| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Świadczenie pielęgnacyjne większe o 100 zł

Świadczenie pielęgnacyjne większe o 100 zł

Świadczenie pielęgnacyjne w okresie od listopada do końca grudnia br. będzie zwiększone o 100 zł. Rząd zatwierdził uchwałę ustanawiającą program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, przedłożone przez ministra pracy i polityki społecznej, reguluje sprawy związane z warunkami realizacji programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Rozporządzenie zakłada, że dodatkowa pomoc w wysokości 100 zł będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją wypłacał wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych >>

Osoba upoważniona do pobierania świadczenia musi złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta wniosek o przyznanie pomocy. Wniosek powinien zostać złożony do 31 października br. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne przyznano po 31 października, będą mieć wydłużony termin na złożenie wniosku o 7 dni, licząc od dnia przyznania świadczenia.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, świadczenie pielęgnacyjne przysługuje matce lub ojcu (bądź innym osobom), na których spoczywa obowiązek alimentacyjny. Świadczenie to przysługuje również faktycznemu opiekunowi dziecka niepełnosprawnego, który z powodu znacznego stopnia orzeczonej niepełnosprawności dziecka musi zrezygnować zatrudnienia ze względu na konieczność stałej i długotrwałej opieki (lub pomocy innej osoby) w związku z poważnie ograniczoną zdolnością do samodzielnej egzystencji oraz np. stałym współudziałem w codziennym procesie leczenia, rehabilitacji czy edukacji.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jan Furtas

konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK