| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Preferencyjne pożyczki dla pracodawców

Preferencyjne pożyczki dla pracodawców

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli szkodę w wyniku powodzi lub osunięć ziemi wywołanych opadami atmosferycznymi, jakie miały miejsce w 2010 r., mogą otrzymać pożyczkę w wysokości poniesionej szkody, nie więcej niż 50 000 zł. Pożyczka może być udzielona przedsiębiorcy, który w dniu powodzi zatrudniał nie więcej niż 50 pracowników. Prawidłowo wykorzystana i rozliczona pożyczka może zostać umorzona w całości lub w 75 proc.

Gdy przedsiębiorca miał ważną umowę ubezpieczenia przedsiębiorstwa od następstw klęsk żywiołowych, do wniosku powinien dołączyć jej kopię.

Można opłacić składki na ubezpieczenia społeczne z kilkumiesięcznym opóźnieniem >>

Przedsiębiorca ma obowiązek wykorzystania i przedstawienia rozliczenia otrzymanej pożyczki przed upływem 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy z funduszem pożyczkowym. W uzasadnionych przypadkach fundusz może przedłużyć ten okres o 3 miesiące. Podstawę rozliczenia pożyczki stanowią rachunki lub faktury wystawione na przedsiębiorcę.

Prawidłowo wykorzystana i rozliczona pożyczka zostanie umorzona z dniem złożenia rozliczenia do funduszu pożyczkowego. Fundusz wyda decyzję o umorzeniu po dokonaniu kontroli wydatków poniesionych przez przedsiębiorcę.

Całość pożyczki nie zostanie umorzona w przypadku przedsiębiorcy, który w dniu powodzi nie miał umowy z ubezpieczycielem. Umorzeniu podlega tylko 75 proc. udzielonej pożyczki. Pozostałe do spłaty 25 proc. kwoty pożyczki nie podlega jednak oprocentowaniu. Termin na spłatę nieumorzonej części pożyczki to aż 3 lata od dnia zawarcia umowy pożyczki, przy uwzględnieniu 9-miesięcznego okresu karencji liczonego od dnia zawarcia tej umowy.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK