| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Oddani sprawie

Oddani sprawie

Rozmowa z Davidem Zingerem, założycielem firmy David Zinger Employee Engagement Associates i stowarzyszenia The Employee Engagement Network

● Biorąc pod uwagę Pańskie doświadczenie w pracy z organizacjami na całym świecie, mógłby Pan stwierdzić, co jest ważne w budowaniu zaangażowania dziś, a co będzie ważne za kilka lat?

Obserwuję, że firmy coraz więcej wysiłku wkładają w proces budowania i nieustannego wzmacniania zaangażowania. To dobry trend. Cieszy mnie, że działy personalne rozumieją, że samo mierzenie zaangażowania nie wystarczy. Ocena, jak wygląda zaangażowanie w firmie, to dopiero początek całego procesu. Zaangażowanie pracowników jest to sztuka i nauka autentycznego angażowania personelu w strategie, role, działania w organizacji, społeczności, w relacje z klientami oraz dążenie do rozwoju, energii i szczęścia, aby zmienić pracę w rezultaty. Na pracowników nie działają już dawne metody zarządzania i kontroli, a zaangażowanie i rozmowy motywujące oferują organizacjom oraz liderom nowe, wymagające narzędzie służące do kreowania znaczących rezultatów w 2010 roku. Narzędzia te obejmują różnorodne obszary, od klarownej komunikacji na temat celów i wyzwań dla organizacji, aż po częste interakcje i wytężoną pracę. W kolejnych latach nadal będziemy obserwować nacisk organizacji na osiąganie konkretnych rezultatów – tak więc model od zaangażowania do osiągania rezultatów będzie ciągle aktualny, ale też równie duży nacisk zostanie położony na budowanie relacji w miejscu pracy. W silnych organizacjach standardem będzie dbałość o tożsamość celów pracownika i organizacji. Organizacje będą wychodziły naprzeciw potrzebom pracowników, silniejszy nacisk będzie położony na efektywne zarządzanie ludźmi, trochę mniejszy na przywództwo.

● Dziękuję za rozmowę.

David Zinger

specjalizuje się i doradza w obszarze psychologii zarządzania. Przez 33 lata wykładał na Uniwersytecie w Manitoba, jak również prowadził projekty doradcze z zakresu human resources oraz rozwoju kariery w ramach firmy Seagram Ltd Canada. Przez ostatnie 10 lat doradzał w kwestii przywództwa i zarządzania zarówno na uczelniach wyższych, jak i w prywatnych firmach oraz instytucjach państwowych. Założyciel stowarzyszenia The Employee Engagement Network, które zrzesza ponad 1850 członków z całego świata, koncentrując się na tematyce zaangażowania pracowników. Misją stowarzyszenia jest dostarczanie bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pracowników, menedżerów i organizacji. David Zinger jest twórcą strony internetowej www.davidzinger.com, na której zamieszonych jest ponad 900 artykułów, filmów, wierszy i komiksów związanych z zaangażowaniem pracowników i przywództwem. Stworzył również autorski model budowania zaangażowania pracowników.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK