reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Możliwości rozwoju zawodowego dla studentów w branży telekomunikacyjnej – opis praktyki

Możliwości rozwoju zawodowego dla studentów w branży telekomunikacyjnej – opis praktyki

Telekomunikacja Polska, Orange i inne spółki Grupy TP od lat angażują się w inicjatywy pozwalające na budowanie wśród studentów wizerunku atrakcyjnych pracodawców. Podobnie jak wiele firm z rynku zewnętrznego, tak i Grupa TP obecna jest w ogólnopolskich konkursach, targach pracy, dniach kariery, publikacjach branżowych i studenckich.

W 2008 roku zrodził się pomysł przygotowania autorskiego programu, który skupiałby w sobie większość wymienionych wyżej inicjatyw. Potrzeba ta wpisywała się, z jednej strony, w działania employerbrandingowe firmy kształtujące wizerunek zewnętrzny oraz zaangażowanie pracowników, a z drugiej, w dążenie do zbliżenia świata nauki i biznesu. Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami przygotowany został program Twoja Perspektywa.

Cel i założenia programu

Celem Programu Twoja Perspektywa jest zbliżenie świata nauki i biznesu poprzez rozwijanie u studentów umiejętności i kompetencji ważnych z punktu widzenia przyszłej pracy oraz pokazanie im możliwości rozwoju zawodowego w branży telekomunikacyjnej.

Program jest odpowiedzią firmy na wyzwania, jakie młodym ludziom stawia rynek pracy, równocześnie pomaga uczelniom w uzupełnieniu praktycznej wiedzy biznesowej. Dla firmy jest to możliwość pozyskania do pracy w firmie nowych i dobrze przygotowanych do zawodu młodych ludzi. Jest to unikatowy projekt tego typu w branży telekomunikacyjnej.

Twoja Perspektywa to program skierowany do studentów kierunków technicznych i ekonomicznych. Grupa TP organizuje go razem z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society. Od października 2010 r. ruszyła III edycja (rok akademicki 2010/2011). Program składa się z czterech podstawowych elementów: warsztatów, konkursu, Programu Ambasadorskiego oraz płatnych praktyk w Grupie TP.

Wszechstronne warsztaty

Podczas 35 warsztatów prowadzonych przez praktyków oraz trenerów wewnętrznych Grupy TP na 13 uczelniach partnerskich studenci mają okazję poszerzyć swoją wiedzę zarówno z zakresu telekomunikacji (np. scenariusze rozwoju sieci optycznych, nowe trendy na rynku usług telekomunikacyjnych), informatyki (np. aplikacja Orange na iPhone/Android – od pomysłu do projektu) czy ekonomii (np. Invest or Not), jak i umiejętności miękkich, takich jak przygotowanie prezentacji, prowadzenie negocjacji. W I i II edycji warsztaty odbywały się na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej, Łódzkiej, w Szkole Głównej Handlowej, Akademii Leona Koźmińskiego i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

W obecnej odsłonie warsztaty prowadzone są dodatkowo na siedmiu nowych uczelniach, tj: Politechnice Gdańskiej, Śląskiej w Gliwicach, Lubelskiej, Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Wieloetapowy konkurs

Niezwykle ważną częścią programu jest ogólnopolski konkurs Twoja Perspektywa skierowany do młodych ludzi, których pasjonują nowoczesne technologie i ich zastosowanie w nowych obszarach biznesowych i codziennym życiu. Konkurs jest wieloetapowy i rozgrywany w trzech dziedzinach: telekomunikacja, informatyka oraz marketing i zarządzanie. Każdy student, który zarejestrował się poprzez stronę programu w terminie od 1 do 31 marca, otrzymał do rozwiązania 30-minutowy test on-line z wybranej dziedziny. Do półfinału zakwalifikowanych zostanie 30 studentów z najlepszymi wynikami (po 10 z każdej kategorii). Zadaniem półfinalistów będzie przygotowanie rozwiązania business case’u. W finale, który odbędzie się 27 maja w Warszawie, dziewięciu studentów (trzech z każdej dziedziny) prezentować będzie rozwiązanie zadania półfinałowego przed kapitułą konkursu. Spomiędzy finalistów wyłonionych zostanie pięciu laureatów, spośród których jedna osoba zdobędzie tytuł Zwycięzcy Konkursu. Podczas gali finałowej nagrodzeni zostaną również najbardziej aktywni Ambasadorzy Grupy TP.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autorzy:

Źródło:

INFOR
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama