REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wojskowe Targi Służby i Pracy – sprawdź, co da ci wojsko

wojsko polskie
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie oraz w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu.

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

REKLAMA

Autopromocja

W czasie Targów od godz. 9.00 do 18.00 będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP, od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy będzie mógł porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia i profity. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli poznać ofertę jednostek i instytucji wojskowych.

Różne ścieżki do służby wojskowej – Ty decydujesz

Podczas Targów w punktach rekrutacyjnych żołnierze WCR odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości, na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o Twoje dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z Twoich indywidualnych zainteresowań. Na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na celowniku Olsztyn – bezpłatna strzelnica i paintball, pokazy, grochówka

W czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie między godz. 9.00 a 18.00 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. koreańską armatohaubicę K9 Thunder, czołg K2, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnię rakietową WR-40 LANGUSTA, armatohaubicę samobieżną KRAB, czołg Leopard 2A5, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, wielozadaniowy śmigłowiec Black Hawk, pokazy wyszkolenia żołnierzy, sztuk walki, pokaz pierwszej pomocy i medycy pola walki, musztrę i występ orkiestry wojskowej z Giżycka. Swój profesjonalizm zaprezentują żołnierze Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Wojskowej Służby Zdrowia, Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Możliwości studiowania na uczelniach wojskowych zaprezentują podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej, Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Akademii Sztuki Wojennej. 17 marca w południe rozpocznie się uroczysta przysięga wojskowa kilkuset żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Przez cały dzień czynna będzie bezpłatna strzelnica i baza paintball. Będzie można spróbować swoich sił na trenażerze skoków spadochronowych. Na stoisku medycznym chętni zrobią podstawowe badania diagnostyczne. Nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. Wojskowi kucharze będą ją podawać z pieczonym na miejscu żołnierskim chlebem.

Gwiazdy w mundurach – mistrzowie sportu i wojskowego rapu

W czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy w Olsztynie nie zabraknie także służących w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym znanych z pierwszych stron gazet medalistów igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata. Poradzą jak zdać wojskowy egzamin z WF. Będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie, wziąć autograf, porozmawiać na temat dobrej formy fizycznej. 17 i 18 marca o godz. 15.00 na wspólnym koncercie wystąpią żołnierze raperzy: Vito WS- st. szer. spec. Witold Ostynowicz, kpr. Jarosław Kozłowski (UnikatOs) z 18SBOT, kpr. Aron Szostak (Szosto) z 5MBOT, st. kpr. Tomasz Dubaj (DeBeJot) z 18SBOT, sierż. pchor. Jan Zalewski z Wojskowej Akademii Technicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Strategicznie o rekrutacji – debata ACKS

Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej działające przy Akademii Sztuki Wojennej organizuje w czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy debatę z udziałem ekspertów i głównych dowódców Wojska Polskiego pod hasłem „Strategicznie o rekrutacji w Wojsku Polskim”. Dyskusja dotyczyć będzie różnych aspektów promowania nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny oraz doświadczeń i wyzwań związanych ze wzrostem liczebności polskiej armii oraz sytuacją na wschodniej flance NATO. Debata ACKS rozpocznie się 17 marca o godz. 12.30.

Wojskowe oferty w każdym województwie

W Wojskowych Targach Służby i Pracy będzie można uczestniczyć w każdym województwie. Wojskowa przysięga, żołnierskie atrakcje i grochówka czekają nie tylko w Olsztynie. W tym samym czasie w całej Polsce każdy może skorzystać z oferty, jaką przygotowało Wojsko Polskie oraz zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt. Oprócz Olsztyna, Wojskowe Targi Służby i Pracy 17 i 18 marca odbędą się w 15 miejscowościach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Agencja zatrudnienia jako wsparcie działów HR – kiedy warto zdecydować się na outsourcing procesów rekrutacyjnych?

Kiedy przedsiębiorstwo powinno sięgnąć po zewnętrzne wsparcie rekrutacyjne? W świecie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, pytanie o sensowność outsourcingu rekrutacji często pojawia się na agendzie wewnętrznych działów HR. Czy faktycznie potrzebujemy zewnętrznej agencji, skoro mamy własny zespół HR? Odpowiedź, choć nieoczywista, często brzmi "tak" – i to z kilku konkretnych powodów.

Czy 1 i 2 listopada jest wolny?

Czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy? Czy 1 listopada jest wolny od szkoły? Czy 1 listopada idzie się do kościoła? Czy sklepy są otwarte we Wszystkich Świętych? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu w dniu 1 listopada? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

Zatrudnienie niepełnosprawnych a obniżenie wpłat na PFRON. Jak osiągnąć wskaźnik 6%? Praktyczne wskazówki dla pracodawców

Zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością to temat rzeka. Pojawia się w firmach w wielu kontekstach, że wspomnę tylko o raportowaniu CSR, dofinansowaniach z PFRON czy współpracy z Zakładami Pracy Chronionej. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej wpływowi zatrudnienia pracowników z niepełnosprawnością na obniżenie wpłat na PFRON. 

Pokolenie Z lepiej ocenia pracę ze starszymi osobami niż starsi z nimi. Dlaczego? [RAPORT]

Pokolenie Z lepiej ocenia współpracę ze starszymi pracownikami i pracodawcami niż starsi z młodymi pracownikami. Dlaczego tak się dzieje? Czym się od siebie różnią i czy rzeczywiście jest między nimi przepaść? Oto raport Hays odpowiadający na te pytania.

REKLAMA

Renta rodzinna: 31 października mija termin dostarczenia do ZUS wniosku i zaświadczenia

Uczeń lub student pobierający rentę rodzinną ma czas do końca października na złożenie do ZUS wniosku o dalszą wypłatę renty rodzinnej wraz z zaświadczeniem o kontynuowaniu nauki. W razie przegapienia tego terminu świadczenie za październik nie zostanie wypłacone.

Czas pracy w 2025 r. Czy coś się zmieni dla pracownika? Co z czterodniowym tygodniem pracy

Czas pracy w 2025 r. Czy coś się zmieni dla pracownika? Co z czterodniowym tygodniem pracy. Jakie są zasady ustalania wymiaru czasu pracy? Jak będzie wyglądał wymiar czasu pracy w 2025 r.? W których miesiącach liczba godzin pracy wyniesie najwięcej?

Komunikat ZUS: Wyłączenie możliwości wystawiania e-ZLA

Od 1 listopada 2024 r. nie będzie można wystawiać e-ZLA z Pulpitu Lekarza.

Elastyczne godziny pracy w budżetówce, praca nawet od 10:00 ale czasami obsługa interesantów od 8:00 do 18:00. Decydują kierownicy jednostek [jest projekt, trwają konsultacje]

Najwcześniejszą porą rozpoczynania pracy urzędu będzie mogła być godz. 7:00, co będzie oznaczało pracę urzędu do godz. 15:00, zaś najpóźniejszą godz. 10:00, co spowoduje, że taki urząd będzie pracował do godz. 18:00. W urzędach w których są wykonywane zadania związane z obsługą interesantów, kierownik urzędu ustala rozkład czasu pracy pracowników w taki sposób, aby co najmniej w jednym dniu tygodnia zadania te były wykonywane między godziną 8:00 a godziną 18:00.

REKLAMA

Zmiany w opiece zdrowotnej nad uczniami. Będzie nowelizacja przepisów

Rząd pracuje nad projektem ustawy nowelizującej ustawę o opiece zdrowotnej nad uczniami. Nowelizacja ma dostosować przepisy do obecnych warunków, co spowoduje poprawę dostępności profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkole.

Lider coraz bliżej pracownika

O pozytywnym feedbacku, roli liderów i o tym, jak przez lata zmieniał się dział HR i jak może wyglądać w przyszłości rozmawiamy z Dorotą Dublanką, dyrektorką zarządzającą, dyrektorką Departamentu Zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR.

REKLAMA