| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Poprzednie tematy > System ocen pracowniczych w urzędzie publicznym

System ocen pracowniczych w urzędzie publicznym

Praca urzędników wymaga specyficznych kwalifikacji. Ocena okresowa, dobrze zaplanowana i przeprowadzona, może przyczynić się do wzrostu ich kompetencji.

Taki model oceny zapewniłby większą jej wiarygodność niż ocena standardowa, dokonywana jedynie przez przełożonego.

Uproszczona ocena typu 360 stopni, określana czasem jako ocena 80 stopni, mogłaby przynieść lepsze efekty z punktu widzenia celów stawianych przed ocenami okresowymi.

Ocenie powinni podlegać w tym samym czasie wszyscy pracownicy urzędu. Tylko wtedy ten proces będzie uznany za sprawiedliwy. System ocen pozwala na jednoczesne zaplanowanie procesu oceny szeregowych pracowników i kadry kierowniczej.

Wprowadzenie systemu oceny powinno być poprzedzone akcją informacyjną propagującą cele tego procesu.

Wszyscy pracownicy powinni zrozumieć, że ocena okresowa służy doskonaleniu ich organizacji i ich własnemu rozwojowi zawodowemu.

Należy również zagwarantować, by ocena służyła nie tylko wskazaniu sfer do poprawy, ale była jednocześnie okazją do docenienia osiągnięć i kompetencji pracowników. Dobry pracownik powinien wyjść z rozmowy oceniającej zmotywowany, a pracownik, który usłyszał kilka krytycznych uwag - zachęcony do pracy nad niwelowaniem niedostatków.

Tylko wtedy, gdy proces oceny będzie widziany jako konstruktywny, rzetelny i obiektywny przez wszystkich jego uczestników i nie będzie wzbudzał obaw.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK