REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak uzyskać ponad 60 tys. dla firmy? Masz czas od 29 stycznia do 9 lutego 2024 r.

Jak uzyskać ponad 60 tys. dla firmy? Masz czas od 29 stycznia do 9 lutego 2024 r.
Jak uzyskać ponad 60 tys. dla firmy? Masz czas od 29 stycznia do 9 lutego 2024 r.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Projekt „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy" daje możliwość uzyskania przez pracodawców wsparcia finansowego z WUP, na tworzenie przyjaznego miejsca pracy. Kwota jaką można uzyskać to nawet ponad 60 tys. zł.
rozwiń >

Projekt „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy"

Projekt „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy" realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Projekt jest możliwy do zrealizowana dzięki pozyskaniu środków z programu regionalnego - Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021 – 2027, w ramach: priorytetu 6, tj. fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego oraz działania 6.7, tj.  wsparcie na rzecz zarządzania różnorodnością u pracodawców, Typ A: opracowanie oraz wdrożenie kompleksowych narzędzi w celu umożliwienia elastycznego reagowania na zmiany zachodzące na rynku pracy i utrzymanie pracowników, jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Autopromocja
Ważne

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, instytucja Województwa Małopolskiego, oferuje im w projekcie doradztwo strategiczne i HR, szkolenia, a także ponad 60 tys. zł. Jak wskazuje WUP: dzięki nim pracodawcy będą mogli lepiej zarządzać pracownikami i tworzyć dla nich przyjazne miejsca pracy.

Kogo dotyczy projekt „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy"?

Projekt „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy" dotyczy tzw. małych i średnich firm. Ograniczenie dotyczy też województwa, bowiem mogą to być  małe i średnie firmy jedynie z województwa Małopolskiego. Dotyczy to przedsiębiorców mających siedzibę, filię, delegaturę lub oddział w województwie małopolskim.

Jak wskazuje WUP: w każdej edycji mamy zamiar przyjąć do projektu 40 pracodawców. Jeżeli w czasie rekrutacji nie uda się wyłonić tylu firm, które będą spełniać kryteria formalne określone w regulaminie, wyznaczymy dodatkowy termin na zgłoszenia. 

Jakie warunki musi spełnić pracodawca?

Najważniejsze warunki jakie musi spełnić pracodawca, aby otrzymać pomoc to m.in.:

 • musi prowadzić działalność od co najmniej 2 lat, posiadać status aktywnego przedsiębiorstwa, nie pozostawać pod zarządem komisarycznym, nie może zostać wobec niego złożony wniosek o ogłoszenie upadłości, w tym nie zostało wobec niego wszczęte postępowanie likwidacyjne, naprawcze lub restrukturyzacyjne

 • pracodawca nie posiada zaległości z tytułu podatków, składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, a w sytuacji gdy posiada zaległości, zawarł umowę z ZUS lub otrzymał decyzję urzędu skarbowego w zakresie spłaty zadłużenia i terminowo opłaca raty lub korzysta z odroczenia terminu płatności - weryfikowane na podstawie zaświadczenia z US oraz ZUS nie starszego niż 3 miesiące w dniu składania Formularza rekrutacyjnego , dołączonego do Formularza rekrutacyjnego;

 • pracodawca nie został skazany prawomocnym wyrokiem za naruszenie m.in. przepisów prawa pracy, przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karno-skarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej.

Kiedy można składać wnioski o dofinansowanie?

Wnioski na otrzymanie grantu w ramach projektu „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy", można składać w ściśle określonym terminie. Jest to termin od 29 stycznia do 9 lutego 2024 roku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak zgłosić się do projektu  „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy"?

Należy wypełnić formularz rekrutacyjny do projektu „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy". Formularz rekrutacyjny można złożyć w następujący sposób:

a) osobiście w Biurze Projektu lub za pomocą poczty tradycyjnej / firmy kurierskiej – dostarczenie na adres: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków (Dziennik Podawczy – I piętro, pok. 105 w godzinach pracy urzędu tj. 8.00-16.00);

b) za pośrednictwem portalu ePUAP – w przypadku posiadania Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego (aby załączyć dokumenty należy przejść następującą ścieżkę: Sprawy ogólne – Pisma do Urzędu – Pismo ogólne do podmiotu publicznego – Załatw sprawę);

c) pocztą elektroniczną na adres e-mail: pni@wup-krakow.pl jako dokument podpisany elektronicznie podpisem kwalifikowanym lub z użyciem profilu zaufanego.

Na co można przeznaczyć środki z grantu?

Środki grantu pracodawca może przeznaczyć m.in. na:

 • wdrożenie elastycznych form pracy,
 • doposażenie zdalnego stanowiska pracy,
 • poprawę ergonomii stanowisk pracy,
 • profilaktykę zdrowotną,
 • wdrożenie mentoringu,
 • tworzenie przestrzeni sprzyjającej integracji.
Ważne
KWOTA DOFINANSOWANIA

Maksymalna kwota wydatków na wdrożenie rozwiązań wskazanych w strategii zarządzania wiekiem, jaką pracodawca może ponieść w projekcie, wynosi 80 000 zł, z czego: dofinansowanie w formie grantu wynosi 78,75%, jednak nie więcej niż 63 000 zł oraz wkład własny pracodawcy wynosi 21,25%, jednak nie więcej niż 17 000 zł.

Pomoc dopasowana do potrzeb - co oferuje WUP w Krakowie

Jak podkreśla WUP: Na początek pracodawca i kluczowi pracownicy firmy otrzymają w ramach projektu szkolenie dotyczące zarządzania różnorodnością, w tym zarządzania wiekiem. Firma skorzysta też z doradztwa strategicznego. Ekspert przeprowadzi diagnozę firmy pod kątem zarządzania pracownikami, a także wskaże obszary wymagające usprawnienia. Następnie – wspólnie z pracodawcą, uwzględniając jego potrzeby – opracuje strategię zarządzania wiekiem w firmie. W kolejnym etapie pracodawca otrzyma dofinansowanie z funduszy europejskich na wdrożenie wybranych rozwiązań ze strategii. Będzie mógł m.in. zmodernizować sprzęt w oparciu o wyniki audytu ergonomicznego, doposażyć zdalne stanowiska pracy, wdrożyć system przekazywania wiedzy pomiędzy pracownikami czy zadbać o ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  Nie na każdej uczelni podwyżki o 30%. Na publicznej adiunkt zarabia 6840 zł a na niepublicznej często otrzymuje tylko minimalną krajową 4242 zł!

  Nawet ponad 2500 zł może wynosić różnica w zarobkach doktora, który jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na uczelni niepublicznej, w stosunku do doktora - adiunkta, który jest zatrudniony na uczelni publicznej i po podwyżkach zarabia minimalnie 6840 zł. Mało kto wie, że podwyżki wynagrodzeń na uczelniach o 30% nie dotyczą uczelni niepublicznych. Wyższe wynagrodzenie, zgodnie z nowym rozporządzeniem otrzymują tylko pracownicy uczelni publicznych. 

  23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Czym jest depresja?

  W dniu 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresję można i powinno się leczyć. Wiele polskich pracowników zmaga się jednak z problem zwolnienia lekarskiego i uznania depresji za chorobę zawodową - bo takową ona nie jest. 

  Jak uzyskać świadczenie wspierające z ZUS: wnioski, terminy, kwoty

  Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla osób niepełnosprawnych. W 2024 r. świadczenie dostępne jest dla osób z niepełnosprawnościami z najwyższymi poziomami potrzeby wsparcia, tj. od 87 do 100 punktów. Jak wygląda procedura uzyskania świadczenia wspierającego?

  REKLAMA

  28 lutego 2024 r. upływa termin przekazania ubezpieczonym informacji ZUS IMIR

  Płatnicy składek są zobowiązani do sporządzenia informacji rocznej (ZUS IMIR) dotyczącej ubezpieczonych, za których w 2023 r. rozliczali składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Ww. informację należy przekazać ubezpieczonym do 28 lutego 2024 r.

  1780,96 najniższej emerytury, renty rodzinnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renty socjalnej od 1 marca 2024

  Są już znane kwoty najniższych świadczeń z ZUS i KRUS, które będą należne od 1 marca 2024 r.! Będzie to przykładowo: 1780,96 najniższej emerytury, renty rodzinnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renty socjalnej. Skąd taki wzrost i na czym polega waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych? Czy trzeba złożyć wniosek o waloryzację emerytury? Jakie świadczenia podlegają waloryzacji? Czy będzie 13 i 14 emerytura w 2024? 

  Dofinansowanie z ZUS na poprawę BHP. Można dostać nawet 300000,00 zł dofinansowania!

  ZUS organizuje konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2025 r. (Konkurs nr 2024.01). Można zdobyć dofinansowanie w wysokości 300000,00 zł. Wnioski o dofinansowanie należy składać od 26 lutego do 27 marca 2024 r.

  Szkolenia policjantów i skoszarowanie: ważny komunikat MSWiA

  Szkolenia w systemie skoszarowanym w Policji mogą odbywać jedynie osoby realizujące w Policji powszechny obowiązek obrony, albo funkcjonariusze odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w nadzwyczajnych okolicznościach jak np. w stanie klęski żywiołowej. Wynika z tego, że policjanci odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w zwykłych okolicznościach nie mogą być szkoleni w systemie skoszarowanym. Jak być powinno? Komenda Główna Policji zadeklarowała szczegółową analizę postanowień aktów wewnętrznych obowiązujących w poszczególnych jednostkach szkoleniowych. Szykują się kontrole!

  REKLAMA

  Zatrudnianie cudzoziemców. Zezwolenie na pracę ma aż sześć typów: A, B, C, D, E, S. Który wybrać?

  Zezwolenie na pracę to dokument legalizujący pracę w Polsce cudzoziemca, który nie jest zwolniony z obowiązku posiadania zezwolenia. Polskie przepisy przewidują zezwolenia sześciu typów. Rodzaj zezwolenia na pracę, który musi posiadać cudzoziemiec zależy od tego, przez jaki okres zamierza pracować w Polsce, jaki charakter ma mieć jego praca, oraz – czy będzie pracował dla podmiotu polskiego, czy zagranicznego.

  Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych

  Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych - to zagadnienie okazało się problematyczne, na etapie ubiegania się o wykonywanie zawodu lekarza, pielęgniarki, położnej czy dentysty. W związku z tym Minister Zdrowia Izabela Leszczyna rozważy propozycję zmiany legislacyjnej w zakresie składanego oświadczenia co do prowadzonego postępowania karnego przeciwko osobom mającym wykonywać zawód medyczny. Być może dojdzie do zmiany w sprawie procedury otrzymywania przez lekarzy, lekarzy dentystów oraz pielęgniarki i położne uprawnień do wykonywania tych zawodów.

  REKLAMA