Jak stosować indywidualny rozkład czasu pracy
REKLAMA
Na wniosek pracownika pracodawca może wprowadzić indywidualny rozkład czasu pracy, pod warunkiem że rozkład ten będzie zgodny z systemem czasu pracy, którym pracownik jest objęty (art. 142 k.p.). System i rozkład czasu pracy obowiązujący pracownika powinien wynikać bezpośrednio z obowiązującego u danego pracodawcy układu zbiorowego pracy, regulaminu pracy (gdy pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników i nie jest objęty układem zbiorowym pracy w tym zakresie) lub obwieszczenia (gdy pracodawca zatrudnia poniżej 20 pracowników oraz nie jest objęty układem zbiorowym pracy).
Rozkład czasu pracy to konkretny plan dotyczący czasu wykonywania pracy przez pracownika. W jego skład wchodzi m.in. ustalenie, w które dni oraz w jakich godzinach pracownik świadczy pracę. Wprowadzenie indywidualnego rozkładu czasu pracy oznacza więc ustalenie innego niż obowiązujący na danym stanowisku rozkładu czasu pracy.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat