| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Rośnie liczba klientów e-ZUSu

Rośnie liczba klientów e-ZUSu

Platforma Usług Elektronicznych staje się coraz bardziej popularna w sieci. W pierwszym polskim e-urzędzie, podczas zaledwie pół roku istnienia, zarejestrowało swój profil ponad 55 tys. osób.

Dotychczasowa liczba wizyt na stronie internetowej pue.zus.pl to ponad 640 tys., z czego unikalnych jej użytkowników było w tym czasie aż 416 tys. Z nich 55,5 tys. osób jest już klientami platformy PUE. Co logiczne, najwięcej zarejestrowanych to ubezpieczeni (53,3 tys.), którzy jednak często występują dodatkowo także w innych rolach tj. płatnika składek i świadczeniobiorcy. Samych płatników zarejestrowało się 26 tys. a świadczeniobiorców - 15,6 tys. Największy przyrost nowych profili, bo ponad 12 tys. nastąpił w grudniu minionego roku. Te liczby obrazują jak ważna dla wielu klientów ZUS jest możliwość załatwienia urzędowej sprawy on-line, bez wychodzenia z domu, czy biura.

Co ważne, zarejestrowani na portalu PUE przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z możliwości rozliczania się z ZUS za pośrednictwem własnego profilu przy pomocy oprogramowania ePłatnik. Z usługi tej miesięcznie korzysta już ponad 1 200 osób, w sumie od początku istnienia PUE za pośrednictwem ePłatnika złożono już 32,6 tys. dokumentów, w tym aż 20,5 tys. dokumentów rozliczeniowych. Pozostałe 12 tys. to formularze zgłoszeniowe. Liczba płatności elektronicznych dokonywanych za pośrednictwem tego modułu stale wzrasta - w ciągu ostatniego miesiąca aż o 59 proc. Oznacza to, że coraz więcej płatników ufa nowej formie komunikacji.

Rośnie też liczba składanych na portalu PUE wniosków niesformalizowanych. Do końca 2012 roku liczba takich właśnie wniosków osiągnęła wartość ponad 130 tys., z czego od początku października złożono ich ponad 120 tys. Dane te podkreślają dynamikę wzrostu zainteresowania i zaufania klientów do tak innowacyjnej formy realizowania ustawowych zadań przez instytucję publiczną. 

Źródło: ZUS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK