reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przekazanie 1 % podatku wydłużone do 30 czerwca

Przekazanie 1 % podatku wydłużone do 30 czerwca

Przekazanie 1 % podatku będzie wydłużone do 30 czerwca? Sejm rozpatrzył również stanowisko Senatu w sprawie nowelizacji, która wydłuża do 30 czerwca termin zgłaszania do urzędu skarbowego numeru rachunku bankowego, na który podatnicy mogą przekazywać 1 proc. podatku.

Sejm rozpatrzył również stanowisko Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wydłuża do 30 czerwca termin zgłaszania do urzędu skarbowego numeru rachunku bankowego, na który podatnicy mogą przekazywać 1 proc. podatku. 

Zobacz również serwis: Wynagrodzenia

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymywania 1 proc. z PIT będzie tworzony i aktualizowany na bieżąco. Zgodnie z nowelizacją w sytuacji, kiedy podatnik wskaże w zeznaniu podatkowym kwotę przekraczającą 1 proc., naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli przekazać 1 proc. z PIT na rzecz organizacji pożytku publicznego bez wzywania podatnika do jego korekty.

Sejm uchwalił ustawę 12 grudnia 2013 r. 10 stycznia 2014 r. Senat wprowadził do ustawy poprawki o charakterze redakcyjno – uściślającym. Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała część poprawek. Sprawozdanie przedstawił poseł Tadeusz Tomaszewski. Sejm rozpatrzy poprawki w bloku głosowań.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Źródło: sejm.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama