reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Unijna walka z bezrobociem wśród młodych

Unijna walka z bezrobociem wśród młodych

Unia Europejska wprowadziła dwa kluczowe programy, aby walczyć z bezrobociem wśród ludzi młodych. Czy są szanse na obniżenie bezrobocia, które jeszcze w maju tego roku dotknęło 5,2 miliona osób poniżej 25 roku życia?

Rynek pracy w Grecji, Hiszpanii czy Chorwacji nie zmienił się w znaczący sposób w ciągu ostatnich miesięcy. Wciąż połowa młodych ludzi pozostaje tam bez stałego zajęcia, a w samej Unii Europejskiej wskaźnik ten również nie wygląda najlepiej, sięgając 23 proc.

Nowa instytucja wspierająca młodych na rynku pracy

Unia Europejska stworzyła dwa programy w celu poprawy sytuacji. Gwarancja dla Młodzieży, poparta przez Parlament Europejski w styczniu 2013 r. ma pomóc młodym (przed 25 rokiem życia) w znalezieniu zatrudnienia, dalszej edukacji, stażu lub treningu najpóźniej w cztery miesiące po formalnym zakończeniu nauki. Do tej pory, zaprezentowano 18 projektów pilotażowych.

Drugim programem jest Inicjatywa na rzecz Zatrudnienia Młodzieży. Przeznaczona dla regionów Unii Europejskiej, w których bezrobocie wśród młodzieży przekracza 25 proc., dotyczy głównie tzw. NEETs (osoby bez zatrudnienia, dalszej edukacji, szkoleń). Komisja zaakceptowała programy kierowane dla Francuzów i Włochów. Polska, Portugalia i Wielka Brytania – najwięksi beneficjenci Inicjatywy, złożyli formalne wnioski i czekają na decyzję.

Forum Kadr

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kornat

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama