REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

eTutor to inwestycja w przyszłość

BenefitSystems

REKLAMA

REKLAMA

Kluczem do stworzenia efektywnie i sprawnie działającego zespołu jest odpowiednia motywacja pracowników. Największe światowe firmy nie szczędzą pieniędzy na systemy świadczeń, które przyczynią się do większej wydajności i zaangażowania w pracę.

Z badania Creating Sustainable Performance przytoczonego przez firmę Ernst & Young wynika, że pracownicy średniego i wyższego szczebla, którzy osiągnęli równowagę między życiem zawodowym a osobistym są o 16 proc. bardziej wydajni, mają o 46 proc. większą satysfakcję z pracy i aż o 130 proc. niższą podatność na wypalenie zawodowe niż osoby nie w pełni usatysfakcjonowani swoją sytuacją.

Autopromocja

Badania pokazują również zależność zachodzącą między zadowoleniem z pracy a  możliwościami rozwoju zawodowego. Zdecydowana większość pracowników zmieniających pracodawcę jako najważniejszy powód podaje zbyt małe szanse rozwoju  lub niespełnione oczekiwania. Fundamentem właściwie pojmowanego Work Life jest wytyczona przez pracodawcę ścieżka rozwoju i kariery pracownika. Środki przeznaczone na rozwój i szkolenie pracowników są więc inwestycją o najwyższej z możliwych stopie zwrotu.

E-learning, czyli szkolenia przyszłości

Coraz większą popularnością wśród pracodawców i pracowników cieszą się szkolenia e-learningowe. Zdalnie prowadzone kursy są powszechnie realizowane zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że w firmach działających w Uni Europejskiej e-learning wykorzystuje już co czwarta z nich. E-nauczanie jest znacznie popularniejsze w dużych spółkach, a rzadziej korzystają z tej formy szkoleń mikroprzedsiębiortswa.

W Polsce pracownicy podchodzą do e-learningu z dużą dozą ostrożności. Przeprowadzone dotąd badania wykazały, że  podstawowym czynnikiem zaangażowania w e-szkolenia jest motywacja wewnętrzna. Najbardziej na nią wpływa pozytywna ocena przydatności kursu oraz jakość treści pojawiających się w trakcie szkolenia, a także łatwość korzystania z platformy e-learningowej. Jednak nawet na naszym – ostrożnym – rodzimym rynku widać wyraźny trend: z każdym rokiem coraz więcej firm decyduje się na e-szkolenia. Tym bardziej, że pracodawcy mają do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz narzędzi i form e-learningu – od Wirtualnych klas poczynając, przez Blended learning, na Mobile learning kończąc.

Korzystanie z usługi e-learningu podnosi produktywność całego zespołu o 60 procent, a obrót per pracownik nawet do 26 procent (o tym dobitnie świadczą wyniki badań!). Ze względu na swoją specyfikę, najbardziej efektywna jest internetowa nauka języków, a zwłaszcza języka angielskiego. Kursy dostosowane są do indywidualnych potrzeb użytkownika i – do niezwykle ważne – nauka jest  o wiele mniej kosztowna niż tradycyjne lekcje prowadzone przez lektora w klasie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

e-Tutor, czyli angielski z klasą

Szkoła języka angielskiego on-line – E-Tutor – ma wszystkie wymienione wyżej zalety. A oprócz tego siedem lat doświadczenia na rynku e-learningu, sześćset siedemdziesiąt lekcji oraz ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy aktywnych i zadowolonych użytkowników. Twórcy platformy wyszli bowiem z założenia, że 90 procent nauki języka trzeba wykonać samemu – nauczyć się słówek, powtórzyć ćwiczenia gramatyczne, czytać i pisać. Dlatego stworzyli unikatowy program, który dostosowuje tempo i tryb nauczania do indywidualnych potrzeb każdego ucznia-użytkownika, który sam wyznacza sobie cele i częstotliwość lekcji. Nauka słówek przebiega na zasadach skojarzeń zdjęć z dźwiękami, czyli w najbardziej naturalny sposób. E-tutor pozwala samodzielnie decydować które słówka i zadania dodać do powtórzeń, dzięki temu nikt nie traci czasu na powtarzanie materiału, który ma już dawno opanowany. W lekcjach można uczestniczyć w każdym miejscu i w każdym czasie, w domu przed komputerem, a nawet w podróży – wystarczy komputer i dostęp do internetu. A dzięki pomysłowym interaktywnym ćwiczeniom, żmudna nauka języka zamienia się w pełną wyzwań zabawę. Podczas samodzielnej nauki uczeń wcale nie jest osamotniony, gdyż np. w kawiarni e-Tutor przez całą dobę ma kontakt ze społecznością innych użytkowników.  Może zawierać nowe znajomości i rozmawiać z innymi po angielsku.

E-tutor to inwestycja w przyszłość. To nie tylko dodatkowy benefit zwiększający motywację pracownika. To realny wzrost wartości firmy na rynku, wyróżnienie dzięki oferowaniu innowacyjnych narzędzi. Otwarcie nowych perspektyw rozwoju uczyni firmę o atrakcyjniejszą dla pracowników, a co za tym idzie wzrośnie liczba chętnych zgłaszających swoje kandydatury w procesach rekrutacyjnych. E-Tutor to narzędzie zaprojektowane dla pracodawców i pracowników.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Waloryzacja emerytur 2024 – tabela netto

  Waloryzacja emerytur od 1 marca 2024 roku - o ile procent wzrosną emerytury? Kiedy będzie wypłata pierwszych wyższych emerytur? Tabela przedstawia podwyżki emerytur od 1 marca 2024 roku. Ile wynoszą kwoty netto emerytur po waloryzacji?

  Mama 4+ czyli emerytura matczyna w 2024 roku [WYWIAD]

  Mama 4 plus w 2024 roku - to już 5 lat funkcjonowania świadczenia w Polsce. Czy w tym czasie zmieniły się przepisy? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać RSU? Ile wynosi rodzicielskie świadczenie uzupełniające do końca lutego, a ile od 1 marca 2024 roku? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku? Czy na emeryturze matczynej można pracować? Czy ojcowie pobierają emeryturę matczyną? Na te i inne pytania odpowiada rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego Iwoną Kowalską-Matis

  Nie możesz pójść do ZUS i załatwić sprawy? Możesz wysłać pełnomocnika. Trzeba tylko wypełnić formularz ZUS PEL

  Za pomocą formularza ZUS PEL klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą udzielić pełnomocnictwa do załatwiania swoich spraw. Formularz można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl lub z PUE ZUS. Druk jest także dostępny w każdej placówce ZUS.

  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  REKLAMA

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. Trwa kampania BHP w cyfrowym świecie pracy

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. To zarządzanie pracą przez sztuczną inteligencję może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej pracy, jej ilość jak i utratę. Świat pracy i rynek się zmieniają - ale w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, nie kapitał. Konieczne jest więc budowanie wiedzy, doświadczenia i zaufania przez informowanie pracowników i zasięganie ich opinii oraz umożliwienie im udziału w projektowaniu i wdrażaniu technologii i systemów cyfrowych w nowej postindustrialnej erze pracy. „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego. Jest dobre dla ciebie. Dobre dla firmy” – tak głosi kampania „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym”, która jest prowadzona w latach 2023-2025. Kampania odbywa się w ramach projektu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

  Ukraińcy będą przebywać legalnie w Polsce do 30 czerwca 2024 r. Weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Pobyt w Polsce obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z wojną prowadzoną w tym kraju będzie uznawany za legalny do 30 czerwca 2024 r. To zmiana, jaką wprowadziła nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowelizacja obowiązuje od 22 lutego. 

  Nie na każdej uczelni podwyżki o 30%. Na publicznej adiunkt zarabia 6840 zł a na niepublicznej często otrzymuje tylko minimalną krajową 4242 zł!

  Nawet ponad 2500 zł może wynosić różnica w zarobkach doktora, który jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na uczelni niepublicznej, w stosunku do doktora - adiunkta, który jest zatrudniony na uczelni publicznej i po podwyżkach zarabia minimalnie 6840 zł. Mało kto wie, że podwyżki wynagrodzeń na uczelniach o 30% nie dotyczą uczelni niepublicznych. Wyższe wynagrodzenie, zgodnie z nowym rozporządzeniem otrzymują tylko pracownicy uczelni publicznych. 

  23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Czym jest depresja?

  W dniu 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresję można i powinno się leczyć. Wiele polskich pracowników zmaga się jednak z problem zwolnienia lekarskiego i uznania depresji za chorobę zawodową - bo takową ona nie jest. 

  REKLAMA

  Jak uzyskać świadczenie wspierające z ZUS: wnioski, terminy, kwoty

  Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla osób niepełnosprawnych. W 2024 r. świadczenie dostępne jest dla osób z niepełnosprawnościami z najwyższymi poziomami potrzeby wsparcia, tj. od 87 do 100 punktów. Jak wygląda procedura uzyskania świadczenia wspierającego?

  28 lutego 2024 r. upływa termin przekazania ubezpieczonym informacji ZUS IMIR

  Płatnicy składek są zobowiązani do sporządzenia informacji rocznej (ZUS IMIR) dotyczącej ubezpieczonych, za których w 2023 r. rozliczali składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Ww. informację należy przekazać ubezpieczonym do 28 lutego 2024 r.

  REKLAMA