REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cztery pomysły na firmową imprezę integracyjną w outdoorze

Wspólne spędzanie czasu poza murami firmy wzmacnia relacje między poszczególnymi pracownikami, którzy mogą pokazać się z tej innej, prywatnej strony
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Okres wiosenno-letni to idealny czas na organizację imprezy firmowej w plenerze. Obcowanie z naturą sprzyja pogłębianiu przyjacielskich więzi, odstresowuje i rozładowuje napięcia. Jak zorganizować wydarzenie, które dostarczy pracownikom moc niezapomnianych wrażeń i ułatwi im zbudowanie dobrych relacji? Przedstawiamy 4 pomysły na firmową imprezę integracyjną w outdoorze. 

Spotkania integracyjne to filar sprawnie funkcjonującego i rozumiejącego się zespołu pracowników. Wspólne spędzanie czasu poza murami firmy wzmacnia relacje między poszczególnymi pracownikami, którzy mogą pokazać się z tej innej, prywatnej strony. W sezonie wiosenno-letnim warto wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i przenieść spotkanie integracyjne w plener! Co można robić w outdoorze?

REKLAMA

Autopromocja

Integracja z dobrym jedzeniem w tle

Zielone otoczenie, które tworzy aurę spokoju, radosne rozmowy pracowników, promienie słońca przyjemnie muskające skórę i zapach wyśmienitych pieczonych potraw, który przywołuje na myśl najmilsze wspomnienia z dziecięcych wakacji, spędzanych na wsi u dziadków – integracja w formie firmowego ogniska lub grilla to idealny sposób na odstresowanie, rozluźnienie atmosfery w zespole i odpoczynek od codziennych obowiązków zawodowych. 

Organizacja ogniska lub grilla integracyjnego nie wymaga specjalnych umiejętności. Czasem wystarczy tylko trochę zaangażowania, żeby przygotować wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci pracowników. Najważniejszym etapem przygotowań jest wybór miejsca. Imprezę można zaplanować w prywatnym ogrodzie lub w specjalnie wyznaczonym miejscu np. na terenie należącym do obiektu wypoczynkowego lub restauracji.

Na imprezie nie może zabraknąć przyjemnej muzyki. Dobrym pomysłem jest zabranie laptopa lub specjalnego głośnika bezprzewodowego. Aby muzyka nie ucichła w najmniej spodziewanym momencie przyda się przenośna stacja zasilania, do której podłączymy sprzęt. – podpowiada Piotr Kuźniarski  z EcoFlow. 

Firmowe igrzyska olimpijskie – namiastka zdrowej rywalizacji

REKLAMA

Zdrowa rywalizacja wzmacnia zespół! Współzawodnictwo kształtuje charakter, uczy kreatywności, rozwija logiczne myślenie, podnosi umiejętności przydatne w codziennej pracy, rozładowuje napięcia i… zapewnia wyśmienitą zabawę! Organizacja firmowych igrzysk olimpijskich wypełnionych po brzegi ciekawymi konkurencjami to świetny sposób na integrację. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakich zabaw nie może zabraknąć na takiej imprezie? Świetnie sprawdzi się sztafeta, wyścig w workach czy mecz piłki nożnej. Ciekawym rozwiązaniem jest gra „Ślepe zaufanie”. Zabawa polega na pokonaniu specjalnego toru przeszkód w parach. Haczyk? Jedna osoba ma zasłonięte oczy, a druga jest jej przewodnikiem. Konkurencja uczy skutecznej komunikacji, uważnego słuchania i współpracy.

Piesze wycieczki w nieznane

Czasem nie zdajemy sobie sprawy piękna i potencjału naszej najbliższej okolicy. Każdy region Polski jest urokliwy na swój sposób. Warto przynajmniej raz wybrać się na pieszą wycieczkę, by odkryć wspaniałe miejsca znajdujące się w otoczeniu. Wędrówka może być świetną okazją do integracji! Wspólny spacer wzmacnia więzi, poprawia nastroje w zespole i doskonale rozluźnia napiętą atmosferę. 

Podstawą do udanej pieszej wycieczki jest porządny research. Istną kopalnią wiedzy na temat atrakcji w najróżniejszych zakątkach Polski jest internet, a w tym blogi i wideoblogi podróżnicze, czy też media społecznościowe. 

Kemping w malowniczym miejscu – gwarancja niezapomnianych przygód

Wyjazd na kemping to ciekawa alternatywa dla klasycznego wyjazdu integracyjnego. Miłośnicy takiej formy spędzania wolnego czasu cenią ją za niezależność, wyjątkowy komfort i szerokie możliwości organizacyjne. 

Firmowy wypoczynek na kempingu powinien obfitować w różne aktywności, które ułatwią pracownikom wzmacnianie koleżeńskich więzi. Obiekty, specjalizujące się w organizacji wydarzeń integracyjnych dla firm, zwykle oferują bogate programy rozrywkowe dostosowane do charakteru danego miejsca. Znajdziemy w nich takie aktywności jak wycieczki z przewodnikiem, sporty wodne i plażowe, imprezy tematyczne i inne. Często zapewniają też pełne wyżywienie oraz dodatkowe udogodnienia, które wpływają na komfort wypoczynku. 

Integracja pracowników powinna stanowić nieodłączny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Kiedy pracownicy mają dobre relacje i dobrze czują się w swoim towarzystwie, bez problemu realizują wszystkie zadania zawodowe, z łatwością pokonują każdą przeszkodę i odnoszą sukcesy. Zgrany zespół pracowników to przepis na sukces w biznesie!

Oprac. Piotr T. Szymański
Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pierwsze trzynaste emerytury ZUS wypłaci 1 kwietnia. Jaka będzie wysokość dodatkowej emerytury?

1 kwietnia pierwsze trzynastki wpłyną na konta emerytów i rencistów. Nie każdy dostanie dodatkową trzynastą emeryturę w takiej samej kwocie. Kwota, która wpłynie na konta seniorów jest uzależniona od tego jak wysoka jest ich comiesięczna wypłata z ZUS, ponieważ trzynastka będzie opodatkowana i oskładkowana.

BHP: Komu przysługuje obuwie ochronne?

Obuwie ochronne BHP – kto powinien je stosować i dlaczego jest niezbędne? Odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w miejscu pracy. W wielu branżach stanowi podstawowy środek ochrony indywidualnej, zabezpieczając pracowników przed poważnymi urazami. Dobrze dobrane buty nie tylko chronią stopy przed uderzeniami, przecięciami czy przebiciami, ale także zapewniają stabilność, wygodę i odporność na czynniki środowiskowe. W jakich zawodach obuwie ochronne jest konieczne i jakie zagrożenia może ograniczyć?

Czy dodatek motywacyjny będzie dla wszystkich pracowników? Obecne rozwiązania są krzywdzące

Związek Miast Polskich przyjął stanowisko w sprawie dofinansowania wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej. Zdaniem samorządowców włączenie wszystkich pracowników realizujących zadania z zakresu szeroko rozumianej pomocy społecznej do programu dodatku motywacyjnego przełoży się na jakość świadczonych usług.

Obowiązkowe odpisy i dobrowolne zwiększenia na ZFŚS w 2025 r. Ile wynoszą i w jakim terminie je wpłacić?

Do 31 maja 2025 r. pracodawca tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych musi wpłacić na rachunek funduszu kwotę stanowiącą co najmniej 75 proc. równowartości dokonanych odpisów. Pozostałą kwotę dokonanych odpisów i zwiększeń należy przekazać na rachunek bankowy ZFŚS w terminie do 30 września 2025 r. Jaka jest wysokość odpisów i zwiększeń na ZFŚS w 2025 r.?

REKLAMA

Komu przysługuje renta wdowia i w jakiej wysokości? ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny

Od 1 lipca 2025 r. osoby owdowiałe będą mogły pobierać swoją emeryturę oraz powiększyć ją o część renty rodzinnej po zmarłym małżonku. Alternatywnie będą mogły pobierać rentę rodzinną wraz z częścią swojej emerytury. Jak starać się o rentę wdowią odpowiedzą eksperci ZUS podczas dyżuru telefonicznego.

Komunikat ZUS: Wdrożenie nowej metryki programu Płatnik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o planowanym wdrożeniu nowej metryki 307 dla wersji 10.02.002 programu Płatnik.

Polacy żyją coraz dłużej - GUS opublikował tablicę średniego dalszego trwania życia. Czy ZUS przeliczy emerytury?

Nowa tablica średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn wskazuje, że Polacy żyją coraz dłużej. Czy warto składać wnioski o ponowne przeliczenie już otrzymywanej emerytury?

Trwa nabór wniosków o świadczenie wychowawcze. Jak uniknąć przerwy w wypłatach 800 plus?

1 czerwca 2025 r. rozpocznie się nowy okres świadczeniowy w programie 800 plus. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć jedynie drogą elektroniczną. Jak można uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia?

REKLAMA

Jak prawidłowo usprawiedliwić nieobecności w pracy. Nieprzyjemne konsekwencje zaniedbania tego obowiązku

W razie nieobecności w pracy pracownik zobowiązany jest do jej usprawiedliwienia. W tym celu przepisy prawa pracy określają, jakie są przyczyny usprawiedliwiające nieobecność w pracy. Wymieniają też dowody, na podstawie których można usprawiedliwić nieobecność pracownika.

Zmiany w wynagrodzeniach 2025 i 2026 - transparentnie i jawnie

Do 7 czerwca 2026 roku Polska musi wdrożyć dyrektywę o jawności i przejrzystości wynagrodzeń. Przedsiębiorcy mają niewiele czasu na poważne zmiany w zakresie polityki płacowej. Nowe przepisy oznaczają bowiem konieczność przeprowadzenia wnikliwej analizy struktury płac w firmie, wprowadzenie nowych procedur dotyczących prawa do informacji o wynagrodzeniu i kryteriów ustalania jego wysokości. Choć prace nad ustawą wprowadzającą te przepisy nadal trwają, już teraz warto podjąć działania, które przygotują firmę na nową sytuację.

REKLAMA