| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polacy chętnie wyjeżdzają za granicę do prac sezonowych

Polacy chętnie wyjeżdzają za granicę do prac sezonowych

Okres letni jest czasem wzmożonej migracji Polaków do prac sezonowych. Prac tych jest pod dostatkiem, a do tego są dobrze płatne.

Coraz więcej młodych Polaków wyjeżdża do pracy za granicę. Dzieje się tak zwłaszcza teraz, w okresie letnim. Podejmują prace przy zbiorach malin, szparagów, winobraniu, przy liniach produkcyjnych, a także przy remontach.

Prac sezonowych jest mnóstwo i każde ręce są przydatne. Do tego jeszcze bardzo dobrze płatne - mówi IAR Jarosław Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na nasz newsletter

U nas stawki, zwłaszcza przy pracach sezonowych w rolnictwie, są dużo niższe. Nic więc dziwnego, że wolimy wyjeżdżać na Zachód, głównie do Niemiec, Holandii, Francji i krajów skandynawskich, przede wszystkim do Norwegii. Do nas natomiast przyjeżdżają pracownicy ze wschodu, głównie z Ukrainy i Białorusi, chociaż i oni zaczynają już narzekać na niskie zarobki.

Jarosław Adamkiewicz radzi chcącym podjąć pracę za granicą, by robili to nie na własną rękę, ale za pośrednictwem profesjonalnej agencji zatrudnienia. Należy też wyjeżdżać dopiero po podpisaniu umowy - radzi Jarosław Adamkiewicz. Dobrze też sprawdzić, czy agencja, która załatwia nam pracę, posiada zgłoszoną działalność gospodarczą i własne biuro oraz od jak dawna funkcjonuje na rynku.

Forum Kadry

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »