| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wsparcie osób w wieku 50+ na rynku pracy

Wsparcie osób w wieku 50+ na rynku pracy

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie na temat wsparcia osób w wieku 50+ na rynku pracy. Aktywizacja osób 50+ i to co robią dla tej grupy osób Urzędy Pracy zaczyna przynosić efekty.

- W ramach projektu „Kompendium metod i narzędzi efektywnego doradztwa  i edukacji dla osób w wieku +50”,kluczową rolę odegrały trzy pakiety edukacyjne, dotyczące szkoleń zawodowych: Techniki IT – nauka obsługi komputera dla osób 50+, Księgowość komputerowa dla osób 50+, Nabycie uprawnień spawalniczych dla osób 50+- powiedziała Katarzyna Romańska z Grupy Doradczej Projekt Sp. Z o. o. z województwa świętokrzyskiego.

Uczestnicy konferencji podkreślili, że bardzo ważna jest współpraca Urzędów Pracy z sektorami niepublicznymi.

Drugi panel poświęcony był wymianie dobrych praktyk i prezentacji projektów zrealizowanych przez urzędy pracy w ramach tzw. programów specjalnych. Udział w nim wzięli: Józef Bakuła – dyrektor PUP w Radomiu, Aldona Zasina – z-ca dyrektora PUP w Mławie, Jan Wygnaniec – dyrektor PUP w Jarosławiu, Małgorzata Stanioch – dyrektor w Kielcach, Grażyna Gwiazda – dyrektor PUP w Lublinie, Roman Białek – dyrektor PUP w Skarżysku-Kamiennej.

- Będziemy robili wszystko, aby pomagać osobom w wieku 50+ w znalezieniu pracy i utrzymaniu się na rynku pracy – powiedziała Grażyna Gwiazda, dyrektor PUP w Lublinie.

Osoby 50+ na rynku pracy - szkolenia

Podczas konferencji uczestnicy przedstawili jak obecnie wygląda sytuacja osób 50+ w ich regionach, wymienili się doświadczeniami i praktykami dotyczącymi problemów osób  50+ na rynku pracy.  Podkreślili, że powinno być jak najwięcej szkoleń z zakresu obsługi komputera, a także zajęć nie tylko teoretycznych, a przede wszystkim praktycznych.

- Do tej pory osoby w wieku 50+ mogły korzystać z różnego rodzaju programów wynikających dotychczasowej perspektywy finansowej. Na około 9 tys. osób objętych opieką w minionych latach 1,8 tys. osób znalazło zajęcie dla siebie bądź też utworzyło własne działalności gospodarcze - dodaje Kazimierz Stocki, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Czesława Ostrowska, podkreśliła, że należy doceniać każdego pracownika, nie zależnie od wieku.

W 2015 roku  planowane jest zorganizowanie czterech konferencji regionalnych oraz jednej krajowej poświęconych tematyce aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+. W ramach konferencji regionalnych swoje doświadczenia prezentować będą instytucje publiczne i niepubliczne z czterech wybranych województw. Pokazywane będą projekty finansowane z Funduszu Pracy i z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji nt. działań prowadzonych dla osób 50+ można znaleźć na stronach: www.50plus.gov.pl oraz www.senior.gov.pl.

Korzyści dla pracodawcy za zatrudnienie bezrobotnego 50+

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK