| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Prywatne agencje pomogą bezrobotnym

Prywatne agencje pomogą bezrobotnym

30 mln zł przeznaczy resort pracy na realizację pilotażowego programu "Partnerstwo dla pracy". W znalezieniu pracy kilku tysiącom bezrobotnych z trzech województw: mazowieckiego, podkarpackiego i dolnośląskiego mają pomóc prywatne agencje zatrudnienia.

Program ma na celu wypracowanie modelu współpracy urzędów pracy z prywatnymi agencjami pracy, ukierunkowanej na znalezienie zatrudnienia osobom bezrobotnym.

Jak poinformowało PAP Biuro Promocji i Mediów w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, umowy z dyrektorami wojewódzkich urzędów pracy umowy ws. realizacji programu zostaną podpisane w najbliższych dniach. Następnie w drodze przetargu wyłonione zostaną prywatne agencje zatrudnienia, które mają pomóc w znalezieniu pracy bezrobotnym wskazanym przez powiatowe urzędy pracy.

Projekt będzie testowany w trzech województwach: dolnośląskim, mazowieckim i podkarpackim do 2014 r. Na jego realizację przeznaczono blisko 30 mln zł ze środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Z programu skorzysta m.in. 250 bezrobotnych z Radomia i okolic. W powiecie radomskim od lat stopa bezrobocia jest wysoka i wynosi obecnie ponad 30 proc.

Jak poinformował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła, pracownicy radomskiego pośredniaka zakwalifikują do programu osoby długotrwale bezrobotne.

Instytucja, która wygra przetarg na realizację programu, zorganizuje spotkania z doradcami zawodowymi, szkolenia i staże dla bezrobotnych. Końcowym efektem ma być znalezienie im pracy.

W Radomiu i powiecie od lat utrzymuje się wysoka stopa bezrobocia. W mieście wynosi ona ponad 22 proc, a w powiecie ponad 30 proc., podczas gdy na Mazowszu kształtuje się ona na poziomie 10,3 proc, a w całym kraju - na poziomie 12,5 proc. Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu zarejestrowanych jest prawie 37,5 tys. bezrobotnych. (PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK