Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Portal pracownika jako narzędzie employer branding

iPersonel
eksperci w zakresie oprogramowania zarządzającego kadrami i płacami
Portal pracownika narzędziem employer brandingu
Portal pracownika narzędziem employer brandingu
Shutterstock
Portal pracownika jest jednym z narzędzi employer branding. Jeśli chcemy stworzyć silną markę pracodawcy, należy spojrzeć na działanie firmy z wielu różnych perspektyw. Budowanie wizerunku należy rozpocząć już od wnętrza firmy. W jaki sposób Portal pracownika przyczynia się do realizacji tego celu? Wyjaśniamy poniżej.

Czym jest Portal pracownika?

Portal pracownika to narzędzie HR, które umożliwia rozwiązywanie spraw pracowniczych online. Zatrudnieni mogą rozwiązać swoje kadrowo-płacowe kwestie bez konieczności osobistego kontaktu z działem HR. Co więcej, zyskują też stały dostęp do najważniejszych firmowych informacji. Portal zapewnia wgląd do dokumentów kadrowych, wysyłkę elektronicznych pasków płacowych, złożenie elektronicznych wniosków urlopowych czy dystrybucję PIT.

Portal pracownika jako narzędzie employer branding

Sprawna obsługa spraw pracowniczych

Portal pracownika to wyjście naprzeciw potrzebom pracownika. To narzędzie, które ma pomóc w realizacji spraw kadrowo-płacowych, czyniąc pracownika bardziej samodzielnym. Platforma jest szczególnie przydatna w dużych firmach, gdzie struktura zatrudnienia jest wielopoziomowa, a załatwienie jednej sprawy wymaga kontaktu odpowiednio z działem HR, menadżerem lub innym przełożonym. Portal pracownika skraca ten proces.

Zarówno pracownik, jak i osoby decyzyjne, rozwiązują sprawy w wybranym momencie z dowolnego miejsca. Nie ma potrzeby wysyłania dodatkowych maili, wykonywania dodatkowych telefonów czy bezpośredniego pojawienia się w siedzibie firmy. Korzyści oczywiście są dwustronne, gdyż takie rozwiązanie znacznie odciąża pracowników działu kadrowo-płacowego, którym nie przerywa się pracy z zapytaniem, o ilość dni urlopu do wykorzystania. Mówiąc krótko, pracownik ma problem i ma szybką możliwość jego rozwiązania.

Grunt to dobra komunikacja

Tworząc employer branding w miejscu pracy należy przede wszystkim zadbać o aspekty komunikacyjne. Jeśli chcemy dbać o dobre stosunki, musimy zapewnić sprawny przepływ najważniejszych komunikatów między stronami. Portal pracownika to przestrzeń do zamieszczenia aktualności, materiałów e-learningowych czy wszelkiego rodzaju ogłoszeń firmowych. W ten sposób można przekazać informacje na temat zbliżającej się konferencji, szkoleniach wewnętrznych czy zbiórki pieniędzy na szczytny cel.

Za pomocą Portalu pracownika można także poinformować pracownika o kwestiach organizacyjnych, umieszczając na platformie regulaminy pracy i wynagradzania. Regulaminy ustalają wewnętrzny porządek i organizację pracy w danej firmie. Określają prawa i obowiązki zarówno pracodawcy, jak i pracownika, wynikające ze stosunku pracy.

Po umieszczeniu ich w portalu pracownik zyskuje stały dostęp do najważniejszych informacji. W razie wątpliwości co do zasad usprawiedliwienia nieobecności w pracy czy odpowiedzialności materialnej, nie musi szukać w firmie tradycyjnej gablotki z ogłoszeniami – wystarczy, że zaloguje się do Portalu pracownika. Dzięki temu osoba zatrudniona ma jasność zasad panujących w danym zakładzie pracy.

Portal pracownika – korzyści

Coraz więcej pracodawców stawia na działania, które mają budować ich markę na rynku pracy. Cel? Nabór nowych pracowników, a także zatrzymanie w swoich szeregach tych najbardziej utalentowanych. Oczywistym jest fakt, że atrakcyjny pracodawcy przyciągnie w swoje progi większą liczbę kandydatów na dane stanowiska pracy.

Strategie employer branding różnią się od siebie – w zależności od specyfiki danej firmy. Działania można prowadzić wewnątrz, jak i zewnątrz organizacji. Są jednak uniwersalne schematy, które mogą sprawić, że to zadowolony pracownik stanie się najlepszą wizytówką firmy.

Portal pracownika skutecznie pozwala osiągnąć ten cel. Pracodawca, który dba o komunikację w firmie i zapewnia skuteczną realizację spraw pracowniczych, z pewnością zyskuje w oczach osób zatrudnionych. Pracownik jest wówczas zawsze na bieżąco i zawsze doinformowany. Portal pracownika zapewnia sprawny przepływ informacji i zasobów, skutecznie umacniając więź na linii pracodawca-pracownik.

Chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszej oferty >>
Personel i Zarządzanie - wydanie cyfrowe (ePiZ)
Personel i Zarządzanie - wydanie cyfrowe (ePiZ)
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Jak szybciej wydawać pozwolenia na pracę dla cudzoziemców?
  Pozwolenia na pracę dla cudzoziemców mogłyby być wydawane dużo szybciej. Jak usprawnić tę procedurę? Oto 8 szczegółowych propozycji.
  Praca zdalna w Kodeksie pracy - etap prac
  Praca zdalna będzie wpisana w Kodeksie pracy. Jaki jest etap prac nad nowelizacją kodeksową?
  Wyższe wynagrodzenie i benefity dla pracowników fizycznych
  Wyższe wynagrodzenie i benefity dla pracowników fizycznych stają się standardem. Pracodawcy zabiegają o pracowników na stanowiska blue i grey collar.
  Niedziela handlowa 2022 - kalendarz
  Niedziela handlowa w 2022 r. wypada 7 razy. Kiedy jest niedziela handlowa? Oto kalendarz niedziel handlowych na 2022 r.
  Wypadek przy pracy - zmiany od 18 września 2021 r.
  Wypadek przy pracy to także wypadek w czasie podróży służbowej, wyjazdu integracyjnego, wykonywania zadań zleconych przez organizacje związkowe. Zmiany te wpłyną na wyższą składkę wypadkową i koszty wynagrodzeń.
  Koniec zmiany czasu?
  Czy to koniec zmiany czasu? Przedsiębiorcy apelują o zaprzestanie przestawienia zegarków 2 razy w roku. Zmiana czasu wpływa negatywnie na pracę, zdrowie i nie ma żadnych pozytywnych skutków.
  Multitasking a efektywność pracowników
  Czym jest multitasking? Czy jest zaletą, czy wręcz przeciwnie? Jak wpływa na efektywność pracowników?
  PIP zmieni zlecenie w umowę o pracę decyzją administracyjną?
  Czy PIP zmieni zlecenie w umowę o pracę decyzją administracyjną? Takie rozwiązanie zawiera projekt nowelizacji ustawy o inspekcji pracy.
  Benefity pracownicze - przykłady
  Benefity pracownicze świadczą o kulturze organizacyjnej firmy. Oto przykłady najbardziej popularnych, ale i bardziej oryginalnych benefitów pozapłacowych. Coraz częściej pracownik ma możliwość wyboru oferowanych dodatków.
  Benefity pracownicze w czasie pandemii COVID
  Które benefity pracownicze zyskały na atrakcyjności w czasie pandemii COVID-19? Co zmieniła pandemia?
  Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach - propozycje zmian
  Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach ma ułatwić zatrudnianie pracowników zza granicy. Czy proponowane zmiany pomogą wypełnić braki kadrowe na polskim rynku pracy?
  Coraz trudniej zatrudnić i zatrzymać pracownika
  Coraz trudniej zatrudnić i zatrzymać pracownika. Bezrobocie jest niskie, a ofert pracy przybywa. Najłatwiej o nową pracę pracownikom w zawodach technicznych.
  Praca zdalna dla osób z wyższym wykształceniem?
  Praca zdalna najczęściej wykonywana jest przez osoby z wyższym wykształceniem. Jak dostosowywać sposób świadczenia pracy do pracowników?
  Jak uniknąć rotacji pracowników w firmie produkcyjnej?
  Firmy produkcyjne często zmagają się z problemem rotacji pracowników. Zdarza się też, że w szczególnie intensywnych okresach potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. W jaki sposób firma produkcyjna może poradzić sobie z tego typu trudnościami? I jaką rolę odgrywa w takiej sytuacji agencja zatrudnienia?
  Roczny limit nadgodzin
  Roczny limit nadgodzin - ile wynosi w 2021 r.? Jak maksymalną liczbę godzin nadliczbowych reguluje Kodeks pracy?
  Roczny limit nadgodzin a oddany czas wolny
  Roczny limit nadgodzin - czy wlicza się godziny nadliczbowe, za które oddany został czas wolny? Oto odpowiedź PIP.
  Dzień wolny za święto w sobotę a zatrudnienie w trakcie miesiąca
  Czy pracownikowi zatrudnionemu w środku miesiąca należy się dzień wolny za święto wypadające w sobotę w miesiącu zatrudnienia? Oto odpowiedź PIP.
  7 najważniejszych zmian w zasiłkach od 2022 r.
  ZUS wymienia 7 najważniejszych zmian w zasiłkach, które będą obowiązywały od stycznia 2022 r. Sprawdź, co się zmieni.
  Pierwsza dama z ubezpieczeniem społecznym od listopada 2021 r.
  Pierwsza dama będzie objęta ubezpieczeniem społecznym od 1 listopada 2021 r. To duża zmiana, gdyż małżonek Prezydenta RP dotychczas miał status podobny do bezrobotnego. Co z małżonkami byłych Prezydentów RP?
  Wezwanie do zawarcia umowy o zarządzanie PPK na PUE ZUS
  Wezwanie do zawarcia umowy o zarządzanie PPK na PUE ZUS to nowość. Zmiana ta obowiązuje od 15 października 2021 r. Kiedy wezwanie przez PUE ZUS jest skuteczne?
  Stres i ergonomia przy pracy zdalnej
  Stres i ergonomia przy pracy zdalnej to dwa tematy z punktu widzenia BHP, nad którymi powinni pochylić się pracodawcy. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy wejdą w życie nowe przepisy Kodeksu pracy.
  Przerwa w karierze - kto i kiedy rezygnuje z pracy?
  Przerwa w karierze ma dwa główne powody: niezadowolenie z pracy i chęć uzyskania więcej czasu wolnego. Kto i kiedy decyduje się na rezygnację z pracy?
  Potrzeby kompetencyjne w IT i TCB po pandemii [RAPORT]
  Jakie są potrzeby kompetencyjne w sektorach IT i TCB po pandemii COVID-19? Wymienia je raport „Potrzeby kompetencyjne w kontekście skutków pandemii koronawirusa”.
  Polski Ład - pracownicy wybiorą samozatrudnienie
  Czy przez Polski Ład pracownicy będą przechodzić na samozatrudnienie? O czym muszą pamiętać pracodawcy? Czy umowa B2B wymaga badań lekarskich i szkolenia bhp?
  Sprawdzanie szczepień pracowników - co z ustawą?
  Czy sprawdzanie szczepień pracowników przez pracodawców dojdzie do skutku? Co z ustawą?