| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Kadrowy Roku 2010 wybrany!

Kadrowy Roku 2010 wybrany!

W 8 edycji konkursu Kadrowy Roku wzięło udział około 700 uczestników, którzy walczyli o tytuł  najlepszego kadrowca. Pierwsze miejsce zajęła Pani Renata Zdebik, specjalista ds. kadr i płac z Bolęcina, której wiedza i pasja do pracy zawodowej doprowadziły ją do zwycięstwa w konkursie.

Rozmowa z Panią Renatą Zdebik, Kadrową Roku 2010

  • Konkurs Kadrowy Roku był dla Pani kolejną już próbą, z którą postanowiła się Pani zmierzyć. Co wpływa na Pani coroczną decyzję związaną z udziałem w konkursie Kadrowy Roku?

– Decyzję o wzięciu udziału w konkursie Kadrowy Roku podjęłam, ze względu na chęć zmierzenia się z najlepszymi specjalistami w zakresie kadr w Polsce oraz w celu sprawdzenia swojej wiedzy. Ponadto tematyka konkursu jest bardzo rozległa, a w swojej pracy zawodowej niestety nie ze wszystkimi problemami mam do czynienia. Dlatego też w konkursie tym pociąga mnie chęć sprawdzenia swojej wiedzy w innych zagadnieniach związanych z prawem pracy niż te, którymi zajmuję się na co dzień. Dzięki corocznemu udziałowi w konkursie Kadrowy Roku mogę ciągle poszerzać swoją wiedzę. W niektórych obszarach muszę się sporo douczyć. Na przykład na co dzień nie interesuję się zmianami zachodzącymi w dziedzinach, takich jak związki zawodowe czy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, ponieważ akurat ta wiedza nie jest mi potrzebna w codziennej pracy. Ponadto taki konkurs to nie lada logistyczne wyzwanie, ponieważ trzy tygodnie podczas drugiego etapu były podporządkowane tylko i wyłącznie konkursowi.

  • Jak ocenia Pani poziom trudności tegorocznego konkursu?

– Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy, zarówno ze względu na trudność pytań, jak i poziom przygotowania wśród uczestników. Dla mnie osobiście najtrudniejszy był ubiegłoroczny konkurs na Kadrowego Roku. O bardzo wysokim poziomie ostatniego etapu tego konkursu niech świadczy chociażby to, że nie było nikogo, kto rozwiązałby test bezbłędnie (test składał się z dziesięciu zadań – kazusów prawnych, z których każdy miał kilka wariantów odpowiedzi).

  • Jakich rad udzieliłaby Pani innym osobom chcącym wziąć udział w konkursie? Jaka jest Pani recepta na sukces?

– Nie powiem nic odkrywczego. Należy dużo czytać i dokształcać się oraz na bieżąco zapoznawać się ze zmianami prawa. Bardzo dobrym źródłem wiedzy jest również forum internetowe, a moim ulubionym jest forum portalu kadrowego www.kadry.infor.pl. Można się tam spotkać z przeróżnymi praktycznymi problemami oraz ich rozwiązaniami, mającymi swoje korzenie w zawodowym życiu innych pracowników działów kadr z całej Polski. Tak więc nie traktujmy forum jedynie jako miejsca rozwiązania własnego problemu, ale miejsca poszerzania swojej wiedzy.

A sukces? Uważam, że osiągnęłam go dzięki temu, iż sumiennie wykonuję pracę specjalisty ds. kadr i płac, a zarazem bardzo angażuję się w to, co robię, także w napotykane problemy firmy i każdego pracownika. Czasem pomysł na rozwiązanie konkretnego problemu przychodzi dopiero w domu przy filiżance kawy.

Rozmawiała Karolina Olech

Ciąg dalszy rozmowy ukaże się  19 kwietnia 2011 r. w nr 16/2011 „Serwisu Prawno-Pracowniczego”

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK