| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Zatrudnianie i zwalnianie > Zatrudnianie bezrobotnego z urzędu pracy

Zatrudnianie bezrobotnego z urzędu pracy

Zatrudnianie bezrobotnego z urzędu pracy to atrakcyjna oferta dla pracodawców. Pozwala m.in. na obniżenie kosztów dzięki środkom z Funduszu Pracy, uzyskanie dofinansowania wyposażenia miejsca pracy czy otrzymanie refundacji składek na ubezpieczenie społeczne opłacane za zatrudnionych.

Do takiej pomocy kwalifikują się pracodawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą przez co najmniej pół roku. Dodatkowo właściciel firmy nie może zalegać z opłacaniem żadnych danin publicznych czy należności względem kontrahentów. Na podobnych zasadach o refundację kosztów mogą starać się niepubliczne przedszkola i szkoły, działające na podstawie ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).

Na refundację kosztów nowego miejsca pracy mogą liczyć także producenci rolni. W tym wypadku maksymalna wysokość wsparcia również wynosi sześciokrotność przeciętnej płacy. Z pomocy mogą skorzystać osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej, będące posiadaczami gospodarstwa rolnego lub prowadzące dział specjalny produkcji rolnej. Warunkiem jej przyznania jest posiadanie siedziby lub miejsca zamieszkania na terytorium Polski oraz zatrudnianie w każdym miesiącu przez ostatnie pół roku przed złożeniem wniosku co najmniej jednego pracownika na pełen etat.

Cały artykuł znajdziesz w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej. Sprawdź

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »