| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Zalety pracy w korporacji

Zalety pracy w korporacji

Dyscyplina w korporacji niejednokrotnie męczy, ale długodystansowe skutki takiego porządku mają niebagatelny wpływ na naszą psychikę…

Absolwentka psychologii z SWPS postanowiła przeprowadzić badanie na pracownikach korporacji. Okazuje się bowiem, że te osoby, które pracują w korporacji, są bardziej odporne psychicznie i szybciej podnoszą się po porażce! W przeciwieństwie do osób, które przejawiają problemy z silną wolą i samodyscypliną.

W badaniu wzięło udział 80 pracowników z Wrocławia i Krakowa w wieku 24-40 lat, których staż pracy w korporacji wynosił od 6 miesięcy do 16 lat. Nad badaniem czuwała dr Sybilla Blasczyk-Schiep z Katedry Psychologii Klinicznej, Zdrowia i Rehabilitacji SWPS we Wrocławiu. Badanie sprawdzało odporność psychiczną poszczególnych osób, ich emocjonalność oraz kontrolę nad swoim zachowaniem w pracy. Badanie przeprowadzono za pomocą kwestionariuszy na grupie pracowników korporacji, deklarujących, że ich tygodniowy wymiar pracy wynosi więcej niż 50 godzin.

Zobacz serwis: Rekrutacja

Zorientowani na działanie, którzy są zaabsorbowani pracą, lepiej radzą sobie z wahaniami nastrojów, brakiem motywacji, przemęczeniem, czy utratą zainteresowań. Takim osobom łatwiej podnieść się po porażce i wrócić z powrotem do pracy. Ci, którzy są zorientowani na stan, mają natomiast większą tendencję do rozpamiętywania niepowodzenia – a to utrudnia rozpoczęcie i doprowadzenie do końca rozpoczętych działań.

Bardziej wrażliwym na stres potrzebne jest zwykle wsparcie społeczne i trening kompetencji społecznych, np. trening asertywności.

Wnioski z badania mogą być przydatne w procesie rekrutacji i podejmowaniu decyzji o obsadzaniu stanowisk osobami o różnych typach osobowości tak, aby najlepiej wykorzystać ich potencjał psychiczny.

Autor: Sabina Piętka, www.knowbox.pl

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK