REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zapobieganie wypadkom przy pracy.

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenia pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy w jednym z następujących sektorów:

Autopromocja
  • budownictwo,
  • ochrona zdrowia,
  • transport,
  • przetwórstwo przemysłowe.

Zakres tematyczny szkolenia obejmować będzie poznawanie zagrożeń powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Szkolenia przeprowadzone zostaną w dniach: 20,21,27 października w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Dom Ekonomistów, ul. Długi Targ 46/47 Gdańsk (wejście od ulicy Kramarskiej przy Ratuszu).

Kontakt: zgłoszenia telefoniczne bądź pisemne przyjmuje p. Elżbieta Kamionka, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, nr tel/fax 583 015 461,583 019 971, 583 015 246. E-mail: szkolenia@gdansk.pte.pl lub e.kamionka@gdansk.pte.pl. Dodatkowe informacje: p. Joanna Zawadzka, nr tel. 585 248 538 - Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji O/ZUS w Gdańsku ul. Marynarki Polskiej 146 Gdańsk.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 9.00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 12.00 w budynku Inspektoratu ZUS w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Witosa 30.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

ZUS I Oddział w Poznaniu zaprasza na bezpłatne seminarium nt. "Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne na tle ustaleń pokontrolnych oraz aktualne zmiany w przepisach". Szkolenie organizowane jest wraz z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców. Seminarium odbędzie się w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 12, sala konferencyjna, pok. 219, II piętro w dniu 20 października, o godz. 10.00.

Kontakt: na seminarium obowiązują zapisy; Wielkopolski Związek Pracodawców, nr tel. 616 576 051, e-mail: asystent@wzp.org.pl  

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu prewencji wypadkowej dla pracodawców małych i średnich firm z terenu województwa mazowieckiego. Szkolenie skierowane jest w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów:

  • budownictwa,
  • ochrony zdrowia,
  • transportu,
  • przetwórstwa przemysłowego.

Szkolenie trwa 2 dni (21-22 października) i ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz programie PŁATNIK. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. 227 142 188; p. Bożena Recz, nr tel. 227 142 109. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Zainteresowane osoby powinny wysyłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr 227 142 638 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15a, 03-446 Warszawa.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 21 października o godz. 10.00 w budynku Inspektoratu ZUS w Tychach przy ul. de Gaulle'a 16.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

ZUS I Oddział w Łodzi zaprasza w dniach 21-22 października na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane jest do pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, w tym rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, w następujących sektorach gospodarki:

  • budownictwo,
  • ochrona zdrowia,
  • transport,
  • przetwórstwo przemysłowe.

Szkolenie zakończy się wydaniem stosownego zaświadczenia.

Kontakt: ZUS I Oddział w Łodzi, 92-103 Łódź, ul. Brzezińska 5/15 pok. 88. Zgłoszenie uczestnictwa można również przesłać faksem na nr 426 793 244, albo pocztą elektroniczną na adres: martelusd@zus.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 426 631 065 w godz. 8.00-15.00.

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza pracodawców branży transportowej oraz inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe okresowe szkolenie BHP. Szkolenie obejmuje 16 godzin lekcyjnych, podzielonych na 2 spotkania w dniach 24 i 25 października. Szkolenie odbędzie się w Rzeszowie przy ul. Fredry 8, piętro III, sala 16. Początek zajęć - godz. 9.00. Organizatorzy kursu zapewniają materiały szkoleniowe. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu ważne 5 lat.

Kontakt: zapisy pod nr tel. 178 675 251 lub osobiście w Oddziale ZUS przy ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

ZUS Oddział w Bydgoszczy wraz z Ośrodkiem Doradztwa i Kształcenia "Bajd" zapraszają pracodawców i inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe, okresowe szkolenie w zakresie BHP. Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października w Ośrodku Doradztwa i Kształcenia "Bajd" w Bydgoszczy przy ul. Stary Rynek 15-21 od godz. 10.00.

Kontakt: zgłoszenia pod nr tel. 523 486 560, 523 486 442, e-maiil: bajd@bajd.com.pl

ZUS Oddział w Lublinie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców branży transportowej organizowane w ramach prewencji wypadkowej ZUS. Tematyka dwudniowego szkolenia obejmuje:

  • Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy (w tym omówienie źródeł prawa międzynarodowego);
  • Analizę zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi;
  • Organizację i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy;
  • Analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związaną z nimi profilaktykę;
  • Organizację i metodykę szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy;
  • Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku;
  • Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenie społeczne pracowników);
  • Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października w godz. 9.00-15.00 w Lublinie przy ul. Szewskiej 4.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 817 436 749 i 815 321 339.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w BHP 2024. Tak powinno wyglądać miejsce pracy po 17 maja. Laptopy, krzesła biurka i nowe zasady ergonomii

W dniu 18 października 2023 r., po ponad dwóch dekadach, zaktualizowano przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy przy użyciu monitorów ekranowych, ustanowione przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej jeszcze w 1998 roku. Do 17 maja 2024 nowelizacja zobowiązuje pracodawców do dostosowania istniejących stanowisk z monitorami ekranowymi w sposób odpowiadający nowoczesnym wymogom. Natomiast wszystkie stanowiska, które zostały stworzone po 18 października 2023 r. muszą odpowiadać nowym standardom już od momentu powstania.

Redukcja etatów w Poczcie Polskiej. Czy nowy plan transformacji przewiduje likwidację spółki?

Zarząd Poczty Polskiej planuje w bieżącym roku zmniejszenie liczby stanowisk pracy o 5 tysięcy etatów. Wiceminister aktywów państwowych, Jacek Bartmiński, poinformował o tym w Sejmie. Przede wszystkim nie będą przedłużane umowy zlecenia oraz umowy o pracę na czas określony.

28 kwietnia Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

W dniu 28 kwietnia przypada Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Warto w tym szczególnym czasie przypomnieć sobie, że każdy człowiek ma prawo do stopy życiowej zapewniającej zdrowie i dobrobyt jego i jego rodziny, włączając w to wyżywienie, odzież, mieszkanie, opiekę lekarską i konieczne świadczenia socjalne, oraz prawo do ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, choroby, niezdolności do pracy, wdowieństwa, starości lub utraty środków do życia w inny sposób od niego niezależny.

Ważne zmiany dla pielęgniarek i położnych

Wreszcie sytuacja pielęgniarek i położnych będzie zrównana z innymi zawodami medycznymi.  Za organizację i realizację elementów kształcenia podyplomowego lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych odpowiada Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (CMKP). W przypadku kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych jest ono monitorowane przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. Będzie unifikacja i zawody medyczne będą podlegały pod CMKP.

REKLAMA

Świadczenie przedemerytalne z ZUS w 2024, ile wynosi, komu przysługuje, ile czasu jest wypłacane, jak załatwić

Takie świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można otrzymywać nawet przez cztery lata. Jak sama nazwa wskazuje – świadczenie przedemerytalne przysługuje osobom, które nie osiągnęły jeszcze ustawowego wieku emerytalnego, a nie są objęte ochroną przedemerytalną z innego tytułu.

Zrób zakupy 28 kwietnia. Przed Tobą długi weekend!

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, sklepy będą otwarte. Jest okazja, żeby zaopatrzyć się we wszystkie produkty niezbędne na majówkę 2024.

Zwolnienia grupowe: Jakie są zasady przyznawania i obliczania wysokości odprawy pieniężnej?

Pracownik, którego umowa została rozwiązana w ramach zwolnień grupowych, ma prawo do odprawy pieniężnej. Jej wysokość zależy od wysokości miesięcznego wynagrodzenia pracownika i od zakładowego stażu pracy.

Koniec z personalizowanymi reklamami - internetowy identyfikator jest daną osobową

Koniec z personalizowanymi reklamami - internetowy identyfikator jest daną osobową. Można więc domniemywać, że z Internetu znikną banery wymuszające „zgody” na profilowanie w celach marketingowych. Użytkownicy Internetu są coraz bardziej chronieni. Szczególnie teraz kiedy zapadł ważny wyrok TSUE potwierdzający coraz szery katalog danych osobowych. Trzeba też pamiętać o akcie o usługach cyfrowych w UE, który obowiązuje od lutego 2024 r. W sieci nie jest się już tak bezkarnym jak kiedyś.

REKLAMA

MZ: dane wrażliwe nie mogą być ujawniane w rejestrze zawodów medycznych

Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego ujawnia informacje o utracie prawa do wykonywania przez daną osobę zawodu medycznego. Przyczyny utraty mogą być różne, np. z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym, nałogów, wyroków karnych czy dyscyplinarnych. To są dane wrażliwe - nie powinny więc być publicznie ujawniane. Łatwo sobie wyobrazić stygmatyzację tych osób i trudności życia społecznego czy zawodowego. Muszą zajść zmiany w prawie alarmują Ministerstwo Zdrowia i Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Kim jest sygnalista? Polska ma problem z wdrożeniem dyrektywy

Kim jest sygnalista? Polska ma problem z wdrożeniem unijnej dyrektywy o ochronie sygnalistów. Pomimo tego, że 2 kwietnia 2024 r. rząd przyjął projekt ustawy o ochronie sygnalistów, tj. osób zatrudnionych w sektorze prywatnym lub publicznym i zgłaszających naruszenia prawa związane z pracą, to i tak TSUE nałożył karę na Polskę, bo znacznie przekroczyła termin. Trwają wzmożone prace w Sejmie nad projektem, ale kara 7 mln euro jednak jest!

REKLAMA