| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Co się zmieni we wzorach informacji INF-1, INF-Z i INF-2

Co się zmieni we wzorach informacji INF-1, INF-Z i INF-2

Projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

W projekcie zostały określone nowe wzory miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, o zatrudnieniu i kształceniu osób niepełnosprawnych lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, składanych Zarządowi PFRON przez pracodawców zwolnionych z wpłat na PFRON (INF-1, INF-Z i INF-2). Doprecyzowane zostały niektóre pozycje w formularzach i w objaśnieniach do tych formularzy.

Pracodawcy mają składać informacje o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych według nowych wzorów za okresy sprawozdawcze począwszy od 1 października 2012 r. Natomiast w odniesieniu do zwolnienia z wpłat należnych za miesiące od marca 2013 r. włącznie pracodawcy będą mogli stosować dotychczasowe wzory formularzy, a informacje korygujące te dokumenty pracodawcy będą składać do 20 kwietnia 2013 r. na nowych formularzach. Projekt znajduje się w trakcie uzgodnień zewnętrznych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »