| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Ubezpieczenia zdrowotne dla zatrudnionych

Ubezpieczenia zdrowotne dla zatrudnionych

Chcąc zapewnić pracownikom szybki dostęp do świadczeń zdrowotnych, pracodawcy mogą wykupić przygotowane przez firmy ubezpieczeniowe polisy zdrowotne. Oferują one podobny zakres usług jak abonamenty, ale dodatkowo zapewniają leczenie szpitalne.

ALLIANZ ŻYCIE POLSKA

Pakiet podstawowy

● opieka ambulatoryjna, nieograniczony dostęp do specjalistów, wizyty domowe, badania dodatkowe, konsultacje lekarskie, rehabilitacja, chirurgia jednego dnia.

Pakiet rozszerzony

● świadczenia z zakresu podstawowego plus szerszy dostęp do lekarzy specjalistów, dostęp do usług rehabilitacyjnych oraz możliwość skorzystania z refundacji poniesionych kosztów wykonania kilkudziesięciu operacji.

dr Adam H. Pustelnik

prezes zarządu, SIGNAL IDUNA

Dla wielu pracodawców głównym kryterium wyboru polisy jest cena. Coraz częściej zwracają oni uwagę również na dostępność usług, jak też na gwarancję szybkiej obsługi.

Na ubezpieczenie pracowników najczęściej decydują się duże i średnie firmy zatrudniające ponad 100 osób. Mimo światowego kryzysu w 2009 r. nasza firma zanotowała 30-proc. wzrost sprzedaży pakietów zdrowotnych dla pracowników w porównaniu z poprzednim rokiem.

Paweł Kalbarczyk

dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych PZU Życie SA

Firmy ubezpieczeniowe, oferując pakiety medyczne, są objęte, w odróżnieniu od firm abonamentowych, specjalnym nadzorem prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Ubezpieczonych. To zwiększa bezpieczeństwo naszych klientów. Ponadto posiadamy odpowiednie know-how oraz mamy odstęp do odpowiednich statystyk. W związku z tym nasza działalność jest z definicji bardziej wiarygodna. Zakłady ubezpieczeń z reguły dysponują całą siecią zakontraktowanych podmiotów świadczących usługi medyczne, w związku z czym są w stanie zaoferować bardzo szeroki wachlarz usług.

Autor:

redaktor w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Źródło:

INFOR
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK