REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kluby Mam i Kluby Rodzinne - 7 mln zł w 2024

Doktor nauk prawnych, adwokat, adiunkt na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego w Katedrze Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego.
Kluby Mam i Kluby Rodzinne - 7 mln zł w 2024
Kluby Mam i Kluby Rodzinne - 7 mln zł w 2024
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W ramach konkursu „Po Pierwsze Rodzina!” na rok 2024 Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło 7 mln zł na tworzenie sieci Klubów dla Mam i Klubów Rodzinnych. Dofinansowanie trafiło do 11 organizacji pozarządowych.

Kluby Mam i Kluby Rodzinne - 7 mln zł w 2024

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło 7 mln zł na tworzenie sieci placówek, w których rodzice mogą wzmacniać kompetencje rodzicielskie, a lokalne społeczności uczestniczyć w inicjatywach integrujących mieszkańców na rzecz rodziny. Ministerstwo w ramach programu i konkursu „Po Pierwsze Rodzina!” na rok 2024 przeznaczyło 7 mln zł na tworzenie sieci Klubów dla Mam i Klubów Rodzinnych. Dofinansowanie trafiło do 11 organizacji pozarządowych.

Autopromocja

„Po Pierwsze Rodzina!” 

Jak podaje MRiPS: Konkurs "Po pierwsze Rodzina!" jest skierowany do organizacji pozarządowych. Jego celem jest usytuowanie dobra rodzin w centrum działań wspólnoty na wszystkich poziomach jej funkcjonowania. Dotację mogły uzyskać projekty, upowszechniające informacje, ukierunkowane na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego i materialnego, a także kształtujące i promujące pozytywny wizerunek małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa.

Ważne
„Po Pierwsze Rodzina!” 

W latach 2020 - 2023 r. w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło 42, 5 mln zł na realizacje projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny.

Co to są Kluby Mam?

Okazuje się, że Kluby Mam istniały jeszcze przed ogłoszeniem konkursu: „Po Pierwsze Rodzina!”. Do 2023 r. Kluby dla Mam rozwijały się samoistnie, w większości nieformalnie.

Chcąc aktywizować środowisko rodzicielskie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozpoczęło działania wspierające Kluby dla Mam. W ramach Klubów, nie tylko mamy ale i generalnie rodzice mogą wzmacniać kompetencje rodzicielskie, a lokalne społeczności mają możliwość uczestniczyć w inicjatywach integrujących mieszkańców na rzecz rodziny. Zależy nam na budowaniu Polski, która będzie znana jako miejsce przyjazne rodzinom – podkreśla Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.  Barbara Socha, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej dodaje, że:

Kluby Mam to inicjatywa aktywnych kobiet, która ma realny wpływ na poprawę jakości życia rodzin. Kobiety, mamy potrzebują przestrzeni, miejsca, gdzie mogą rozwijać swoje talenty, pasje.  W codziennym życiu spotkania w ramach klubu dają siłę, wspierają w rodzinnych wyzwaniach. Wiem osobiście, jak ważne jest takie wsparcie. Doświadczenie macierzyństwa uczy dobrej organizacji czasu, szybko i jakościowo dążąc do celu. Macierzyństwo rozwija również kompetencje miękkie, społeczne, kompetencje, które są coraz bardziej doceniane wśród pracodawców. Macierzyństwo nie jest barierą, przeciwnie, pozwala wejść na nowy etap życia. 

Co jest celem Klubów Mam?

Celem Klubów Mam jest:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czym są Kluby Rodzinne?

Kluby rodzinne to przestrzeń, gdzie rodzice mogą uzyskać informacje i pomoc w zakresie macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka. To inicjatywa, która ma na celu wzmocnienie kompetencji rodzicielskich oraz wdrożenie oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny. W ramach działalności Klubu dla Rodziny prowadzone są bezpłatne warsztaty, szkolenia i spotkania. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy bez względu na wiek – dzieci, rodzice i dziadkowie, którzy przez wspólny, rodzinny udział mogą zdobywać wiedzę i doskonalić umiejętności.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Ruchomy czas pracy – rozkład czasu pracy wygodny dla pracodawcy i pracownika

  Rozkład czasu pracy może przewidywać różne godziny rozpoczynania pracy w dniach, które zgodnie z tym rozkładem są dla pracowników dniami pracy. Dzięki wprowadzeniu ruchomego czasu pracy pracownicy mogą – przy zachowaniu 8-godzinnej normy dobowej – rozpoczynać i kończyć pracę o różnych porach w poszczególnych dniach.

  Jest źle, będzie lepiej? Młodzi nadzieją na poprawę profilaktyki zdrowotnej w Polsce

  W ostatnich latach Polska stanęła w obliczu nie tylko wyzwań związanych z gospodarką czy polityką, ale także ze zdrowiem publicznym. Badania profilaktyczne, kluczowe dla wczesnego wykrywania chorób, stanowią istotny element dbałości o zdrowie. Niestety, statystyki wskazują, że Polacy nie korzystają z nich w wystarczającym stopniu. Jednak nadzieję na poprawę tych wskaźników niesie ze sobą zaangażowanie młodszych pokoleń, zwłaszcza pokolenia Z i milenialsów. 

  Prawie 50% imigrantów pracujących w Polsce znalazło zakwaterowanie dzięki pracodawcom

  Aż 47% imigrantów zatrudnionych w Polsce skorzystało z pomocy pracodawcy lub agencji pracy przy znalezieniu zakwaterowania w Polsce, a 33% cudzoziemców znalazło lokum samodzielnie – wynika z pierwszego w Polsce badania na temat sytuacji mieszkaniowej zatrudnionych w naszym kraju migrantów „Pracownik zagraniczny – zakwaterowanie w Polsce”, przeprowadzonego przez EWL Group, RentLito oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

  Przeciętne wynagrodzenie w styczniu 2024 r. wyniosło 7768,35 zł brutto, o 264,61 zł mniej niż w grudniu 2023 r. Średnio 12634,53 zł zarobili pracownicy sekcji Informacja i komunikacja

  Przeciętne wynagrodzenie wyniosło w styczniu 2024 r. 7768,35 zł brutto. To o 12,8% więcej niż rok wcześniej, ale o 3,3% mniej niż w grudniu 2023 r. Sektor przedsiębiorstw zatrudniał w styczniu 6515,7 tys. osób – o 0,3% więcej niż w grudniu, ale o 0,2% mniej niż przed rokiem. Główny Urząd Statystyczny podał dane za pierwszy miesiąc 2024 r.

  REKLAMA

  Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez ZUS. Od 1 marca 2024 r. świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o 12,12%

  Co roku ZUS waloryzuje wypłacane świadczenia emerytalno-rentowe. W 2024 r. waloryzacja nastąpi od 1 marca. Świadczenia wzrosną o 12,12%.

  Wielkanoc 2024 będzie krótsza niż zwykle

  Święta Wielkiej Nocy w 2024 r. będą trwać o godzinę krócej niż zwykle. Wielkanoc w tym roku przypada 31 marca. Jest to zarazem ostatnia niedziela marca; dzień, w którym przechodzimy na czas letni. 

  Premier odwołał szefa urzędu ds. kombatantów na wniosek Agnieszki Dziemianowicz-Bąk

  Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk został 20 lutego 2024 r. odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjął premier Donald Tusk na wniosek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Cztery dni wcześniej szefowa resortu skrytykowała Urząd za organizowanie wydarzeń upamiętniających Józefa Kurasia „Ognia” i Brygadę Świętokrzyską NSZ oraz zakazała takich działań.

  ZUS alarmuje: coraz częściej zaburzenia psychiczne są przyczyną nieobecności w pracy

  Zwiększa się ilość nieobecności w pracy spowodowanych zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania. W ubiegłym roku lekarze wystawili ponad 1,4 mln zaświadczeń lekarskich z powodu zaburzeń zaliczających się do tej grupy. Najczęściej przyczyną absencji jest reakcja na ciężki stres.

  REKLAMA

  Podwyżki w sferze budżetowej. Nawet 16000 zł miesięcznie będą zarabiać pracownicy kolejnej instytucji

  Podwyżki wynagrodzeń w najbliższym czasie otrzymają pracownicy Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Zarobki w tej instytucji wzrosną z poziomu 5000–15000 zł do 6000–16000 zł. Pracownicy CUPT dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

  Działalność socjalna. Wysokość świadczenia urlopowego w 2024 r.

  Wysokość świadczenia urlopowego nie może przekroczyć wysokości odpisu podstawowego tworzącego zfśs. W jakiej wysokości przysługuje świadczenie urlopowe w 2024 r.?

  REKLAMA