| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zwalczanie pracy nierejestrowanej

Zwalczanie pracy nierejestrowanej

30 kwietnia w Atenach odbyło się spotkanie Ministrów ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych (EPSCO). Tematem drugiej części spotkania było tworzenie dobrej jakości miejsc pracy oraz zwalczanie pracy nierejestrowanej. Propozycją Komisji jest powołanie Platformy Europejskiej na rzecz zwalczania pracy nierejestrowanej.

Podsekretarz stanu Radosław Mleczko 30 kwietnia 2014 r. wziął udział w Atenach w spotkaniu Ministrów ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych (EPSCO). W pierwszej części spotkania uczestniczył w warsztacie Ożywienie gospodarcze i polityka społeczna: rola systemów dochodów minimalnych. W wystąpieniu podkreślił, że odpowiednie wsparcie dochodowe - obok działań aktywizacyjnych o znaczeniu społecznym i prozatrudnieniowym oraz jak najszerszego dostępu do usług użyteczności publicznej - stanowi jeden z elementów strategii aktywnej integracji. Tylko łączne wprowadzanie i rozwijanie wszystkich trzech elementów może zapewnić efektywną realizację nowoczesnej polityki społecznej, prowadzącej do ograniczenia ubóstwa i wykluczenia społecznego, jak również skutkującej odzyskaniem samodzielności przez osoby wymagające wsparcia.

Zobacz również: Reforma urzędów pracy w 2014 r.

Sesja plenarna w drugiej części spotkania była poświęcona tworzeniu dobrej jakości miejsc pracy i działaniom na rzecz zwalczania pracy nierejestrowanej. Propozycja Komisji dotyczącą powołania Platformy Europejskiej na rzecz zwalczania pracy nierejestrowanej jest obecnie analizowana w Polsce. Co do zasady cel przyświecający propozycji wydaje się godny poparcia. Jednak w trakcie szczegółowej analizy może pojawić się szereg pytań, na które wiceminister Mleczko zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu.

Posiedzeniu towarzyszyły liczne spotkania bilateralne.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ekspert z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »