REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

VII edycja programu edukacyjnego "Zagrzewamy do nauki"

VII edycja programu edukacyjnego
VII edycja programu edukacyjnego "Zagrzewamy do nauki"
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Rozpoczęła się VII edycja programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”. Głównym celem programu jest promocja zawodu i branży energetycznej wśród młodzieży oraz wsparcie edukacyjne technicznych szkół średnich. Ponadto program promuje najzdolniejszych uczniów, wspierając ich finansowo w ramach stypendiów zawodowych. Portal Infor.pl objął patronat medialny nad programem.

1 września 2015 r. rozpoczęła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”, realizowanego przez firmę PGNiG TERMIKA SA we współpracy z partnerami zewnętrznymi – BFS Group oraz Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Program skierowany jest do młodzieży kształcącej się w średnich szkołach technicznych, a jego celem jest promocja zawodu technik energetyk i technik elektryk wśród młodzieży.                                              

REKLAMA

Autopromocja

W ramach programu „Zagrzewamy do nauki” PGNiG TERMIKA SA współpracuje z dwiema szkołami partnerskimi: Zespołem Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu oraz Zespołem Szkół nr 40 im. S. Starzyńskiego w Warszawie. Podczas tegorocznej inauguracji roku szkolnego w Warszawie umowę o współpracy uroczyście podpisali Prezes Zarządu PGNiG TERMIKA SA Marek Dec i Dyrektor Departamentu Personalnego Marzena Cieślak, zaś w imieniu szkoły partnerskiej - Dyrektor Beata Doroś-Woźniak. Podczas uroczystości w Radomiu dokument sygnowali Dyrektor Zakładu Ec Siekierki Stefan Zaraś oraz Dyrektor szkoły Bernadeta Kudaś.

Głównym celem programu jest promocja zawodu i branży energetycznej wśród młodzieży oraz wsparcie edukacyjne technicznych szkół średnich. Ponadto program promuje najzdolniejszych uczniów, wspierając ich finansowo w ramach stypendiów zawodowych, a także umożliwia im dołączenie do grona pracowników PGNiG TERMIKA SA.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” po raz kolejny daje szansę uczniom na poszerzenie wiedzy praktycznej związanej z kierunkiem ich kształcenia oraz rozwój zawodowy w tym zakresie. Dotychczas około 30 absolwentów szkół partnerskich znalazło zatrudnienie w naszej firmie. – komentuje Hanna Ratajczyk, kierownik programu „Zagrzewamy do nauki”.

Szkoły objęte programem wspierane są w zakresie dydaktyki poprzez cykl praktycznych warsztatów technicznych, warsztatów rozwijających kompetencje miękkie, konkurs wiedzy oraz program stypendialny, w ramach którego najzdolniejsi uczniowie otrzymują nagrody finansowe. Uczniowie klas partnerskich mają ponadto możliwość odbycia praktyk zawodowych w zakładach PGNiG TERMIKA SA.

Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” realizowany jest od 2009 roku. Jego celem jest promocja zawodu technik energetyk i technik elektryk, pozyskanie wykwalifikowanych pracowników oraz wsparcie edukacyjne i finansowe szkół partnerskich oraz najzdolniejszych uczniów. Organizatorem programu jest PGNiG TERMIKA przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i BFS Group.

Wszystkie aktualne informacje na temat wydarzeń programu „Zagrzewamy do nauki” publikowane są na stronie internetowej www.ZagrzewamyDoNauki.pl, która pełni także rolę platformy komunikacyjnej dla uczniów technicznych szkół średnich zainteresowanych branżą energetyczną.

Informacji o programie „Zagrzewamy do nauki” udziela:

Karolina Buszkiewicz                                           

Menedżer ds. Projektów

tel. kom. 784 969 151

karolina.buszkiewicz@pszk.pl

www.ZagrzewamyDoNauki.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ponad milion ubezpieczonych cudzoziemców w ZUS. Ich liczba stale rośnie

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że na koniec czerwca bieżącego roku, do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. Pierwsze miejsce zajmują cudzoziemcy pochodzący z Ukrainy. 

Komu przysługuje darmowe sanatorium 2024 i 2025 r.?

Istnieje pewna grupa osób, którym przysługuje całkowicie darmowe sanatorium w 2024 r. i w 2025 r. Co więcej, można też skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w ramach ZUS. Co ważne, osoba, która przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale w trakcie kontroli L4 orzecznik stwierdzi potrzebę rehabilitacji leczniczej, także może skorzystać z bezpłatnego wyjazdu. 

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

REKLAMA

Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Czy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym? Oczywiście, że można!

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi w wieku przedemerytalnym. Prawo pracy przewiduje jednak przypadki, gdy taka ochrona nie przysługuje pracownikowi i możliwe jest zwolnienie go z pracy. Co to za przypadki?

Świadczenie rehabilitacyjne 2024 i 2025 r. Dla kogo, jak wystąpić, wysokość

Przy przedłużającej się chorobie warto pamiętać, że po wyczerpaniu limitu zasiłku chorobowego, można wystąpić o dodatkowe świadczenie, dzięki któremu będzie można dalej dochodzić do siebie. Sprawdź, czym jest świadczenie rehabilitacyjne, komu przysługuje, jak o nie wystąpić, a także jaka jest wysokość tego świadczenia.

Pracodawcy chcą wiedzieć o dorabianiu i dodatkowych umowach pracownika. Dlaczego?

Dlaczego pracodawcy chcą wiedzieć o dodatkowych umowach pracownika? Okazuje się, że widzą w nich zagrożenie. Czy pracownik musi informować głównego pracodawcę o podejmowanych dodatkowych zleceniach i dorabianiu do podstawowego wynagrodzenia?

REKLAMA

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Jakie są założenia tej ustawy? Co z minimalnym wynagrodzeniem w 2025 r.?

Rząd pracuje nad projektem nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowa ustawa wdraża dyrektywę dotyczącą minimalnych wynagrodzeń w Unii Europejskiej. Kiedy minimalne wynagrodzenie zostanie ustalone według nowych przepisów?

Zaległy urlop do 30 września 2024

Zbliża się ważny termin, którego pracownicy i pracodawcy nie powinni przegapić. Z dniem 30 września 2024 r. przedawnią się niewykorzystane urlopy, które przysługiwały za rok 2020 r. a które powinny być udzielone najpóźniej do 30 września 2021 r. 

REKLAMA