| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Preferencyjne pożyczki dla pracodawców

Preferencyjne pożyczki dla pracodawców

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli szkodę w wyniku powodzi lub osunięć ziemi wywołanych opadami atmosferycznymi, jakie miały miejsce w 2010 r., mogą otrzymać pożyczkę w wysokości poniesionej szkody, nie więcej niż 50 000 zł. Pożyczka może być udzielona przedsiębiorcy, który w dniu powodzi zatrudniał nie więcej niż 50 pracowników. Prawidłowo wykorzystana i rozliczona pożyczka może zostać umorzona w całości lub w 75 proc.

Gdy przedsiębiorca miał ważną umowę ubezpieczenia przedsiębiorstwa od następstw klęsk żywiołowych, do wniosku powinien dołączyć jej kopię.

Można opłacić składki na ubezpieczenia społeczne z kilkumiesięcznym opóźnieniem >>

Przedsiębiorca ma obowiązek wykorzystania i przedstawienia rozliczenia otrzymanej pożyczki przed upływem 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy z funduszem pożyczkowym. W uzasadnionych przypadkach fundusz może przedłużyć ten okres o 3 miesiące. Podstawę rozliczenia pożyczki stanowią rachunki lub faktury wystawione na przedsiębiorcę.

Prawidłowo wykorzystana i rozliczona pożyczka zostanie umorzona z dniem złożenia rozliczenia do funduszu pożyczkowego. Fundusz wyda decyzję o umorzeniu po dokonaniu kontroli wydatków poniesionych przez przedsiębiorcę.

Całość pożyczki nie zostanie umorzona w przypadku przedsiębiorcy, który w dniu powodzi nie miał umowy z ubezpieczycielem. Umorzeniu podlega tylko 75 proc. udzielonej pożyczki. Pozostałe do spłaty 25 proc. kwoty pożyczki nie podlega jednak oprocentowaniu. Termin na spłatę nieumorzonej części pożyczki to aż 3 lata od dnia zawarcia umowy pożyczki, przy uwzględnieniu 9-miesięcznego okresu karencji liczonego od dnia zawarcia tej umowy.

Polecamy artykuły

Autor:

specjalista w zakresie prawa pracy i podatków

Źródło:

kadry.infor.pl
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Hanna Bartkowiak

Konsultant/Zespół Doradców Unijnych SmartConsulting S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK