| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > Osobisty personal branding - jak pracodawca widzi Cię w Internecie?

Osobisty personal branding - jak pracodawca widzi Cię w Internecie?

Internet jest dziś jednym z głównych sposobów na poszukiwanie pracy. Należy pamiętać, że korzystając z serwisów internetowych, pozwalających na budowanie swoich profili, należy tworzyć je z rozsądkiem. Pracodawcy nierzadko sięgają do Internetu po informacje o kandydatach.

Grupy zainteresowań i kontakty

O tym, jak ważna jest sieć kontaktów w życiu osobistym, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto o tym wspomnieć, budując nasz wizerunek w Internecie. Z tego powodu dobrze jest mieć referencje, które mogą uzupełnić nasz profil. Ponadto, kompletując listę znajomych, należy robić to rozważnie, przyjmując zaproszenia tylko od tych osób, które rzeczywiście znamy.

Aby uniknąć bierności, poza założeniem swojego profilu warto zadbać o to, aby udzielać się na forach, należeć do grup zainteresowań itp.

Co ważne, warto pomyśleć o założeniu swojego profilu w danym serwisie (lub nawet kilku) wówczas, kiedy mamy jeszcze pracę. Jesteśmy wtedy, paradoksalnie, bardziej atrakcyjni na rynku pracy, jako ci aktywni zawodowo, pełni energii, pasji i determinacji do działania. Pracując, mamy styczność z wieloma osobami i sytuacjami, co generuje kolejne pomysły, pobudza naszą kreatywność. Lepiej nie pisać bowiem na swoim profilu: „jestem bezrobotny, pilnie szukam pracy” – bo taka desperacja zamiast zachęcić, odstrasza łowców głów. Jeżeli jesteśmy aktywni zawodowo, a w związku z tym udzielamy się na różnych forach, bierzemy udział w ciekawych dyskusjach, mając przy tym coś istotnego do powiedzenia, nasza wartość w Internecie, a tym samym na rynku pracy, wzrasta.

Szukaj pracy przez znajomych... na Facebooku!

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Źródło:

Zielona Linia

Zdjęcia

Jak pracodawca widzi Cię w Internecie? /Fot. Fotolia
Jak pracodawca widzi Cię w Internecie? /Fot. Fotolia

Ceny transferowe. Jak przygotować firmę do kontroli podatkowej78.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »