Trening pracy osób niepełnosprawnych – drogą do integracji zawodowej i społecznej
REKLAMA
POPON wspiera osoby niepełnosprawne w aktywnym funkcjonowaniu na rynku pracy, zapewniając im pomoc w znalezieniu zatrudnienia.
REKLAMA
Trenerzy pracy oferują kompleksowe wsparcie podczas całego procesu poszukiwania pracy, a także w okresie adaptacji na nowym stanowisku pracy. Trener pracy jest łącznikiem pomiędzy osobą niepełnosprawną, a pracodawcą. Wspiera osobę poszukującą pracy w przygotowaniu do zatrudnienia (przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, dostarczenie wskazówek dotyczących skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dobranie stanowiska pracy odpowiedniego do możliwości i kwalifikacji danej osoby). W momencie podjęcia zatrudnienia, trener pracy dba o właściwe wdrożenie pracownika, służy radą i wsparciem w rozwiązywaniu ewentualnych problemów zawodowych. Trener wspiera osobę niepełnosprawną w wykonywanych czynnościach, dba aby praca została wykonana jak najlepiej, jest także łącznikiem pomiędzy współpracownikami, a swoim podopiecznym, stara się wypracować dobrą relację między dwoma stronami.
Dofinansowanie z PFRON wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego >>
Osoby niepełnosprawne zakwalifikowane do projektu, mają możliwość nabycia umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach. Uzyskają przydatne informacje na temat autoprezentacji, prawa pracy, praw i obowiązków pracowniczych, dyscypliny pracy itp.
Indywidualne spotkania z psychologiem pomogą w pokonaniu lęków i przełamaniu barier utrudniających aktywność zawodową osób niepełnosprawnych, a także wzmocnią poczucie wartości i wiarę we własne możliwości oraz pomogą osobom niepełnosprawnym odkryć ich predyspozycje i aspiracje.
LODOŁAMACZE 2010 - Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie >>
Niepełnosprawni, którzy zgłoszą się do projektu: „Trening pracy osób niepełnosprawnych – drogą do integracji zawodowej i społecznej”, mogą liczyć na całkowitą poufność oraz profesjonalne wsparcie wszystkich specjalistów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.popon.pl oraz pod adresem Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ul. Szpitalna 6 lok. 18-19, 00-131 Warszawa, tel.: (22) 620 32 02, e-mail: trener@popon.pl
POPON zapewnia bezpłatną pomoc w poszukiwaniu pracy.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat