Projekt rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych - wsparcie dla niepełnosprawnych bez ograniczeń
REKLAMA
Komisja Europejska w dniu 18 grudnia 2013 r. opublikowała kolejną wersję projektu rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych (GBER), które ma zastąpić obowiązujące rozporządzenie Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu (ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych) (Dz. Urz. WE L 214 z 09.08.2008, str. 3).
REKLAMA
Zobacz również serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni
Minister Pracy i Polityki Społecznej – Pan Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych – Pan Jarosław Duda z ogromnym zadowoleniem przyjęli fakt, że Komisja Europejska uwzględniła opinie państw członkowskich zgłoszone w drugiej turze konsultacji odnośnie warunku wyłączającego obowiązek notyfikacji programu pomocowego, którego budżet nie przekracza 0,01% produktu krajowego brutto w roku poprzednim i 100 mln euro. Z ograniczenia wysokości kwoty pomocy na jeden program pomocowy została wyłączona pomoc na zatrudnianie osób niepełnosprawnych.
Negatywne stanowisko Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych do nowego warunku wyłączającego obowiązek notyfikacji programu pomocowego w całości zostało uwzględnione w oficjalnym stanowisku rządu polskiego. Ponadto Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz wystosował do wszystkich europosłów apel o wsparcie stanowiska Polski w odniesieniu do projektu rozporządzenia, w szczególności w zakresie potrzeby wykreślenia niekorzystnego przepisu ograniczającego kwoty pomocy wyłączającej obowiązek jego notyfikacji, co, łącznie z aktywnymi działaniami podejmowanymi w ramach konsultacji z Komisją Europejską, przyniosło pozytywny efekt.
Zadaj pytanie: Forum Kadry
Wszystkim organizacjom pracodawców, organizacjom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osobom niepełnosprawnym, którzy odpowiedzieli na apel Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych przesyłając do Komisji Europejskiej negatywne stanowisko do pierwszej wersji projektu rozporządzenia składamy serdeczne podziękowania.
Projekt GBER dostępny jest w chwili obecnej jedynie w języku angielskim na stronie: http://ec.europa.eu/competition/consultations/2013_consolidated_gber/index_en.html
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat