reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Liczy się jakość kształcenia

Liczy się jakość kształcenia

W najnowszych światowych rankingach uczelni biznesowych EDHEC Business School znajduje się na wysokiej pozycji. „The Economist” program MBA tej szkoły klasyfikuje wśród 50 najlepszych na świecie, a program MIM dla przyszłych menedżerów – Master in Management zdobywa 15. miejsce na międzynarodowej liście „The Financial Times”.

W światowych i od wielu lat prowadzonych zestawieniach publikowanych przez „The Economist” i „The Financial Times” liczy się przede wszystkim jakość kształcenia, osiągnięcia naukowe wykładowców, rozwój kariery zawodowej absolwentów, trwałość relacji między uczelnią a przedsiębiorstwami czy też jakość infrastruktury akademickiej oraz zasięg międzynarodowych kontaktów uczelni.

Różnorodność na pierwszym miejscu

Duże znaczenie w ocenie uczelni biznesowych ma kryterium odnoszące się do różnorodności studentów – według „The Economist” profil studenta MBA w EDHEC został uznany za najbardziej różnorodny na świecie i uzyskał pierwszą pozycję w najnowszym zestawieniu. Różnorodność jest kluczowym elementem programu MBA w tej uczelni (różnorodność kulturowa, wiekowa, a także pod względem płci, doświadczenia zawodowego i dotychczasowego wykształcenia). Edukacja polega więc na wymianie poglądów, opinii i doświadczeń między wykładowcami a studentami, ale także między samymi uczestnikami, z których 85 proc. jest spoza Francji i reprezentuje 25 krajów z całego świata.

Średnio uczestnicy mają 32 lata i ośmioletnie doświadczenie zawodowe, co powoduje, że program MBA w EDHEC znalazł się na dziewiątej pozycji w rankingu „The Economist” pod względem dojrzałości studentów i jakości wymiany doświadczeń. Uczelnia zajęła także wysoką pozycję w rankingu, jeżeli chodzi o liczbę absolwentów, którzy zdobyli interesującą ich pracę w trzy miesiące po ukończeniu studiów. W tej kategorii MBA w EDHEC zajęło 41. miejsce na świecie.

MBA i kryzys

Pytanie, dlaczego warto wziąć udział w programie MBA w okresie kryzysu i dlaczego wybrać właśnie EDHEC, pojawia się z pewnością przy okazji różnego rodzaju porównań uczelni i oferty edukacji menedżerskiej oraz w kontekście możliwości, jakie daje uzyskanie dyplomu ukończenia studiów MBA na krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Zwłaszcza teraz, po fali kryzysu gospodarczego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama