| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Oddani sprawie

Oddani sprawie

Rozmowa z Davidem Zingerem, założycielem firmy David Zinger Employee Engagement Associates i stowarzyszenia The Employee Engagement Network

● Biorąc pod uwagę Pańskie doświadczenie w pracy z organizacjami na całym świecie, mógłby Pan stwierdzić, co jest ważne w budowaniu zaangażowania dziś, a co będzie ważne za kilka lat?

Obserwuję, że firmy coraz więcej wysiłku wkładają w proces budowania i nieustannego wzmacniania zaangażowania. To dobry trend. Cieszy mnie, że działy personalne rozumieją, że samo mierzenie zaangażowania nie wystarczy. Ocena, jak wygląda zaangażowanie w firmie, to dopiero początek całego procesu. Zaangażowanie pracowników jest to sztuka i nauka autentycznego angażowania personelu w strategie, role, działania w organizacji, społeczności, w relacje z klientami oraz dążenie do rozwoju, energii i szczęścia, aby zmienić pracę w rezultaty. Na pracowników nie działają już dawne metody zarządzania i kontroli, a zaangażowanie i rozmowy motywujące oferują organizacjom oraz liderom nowe, wymagające narzędzie służące do kreowania znaczących rezultatów w 2010 roku. Narzędzia te obejmują różnorodne obszary, od klarownej komunikacji na temat celów i wyzwań dla organizacji, aż po częste interakcje i wytężoną pracę. W kolejnych latach nadal będziemy obserwować nacisk organizacji na osiąganie konkretnych rezultatów – tak więc model od zaangażowania do osiągania rezultatów będzie ciągle aktualny, ale też równie duży nacisk zostanie położony na budowanie relacji w miejscu pracy. W silnych organizacjach standardem będzie dbałość o tożsamość celów pracownika i organizacji. Organizacje będą wychodziły naprzeciw potrzebom pracowników, silniejszy nacisk będzie położony na efektywne zarządzanie ludźmi, trochę mniejszy na przywództwo.

● Dziękuję za rozmowę.

David Zinger

specjalizuje się i doradza w obszarze psychologii zarządzania. Przez 33 lata wykładał na Uniwersytecie w Manitoba, jak również prowadził projekty doradcze z zakresu human resources oraz rozwoju kariery w ramach firmy Seagram Ltd Canada. Przez ostatnie 10 lat doradzał w kwestii przywództwa i zarządzania zarówno na uczelniach wyższych, jak i w prywatnych firmach oraz instytucjach państwowych. Założyciel stowarzyszenia The Employee Engagement Network, które zrzesza ponad 1850 członków z całego świata, koncentrując się na tematyce zaangażowania pracowników. Misją stowarzyszenia jest dostarczanie bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pracowników, menedżerów i organizacji. David Zinger jest twórcą strony internetowej www.davidzinger.com, na której zamieszonych jest ponad 900 artykułów, filmów, wierszy i komiksów związanych z zaangażowaniem pracowników i przywództwem. Stworzył również autorski model budowania zaangażowania pracowników.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK