| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pierwsze interpretacje indywidualne ZUS są już dostępne w internecie

Pierwsze interpretacje indywidualne ZUS są już dostępne w internecie

Od 1 stycznia 2013 r. wszystkie interpretacje indywidualne, które na wniosek przedsiębiorców wydaje ZUS, są obowiązkowo publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. ZUS opublikował już pierwsze interpretacje wydane w tym roku, razem z wnioskami przedsiębiorców o ich wydanie. Są to decyzje nieprawomocne. ZUS udostępnia też na swojej stronie BIP wybraną część interpretacji z poprzednich lat.

Obowiązek publikowania interpretacji indywidualnych przez ZUS dotyczy wszystkich interpretacji, które zostały wydane od 1 stycznia 2013 r. Obecnie można zapoznać się z pierwszymi interpretacjami wydanymi przez ZUS w 2013 r. oraz z częścią interpretacji wydanych w poprzednich latach. Interpretacje z 2013 r. są – zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami – opublikowane razem z wnioskiem przedsiębiorcy o wydanie interpretacji oraz ewentualnymi uzupełnieniami, których wnioskodawca musiał dokonać na żądanie organu. Inaczej udostępnione zostały interpretacje wydane przed 1 stycznia 2013 r., których obowiązek publikacji nie dotyczył – są one opublikowane bez wniosku o ich wydanie.

Joanna Stolarska

Narzędzia kadrowego

reklama

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »