Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Startuje projekt Fearless Together – akcja, która pomoże kobietom rozwinąć karierę w finansach

Fearless girl
Fearless girl
Shutterstock

W Dzień Kobiet - 8 marca br. odbyła się inauguracja projektu Fearless Together #empower your career in finance. Data nie jest przypadkowa – akcja ma bowiem na celu wsparcie kobiet z Polski i z Ukrainy w rozwoju kariery w branży finansowej. Uczestniczki programu mogą liczyć na pomoc od sprawdzonych ekspertów, czyli m.in. na mentoring, szkolenia i wsparcie psychologiczne. Kampania organizowana jest przez State Street Global Advisors Polska we współpracy z Fundacją Mamo Pracuj, a jej partnerem jest CFA Society Poland.

Przedsiębiorstwa zatrudniające zarówno kobiety, jak i mężczyzn osiągają o 25% wyższe przychody niż wynosi średnia. Jednocześnie najnowsze dane pokazują, że kobiety stanowią 29% członków zarządów średnich i dużych firm w Polsce, a według danych 30% Club Poland z 2022 r. wskaźnik udziału kobiet we władzach – definiowanych jako zarządy i rady nadzorcze – wynosi 17,2%3.

Organizator akcji Fearless Together, firma State Street Global Advisors, w 2017 r. wezwała ponad tysiąc przedsiębiorstw na świecie do zwiększenia liczby kobiet w radach nadzorczych. Efekt? Spośród 2146 firm, 1027 wprowadziło już do rady nadzorczej przynajmniej jedną kobietę. Te dane pokazują, że działania wspierające kobiety są skuteczne i wciąż potrzebne.

Nieustraszone kobiety

Fearless Together to projekt, który ma na celu wsparcie rozwoju kobiet z Polski i z Ukrainy w branży finansowej. To także odpowiedź na potrzebę kształcenia i rozwijania specjalistów, zwłaszcza kobiet. 

– Pomysł programu narodził się w reakcji na kryzys uchodźczy po inwazji Rosji na Ukrainę. Kobiety, które znalazły się w Polsce, musiały wykazać się odwagą, odpornością i determinacją – a to są wartości, które uosabia nasza Fearless Girl. Program skierowany jest do Ukrainek, które zamierzają budować swoje życie zawodowe w Polsce, a także do Polek, które planują rozwijać karierę w finansach – mówi Aleksandra Sieklucka, Dyrektor Zarządzająca State Street Global Advisors w Polsce.

Inspiracją do stworzenia programu była słynna rzeźba Nieustraszonej Dziewczynki (Fearless Girl) autorstwa Kristen Visbal. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Rzeźba Fearless Girl powstała w 2017 r. z inicjatywy State Street Global Advisors w ramach kampanii promującej różnorodność płciową w biznesie. Odzew, z jakim się spotkała, stając się niemalże ikoną popkultury, przekroczył nasze oczekiwania i świadczy o tym, jak istotną kwestią jest równouprawnienie kobiet, nie tylko w biznesie – mówi Ann Prendergast, CEO SSGA Europe Limited.

8 marca br. replika rzeźby towarzyszyła inauguracji projektu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Mocny start w finansach

Uczestniczki programu mogą liczyć na wsparcie od specjalistów, którzy pomogą im rozwinąć nowe kompetencje, zyskać pewność siebie i w efekcie, stać się konkurencyjnymi kandydatkami na rynku pracy. Akcja zakłada wykorzystanie sprawdzonych narzędzi, takich jak m.in.: mentoring, kursy umiejętności miękkich oraz intensywne kursy językowe. Kobiety otrzymają także unikalną szansę skorzystania z kursów finansów inwestycyjnych na najwyższym poziomie, które organizowane są we współpracy z CFA Society Poland.

– Integracja środowiska finansowego, transfer nowych talentów oraz podnoszenie kwalifikacji wpisują się od zawsze w strategię CFA Society Poland, którą konsekwentnie realizujemy od prawie dwóch dekad. Nasza organizacja wspiera kobiety pracujące w sektorze finansowym i prowadzi szereg inicjatyw mających na celu edukację pracodawców w zakresie diversity. Wierzymy, że udział Polek i Ukrainek w projekcie Fearless Together wpłynie niezwykle pozytywnie na rozwój ich karier na rynku finansowym i ułatwi im podjęcie kolejnych znaczących decyzji, kształtujących ich życie zawodowe – dodaje Monika Grabek, Dyrektor Wykonawcza CFA Society Poland.

– Projekt Fearless Together to kolejny etap wieloletniej, bliskiej współpracy Fundacji Mamo Pracuj z marką State Street reprezentowaną zarówno przez State Street Global Advisors, jak
 i State Street Bank. Wspólnie wzmacniamy kobiety rozwijające skrzydła w branży finansowej i nie tylko; wyposażamy je w kompetencje niezbędne do podjęcia stabilnej pracy, jak i powrotu do pracy po dłuższej przerwie. Wiemy, że skutecznie – mówi Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – współzałożycielka oraz wiceprezeska Fundacji i portalu www.mamopracuj.pl, CEO 
i współtwórczyni banku talentów kobiet - Talenti.pl. 

Jak wziąć udział w projekcie i zostać Fearless Girl?

W programie mogą wziąć udział kobiety, które są na ostatnim roku studiów lub pracują już 
w branży finansowej. Rekrutacja otwarta jest dla Polek i Ukrainek mieszkających na terenie Polski, które związane są z finansami. Aby przystąpić do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

– Mamy nadzieję, że program Fearless Together, realizowany wspólnie z naszymi partnerami, Fundacją Mamo Pracuj i CFA Society Poland, będzie przykładem efektywnej współpracy biznesu, NGO i organizacji branżowej, która odpowiada na potrzeby społeczne i potrzeby sektora finansowego w Polsce – podsumowuje Aleksandra Sieklucka, Dyrektor Zarządzająca State Street Global Advisors w Polsce.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: https://mamopracuj.pl/fearless-together-empower-your-career-in-finance-ruszamy-z-nowym-projektem/.

Źródło: DSpectrum

Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Odprawa pieniężna a urlop wychowawczy

  Odprawa pieniężna, tzw. odprawa ekonomiczna, kojarzona jest najczęściej ze zwolnieniami grupowymi. Może być ona również przyznana (po spełnieniu odpowiednich warunków) pracownikowi, którego objęło zwolnienie indywidualne. Czy w sytuacji, gdy zatrudniony przebywa na urlopie wychowawczym, ma prawo do tego świadczenia? Odpowiadamy.

  Polacy kupują coraz mniej

  Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lutym 2023 r. była niższa niż przed rokiem o 5%. W porównaniu ze styczniem br. spadła o 3,6% - podał GUS.

  Gorsza pozycja kobiet na rynku pracy

  W ciągu ostatnich 4 lat utrwaliła się gorsza sytuacja kobiet na rynku pracy w porównaniu z mężczyznami. Kobiety są mniej aktywne zawodowo, mniej zarabiają i często dotyka je dezaktywizacja.

  Bezrobocie stoi w miejscu

  Stopa bezrobocia w lutym br. wyniosła 5,5 proc., wobec 5,5 proc. miesiąc wcześniej - podał GUS.

  Niedziela handlowa – kwiecień 2023

  W kwietniu 2023 jest 5 niedziel. Czy któraś z nich to niedziela handlowa? Sprawdź!

  Dłuższy wiek emerytalny we Francji – jakie zmiany?

  We Francji szykuje się duża reforma emerytalna. Społeczeństwo nie jest zadowolone z propozycji podwyższenia wieku emerytalnego – trwają protesty i zamieszki. Ile będzie wynosił wiek emerytalny we Francji po reformie? Czym spowodowane jest podwyższenie wieku emerytalnego?

  Okazjonalna praca zdalna – wygląda na bubel. Rząd naprawi

  Nowelizacja Kodeksu pracy uregulowała pracę zdalną oraz ustanowiła nowość w postaci pracy zdalnej okazjonalnej. Ta druga konstrukcja budzi wątpliwości w kwestiach zasadniczych. W lutym rząd chciał rozjaśnić odpowiedzią na interpelację, a obecnie planuje naprawiać błędy „kuchennymi drzwiami” w drodze rozporządzenia.

  GUS podał dane o bezrobociu. Jaka jest sytuacja na rynku pracy?

  GUS podał dane o poziomie bezrobocia rejestrowanego w końcu lutego 2023. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 864,8 tys. osób i była o 7,2 tys. osób wyższa niż w końcu stycznia oraz o 57,0 tys. osób niższa niż przed rokiem. Dane te okazały się lepsze od naszej prognozy.

  Okazjonalna praca zdalna przy zatrudnieniu na część etatu. Co mówi prawo?

  Zatrudniamy pracowników w niepełnym wymiarze czasu pracy. Czy w związku z tym będą im przysługiwały 24 dni okazjonalnej pracy zdalnej, czy też wymiar pracy okazjonalnej należy ustalać proporcjonalnie do ich etatu?

  „Z” jak zmiana – o tym, jak pokolenie Z odmienia rynek pracy

  63,05 proc. Polaków w wieku 18-24 uważa, że wypłata jest dla nich najmniej istotna w pracy – wynika z raportu ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”. Jakie jest tak naprawdę pokolenie Z, budzące na rynku pracy tak wiele kontrowersji? Są to osoby, którym nie zależy już na etatach jak ich starszym kolegom. Wolą work-life balance od wysokich stanowisk i spokój po pracy od podwyżek.

  17 proc. Polaków zdecydowało się na podjęcie dodatkowego zatrudnienia

  Co szósty Polak (17 proc.) podjął dodatkowe zatrudnienia, a 9 proc. respondentów zdecydowało się zmienić dotychczasową pracę na lepiej płatną - wynika z badania "Polaków Portfel Własny: czas oszczędzania". Jak dodano, 21 proc. badanych starało się o podwyżkę, 13 proc. z nich ją uzyskało.

  Zmiany w Kodeksie pracy. Cztery rodzaje dodatkowego urlopu

  Kodeks pracy - dodatkowy urlop. Obszerna nowelizacja Kodeksu pracy uregulowała pracę zdalną oraz rozszerzyła wymiar kilku rodzajów urlopu. Niektóre z nowych regulacji mogą być nazwane „urlopem” jedynie umownie jednak również dają możliwości dodatkowych dni wolnych.

  Indywidualny Plan Działania bezrobotnego

  Czym jest Indywidualny Plan Działania bezrobotnego lub poszukującego pracy i do czego służy? Sprawdź!

  Likwidacja kopalń w Polsce – co z górnikami?

  W Polsce trwa proces dekarbonizacji. Kopalnie węgla kamiennego są sukcesywnie likwidowanie a tysiące górników traci prace. Kiedy koniec górnictwa w Polsce? Co z górnikami? Gdzie będą pracowali? Jaka jest przyszłość tzw. „zielonych miejsce pracy”?

  Przepisy o pracy zdalnej od 7 kwietnia. Nowe prawa i obowiązki pracodawców oraz pracowników

  Praca zdalna - od 7 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Pracy, która ureguluje zjawisko pracy zdalnej. Popularyzacja tego modelu gwałtownie wzrosła w okresie pandemii. Nastąpiła więc konieczność określenia na drodze ustawowej praw i obowiązków pracodawców oraz pracowników.

  Pracy zdalna okazjonalna. Czy pracodawca ma prawo do kontroli?

  Kontrola wykonywania okazjonalnej pracy zdalnej, w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy lub przestrzegania wymogów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony informacji, w tym procedur ochrony danych osobowych, będzie się odbywała na zasadach ustalonych z pracownikiem. Natomiast kontrola wykonywania pracy przez pracownika świadczącego "okazjonalną" pracę zdalną zostanie przeprowadzona na takich zasadach jak w czasie wykonywania pracy w podstawowym miejscu pracy.

  Jak docenić pracownika? Pomogą zmiany w prawie pracy (work-life balance)

  Dzień Doceniania Pracownika. Chociaż metod pozapłacowego wynagradzania zespołów jest dużo, to nowa dyrektywa work-life balance otwiera przed pracodawcami nowe możliwości.

  E-ZLA dostępne na PUE ZUS

  W związku ze zmianami od 1 stycznia 2023 r. każdy przedsiębiorca który opłaca składki na ubezpieczenia społeczne jest zobowiązany do posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych - PUE ZUS. Co jeśli przedsiębiorca nie ma profilu? ZUS założy go za niego. Nawet jeśli płatnik nie dokończy procesu rejestracji i tak po 24 marca 2023 r. do płatnika będą wysłane elektronicznie przez ZUS PUE –  elektroniczne zaświadczenia lekarskie (e-ZLA).

  Czy można wezwać osobę zatrudnioną na pracy zdalnej np. do biura na spotkanie?

  Kwestia wzywania pracownika do biura w czasie wykonywania przez niego pracy zdalnej nie została uregulowana w przepisy Kodeksu pracy. Jednak pracodawca (przełożony) w ramach swoich uprawnień kierowniczych ma prawo wezwać pracownika do wykonywania pracy w biurze, a także polecić mu pracę w każdym innym miejscu, np. udział w spotkaniu odbywającym się w siedzibie kontrahenta albo odbycie podróży służbowej. 

  98 proc. Polaków odczuwa skutki inflacji i wzrostu cen

  98 proc. Polaków odczuwa skutki inflacji i wzrostu cen – wynika z badania "Poziom wiedzy finansowej Polaków 2023", opublikowanego przez Warszawski Instytut Bankowości i Fundację GPW. Dziewięciu na dziesięciu ankietowanych nie rozważa w najbliższym czasie samodzielnego inwestowania – dodano.

  Płace rosną, ale realna wartość zarobków spada

  W lutym br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z lutym 2022 r. było wyższe o 0,8%. W stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszyło się o 0,1%. Przeciętne wynagrodzenie zaś w lutym br. w porównaniu z lutym 2022 r. było wyższe o 13,6% - podał GUS.

  Urlop ojcowski. Co się zmienia w 2023 r.

  Urlop ojcowski to jedno z uprawnień pracowniczych, których dotyczy najnowsza nowelizacja Kodeksu pracy. Co zmieniło się w regulacjach dotyczących urlopu ojcowskiego?

  e-ZLA będą przekazywane na profil płatnika składek założony z urzędu przez ZUS, nawet jeśli płatnik nie dokończył procesu rejestracji

  Po 24 marca 2023 r. elektroniczne zaświadczenia lekarskie (e-ZLA) będą przekazywane na profile płatników składek automatycznie utworzone przez ZUS, nawet jeśli płatnik nie dokończył procesu rejestracji.

  Decyzję w sprawie rezygnacji z PPK można w każdej chwili zmienić

  Uczestnictwo w PPK jest dla osoby zatrudnionej całkowicie dobrowolne. Pracownik może w każdej chwili zarówno zrezygnować z oszczędzania w PPK, jak i do tego oszczędzania wrócić. Pewne ograniczenia dotyczą osób w wieku 70+.

  Nowy kalkulator wyliczy seniorom emerytury

  Nowy kalkulator emerytalny pozwala obliczyć wysokość emerytury tym osobom, które chcą sprawdzić czy opłaca im się przejść na emeryturę w bieżącym roku. Na platformie internetowej PUE ZUS można porównać, jaka będzie wysokość naszej emerytury, w zależności od momentu, w którym decydujemy się zakończyć aktywność zawodową.