tydzień pracy?

Zmiany w przepisach BHP od 2026 czy 2027 roku? Temperatury progowe i czasowe wstrzymanie pracy

Będą zmiany w przepisach BHP. Dotyczą pracy w wysokich temperaturach. Wprowadza się temperatury progowe, po przekroczeniu których pracodawca ma obowiązek wprowadzenia działań ograniczających obciążenie cieplne, np. krótszy czas pracy, przerwy w pracy czy praca zdalna. Przy najwyższych temperaturach praca zostanie czasowo wstrzymana.

Przy jakich temperaturach pracodawca zapewnia wodę i napoje? Czy w pracy musi być klimatyzacja?

Praca w wysokich temperaturach jest szczególnie uciążliwa, a nawet może zagrażać zdrowiu i życiu pracowników. Przy jakich temperaturach pracodawca zapewnia wodę i napoje? Czy w pracy musi być klimatyzacja? Poznaj aktualnie obowiązujące przepisy BHP.

Sprzedaż w 2030 r. czyli kompetencje przyszłości. Jaki musi być handlowiec za 5 lat?

Sprzedaż dynamicznie się zmienia. Bywa, że klient kończy rozmowę z handlowcem w środku ofertowej formułki. Dziś, a jeszcze bardziej za 5 lat, klienci potrzebują rozmowy, zrozumienia, uważnego słuchania i pomocy. Coraz ważniejsza jest uczciwość i działanie zgodnie z wartościami. O czym dziś musi wiedzieć handlowiec, aby w 2030 r. posiadał wszystkie wymagane kompetencje?

REKLAMA

Przeniesienie pracownika do innego działu. Co z wypowiedzeniem zmieniającym i odprawą?

W praktyce może się zdarzyć, iż pracodawca przenosi pracownika do innego działu, aby uniknąć zwolnień. Jak dokonać tego zgodnie z prawem? Kiedy nie jest potrzebne wypowiedzenie zmieniające? Czy przenoszonemu pracownikowi trzeba wypłacić odprawę?

Ekstremalne temperatury zmniejszają wydajność pracy

Z powodu upałów w Chinach, Hiszpanii, Włoszech i Grecji PKB może spaść o blisko 1 pkt proc. - wynika z raportów ekspertów Allianz Trade. Ekstremalne temperatury maja duży wpływ na wydajność pracy.

Realia pracy tymczasowej. Co liczy się dziś dla firm i kandydatów? [Badanie]

Na rynku pracy, gdzie coraz trudniej o trwałość i przewidywalność, głos pracowników oraz pracodawców staje się jednym z najczulszych barometrów zmian. Job Impulse co roku bada poziom satysfakcji obu tych grup. Najnowsze wyniki wskazują, że oczekiwania wobec agencji dynamicznie rosną: firmy domagają się sprawnych, natychmiastowych rekrutacji, ale przy zachowaniu wysokiej jakości procesów i maksymalnym ograniczeniu rotacji. Z kolei pracownicy tymczasowi coraz wyraźniej sygnalizują potrzebę stabilności, poszerzania systemu benefitów, a także obsługi formalności online.

Lipiec 2025 – dni wolne, godziny pracy

Lipiec 2025 – dni wolne od pracy i godziny pracy. To najbardziej zapracowany miesiąc w roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w lipcu? Czy kalendarz dni wolnych od pracy przewiduje święta w tym miesiącu?

REKLAMA

Zmiany w umowach o pracę: dodatkowe koszty dla pracodawcy bo część umów musi przejść przez tłumacza przysięgłego

W III kwartale 2025 r. obowiązują już cztery istotne i nowe ustawy w obszarze prawa pracy. Przyglądamy się jednej z nich w zakresie zmian w zatrudnieniu jakie weszły na skutek tych nowych regulacji. Chodzi o istotną instytucję bo o umowę o pracę! To dokument, który ma kluczowe znaczenie dla stosunku pracy. Zmiany, które zaszły w umowach o pracę są naprawdę znaczące i co gorsza generują koszty dla pracodawców. Pocieszające jest jednak to, że zmiany dotyczą tylko wybranych grup pracowników, nie wszystkich zatrudnionych osób.

Wyzwania dla pracodawców w zakresie wynagrodzeń. Zmiany pomogą zmniejszyć rotację pracowników

Połowa polskich pracowników uważa, że zarabia za mało. To powód dużej rotacji pracowników. Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami? Co muszą zmienić, aby zmniejszyć rotację w firmie?

REKLAMA