REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podwyżki w sferze budżetowej. Nawet 16000 zł miesięcznie będą zarabiać pracownicy kolejnej instytucji

Piotr T. Szymański
Redaktor portalu Infor.pl
Podwyżki dostaną pracownicy Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń w najbliższym czasie otrzymają pracownicy Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Zarobki w tej instytucji wzrosną z poziomu 5000–15000 zł do 6000–16000 zł. Pracownicy CUPT dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

Wynagrodzenia pracowników Centrum Unijnych Projektów Transportowych reguluje rozporządzenie wydane w 2020 r. i znowelizowane w 2023 r. Przepisy tego aktu prawnego kształtują minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego pracowników CUPT w poszczególnych kategoriach zaszeregowania w przedziale od 3800 zł do 10500 zł. Stawki maksymalne kształtują się na poziomie 5000 – 15000 zł.

Ustawa budżetowa na rok 2024 określiła średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na poziomie 120%. Zgodnie z przepisami ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń  w państwowej sferze budżetowej, podwyższenie wynagrodzeń dla pracowników państwowej sfery budżetowej powinno nastąpić w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku

Budżet na rok bieżący został ogłoszony w Dzienniku Ustaw 1 lutego 2024 r., zatem do początku maja rząd musi przeprowadzić podwyżki dla poszczególnych grup pracowników sfery budżetowej. Jedną z nich są pracownicy CUPT. Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej przygotowało projekt rozporządzenia, które ma ustalić nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego dla tych osób. Projekt został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Z uwagi na wąski zakres podmiotowy projektowanej regulacji, tj. zmiany mają zastosowanie tylko do ok. 400 pracowników Centrum, rząd nie zamierza przeprowadzać konsultacji publicznych.

Autopromocja

Jakie podwyżki dostaną pracownicy CUPT

Nowelizacja rozporządzenia polega na zmianie jego załącznika, które stanowi Tablica miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników CUPT. Po wejściu w życiu rozporządzenia minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego w poszczególnych kategoriach zaszeregowania będą wynosić od 4300 zł do 11000 zł. 

Kwoty maksymalne wynagrodzenia zasadniczego będą natomiast mieścić się w przedziale od 6000 zł do 16000 zł. Oznacza to wzrost minimalnych stawek w kategoriach zaszeregowania I–X od ok. 2% do ok. 13%, a maksymalnych stawek od 0% do 20%. 

Podwyżka dla pracowników CUPT nastąpi z wyrównaniem za okres od 1 stycznia 2024 r.

Kategoria zaszeregowania

Kwota przed podwyżką (zł)

Kwota po podwyżce (zł)

I

3 800 – 5 000

4 300 – 6 000

II

3 900 – 5 500

4 400 – 6 400

III

4 000 – 6 000

4 500 – 6 700

IV

4 500 – 7 000

4 600 – 7 000

V

4 500 – 7 000

4 800 – 7 500

VI

4 800 – 8 000

5 000 – 8 500

VII

5 500 – 9 000

 6000 – 10 000

VIII

6500 – 11 500

7000 – 12 500

IX

9500 – 13 500

10 000 – 15 000

X

10 500 – 15 000

11 000 – 16 000

Czym zajmuje się Centrum Unijnym Projektów Transportowych

Centrum Unijnych Projektów Transportowych jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Infrastruktury.

Przedmiotem działalności CUPT jest:

 • wdrażanie programów, instrumentów i projektów rozwoju infrastruktury transportowej, w szczególności współfinansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej;
 • opracowywanie, wdrażanie i inicjowanie rozwiązań organizacyjnych i systemowych wspierających realizację projektów transportowych.

Centrum zatrudnia ok. 400 pracowników. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Niks
  2024-02-21 07:55:55
  Tak jest dajcie im 30000a emeryturę dajcie dwa zł.i to jest wasza sprawiedliwość .niech ten stary szybciej odchodzi bo zaoszczędzicie kasę dla swoich.i nowe ministerstwa.i po 10 zastepcuw
  0
 • Koko
  2024-02-23 07:48:19
  Dajcie wiecej nierobom a tfuu na was
  0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty - czy potrzebny jest wniosek?

Elektroniczne legitymacja emeryta i rencisty działa jak tradycyjna karta plastikowa. Wystarczy mieć ją w telefonie w aplikacji mObywatel, by korzystać z ulg. Czy trzeba złożyć wniosek do ZUS, aby ją otrzymać? Jak wyrobić kartę emeryta?

Świadczenie AKTYWNIE W ŻŁOBKU: Od czego będzie zależała wysokość świadczenia?

Projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu małego dziecka jest częścią programu „Aktywny rodzic”. Program jest systemową strategią wspierania rodziców w łączeniu ról zawodowych z rolami rodzicielskimi. Wsparcie będzie polegać m.in. na wprowadzeniu nowych świadczeń dla rodziców, m.in. świadczenia „Aktywnie w żłobku”.

Uwaga: można obniżyć składkę zdrowotną

Czy składkę zdrowotną obniża się do wysokości podatku? Jak ustalić składkę na ubezpieczenie zdrowotne obniżona do wysokości zaliczki na podatek dochodowy? Również i w 2024 r. przedsiębiorcy, czyli osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które mają status: osoby z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności są uprawnione do tego, aby obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne do wysokości należnego podatku.

Świadczenie AKTYWNI RODZICE W PRACY: 1500 zł lub 1900 zł na dziecko – tylko dla rodziców aktywnych zawodowo

Jednym ze świadczeń przewidzianych w projekcie ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu małego dziecka jest świadczenie „Aktywni rodzice w pracy”. Kto otrzyma te świadczenie? W jakiej wysokości i przez jaki okres?

REKLAMA

Kto dominuje w zawieraniu umów o dzieło - kobiety czy mężczyźni?

Kto w Polsce zawiera więcej umów o dzieło - kobiety czy mężczyźni? ZUS podaje statystyki umów o dzieło. Na ile dni i w jakich rodzajach działalności umowy o dzieło zawierane są najczęściej?

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne będę organizowane już tego lata. Dla kogo są skierowane i jakie obowiązują zasady naboru? Poniżej wykaz dokumentów, które należy złożyć, aby móc korzystać z darmowej rehabilitacji, opieki medycznej i regeneracji. 

Świadczenie AKTYWNIE W DOMU: Kto otrzyma świadczenie, w jakiej wysokości, przez jaki okres, w pieniądzach czy w formie rzeczowej

Trwają prace nad projektem ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu małego dziecka. Ustawa ma zapewnić rodzicom wsparcie w zależności od ich potrzeb i sytuacji życiowej. Jedną z form wsparcia będzie świadczenie „Aktywnie w domu”.

Skrócony tydzień pracy i praca zdalna. To tylko niektóre to tylko niektóre rozwiązania dla rodziców - pracowników dzieci do 8. roku życia

Skrócony tydzień pracy i praca zdalna. To tylko niektóre to tylko niektóre rozwiązania dla rodziców - pracowników dzieci do 8. roku życia. Co jeszcze może rodzic - pracownik? 

REKLAMA

Do kodeksu pracy wchodzą: toluen, styren, etoksyetanol, nitrobenzen, tlenek węgla, bisfenol A, ołów, kadm, rtęć [nowelizacja]

Pracodawcy muszą eliminować z miejsca pracy i procesów pracowniczych toluen, styren, etoksyetanol, nitrobenzen, tlenek węgla, bisfenol A, estry kwasu ftalowego czy metale – ołów, kadm, rtęć i ich związki. Będą prowadzili odpowiednie zapisy w rejestrach dotyczących tych substancji.

Duże zmiany w składce zdrowotnej. Ten komentarz eksperta nie spodoba się rządzącym

Fundacja Ośrodek Rozwoju opublikowała niedawno komentarz na temat zmian w składce zdrowotnej. Eksperci FOR podkreślają, że te zmiany mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie finansów publicznych.

REKLAMA