reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Zasiłki i inne świadczenia > Ile razy można otrzymać dodatek solidarnościowy?

Ile razy można otrzymać dodatek solidarnościowy?

Ile razy można otrzymać dodatek solidarnościowy, jeśli przysługuje w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.? Wynosi 1400 zł netto i przysługuje osobom, które utraciły pracę po dniu 15 marca 2020 r. Dodatek solidarnościowy wypłaca ZUS.

Ile razy można otrzymać dodatek solidarnościowy?

Dodatek solidarnościowy wypłaca się w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Wypłata dla pierwszej grupy osób, które złożyły wnioski o dodatek ma nastąpić 25 czerwca 2020 r. Jeśli osoba uprawniona złoży wniosek do końca czerwca, otrzyma dodatek za wszystkie trzy miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień. Jeśli nie zdąży zrobić tego do dnia 30 czerwca, otrzyma dodatek solidarnościowy za lipiec i sierpień. Ta sama reguła dotyczy złożenia wniosku dopiero w sierpniu, wówczas nowe świadczenie zostanie przyznane jedynie za sierpień. Warto więc jak najszybciej złożyć wniosek o dodatek.

Są więc trzy możliwości:

  • wniosek do 30 czerwca - dodatek za 3 miesiące,
  • wniosek o 31 lipca - dodatek za 2 miesiące,
  • wniosek do 31 sierpnia - dodatek za 1 miesiąc.

Wniosek składa się tylko raz! Po złożeniu wniosku EDS przez PUE ZUS w czerwcu, dodatek będzie wypłacany co miesiąc przez 3 miesiące. Natomiast po złożeniu dokumentu w lipcu dodatek zostanie wypłacony za 2 miesiące. Wniosek złożony w sierpniu daje prawo do jednorazowej wypłaty świadczenia. Późniejsze wnioski nie zostaną rozpatrzone.

Dodatek solidarnościowy można więc otrzymać 1, 2 lub maksymalnie 3 razy. Osoba, która utraciła pracę w okresie od 15 marca do końca czerwca, powinna złożyć wniosek do ostatniego dnia czerwca. W ten sposób nie ominie jej pierwsza wypłata. W sumie za trzy miesiące otrzyma więc 4200 zł netto z ZUS

Więcej na temat dodatku solidarnościowego: Dodatek solidarnościowy 2020 – ile wynosi, komu przysługuje

Nie złożyłeś jeszcze wniosku o dodatek solidarnościowy? Sprawdź, jak to zrobić: Jak złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama