Rozliczenie czasu pracy w delegacji
REKLAMA
Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie wraz z 50% dodatkiem za pracę w godzinach nadliczbowych, świadczonych 24 sierpnia od godz. 15.30 do 17.00. Pracownik 25 sierpnia prawidłowo stawił się do pracy, gdyż upłynęło już 8 godzin od zakończenia podróży służbowej.
Nawiązując stosunek pracy, pracownik zobowiązuje się do świadczenia pracy w określonym miejscu i czasie. Nie zawsze jednak wykonywanie pracy odbywa się w miejscu wskazanym przez pracodawcę w umowie. Często potrzeby zakładu pracy wymagają świadczenia pracy poza jego siedzibą, co wiąże się z wyjazdem do innej miejscowości. Pracownik, który został zobowiązany do świadczenia pracy w innej miejscowości i miejscu niż wskazane w umowie, pozostaje w podróży służbowej. Samo delegowanie pracownika nie oznacza, że cały czas jej trwania jest czasem pracy w rozumieniu Kodeksu pracy. W konsekwencji nie oznacza to, że za czas pracy podczas delegacji służbowej pracownik uprawniony jest do innego wolnego dnia czy też do dodatkowego wynagrodzenia.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat