| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Jak osiągać więcej za mniej

Jak osiągać więcej za mniej

W maju po raz 26. odbyła się w Walencji międzynarodowa konferencja klientów firmy doradczej Hay Group. Motywem przewodnim spotkania była próba znalezienia odpowiedzi, w jaki sposób przy rosnącej inflacji i spowolnieniu gospodarczym przedsiębiorcy mają utrzymać rentowność i przewagę nad konkurencją.

Dwa bieguny oczekiwań

W drugim dniu konferencji podczas wystąpienia Anne Ruddy – przewodniczącej światowej organizacji non profit Worldat- Work – pojawiły się pytania o motywację pracowników. Głównym zadaniem Worldat- Work jest gromadzenie fachowej wiedzy o wynagrodzeniach, świadczeniach i dodatkach pozapłacowych, a także analiza równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Sesja Anne Ruddy zatytułowana „Niepewność gospodarcza a wpływ na pakiet motywacyjny i zarządzanie talentami” skoncentrowała się na podwójnym wyzwaniu, z jakim w chwili obecnej mamy do czynienia w postaci depresji gospodarczej i rosnącej inflacji. Uniknęło ich tylko kilka sektorów i lokalizacji. Taka presja stanowi ogromne wyzwanie dla firm na całym świecie pod względem zarządzania pakietem motywacyjnym, osiągnięciami i talentami. Pracownicy dostrzegają spadek wartości swoich dochodów i żądają wyższych podwyżek wynagrodzenia, a firmy mają coraz mniejsze możliwości ich wypłaty. Anne Ruddy mówiła o badaniach przeprowadzonych przez WorldatWork i Hay Group, które dają odpowiedź na pytanie, w jaki sposób organizacje radzą sobie z problemem motywowania i utrzymywania utalentowanych pracowników. Uczestnicy prelekcji wspólnie zastanawiali się, w jaki sposób depresja gospodarcza wpłynie na naciski w kierunku większego zrównoważenia pomiędzy pracą a życiem prywatnym? Czy taka równowaga jest w ogóle możliwa, gdy presja na osiąganie „więcej za mniej” wciąż wzrasta?

Arena perspektyw

Wszystkie omawiane w trakcie sesji plenarnych zagadnienia miały swą kontynuację podczas nieformalnych dyskusji. Otwarte fora dyskusyjne zapewniały uczestnikom możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Rozmowy w kuluarach stanowią co roku ważny element międzynarodowej konferencji Hay Group, podobnie jak interaktywne warsztaty, w trakcie których zwykle omawiane są studia przypadków. W tym roku warsztaty poświęcone były m.in.:

  • nowym metodom wynagradzania;
  • fuzjom, przejęciom na rynkach rozwijających się;
  • sytuacji firm rodzinnych w okresie zmian gospodarczych;
  • świadomemu podejściu do planowania sukcesji;
  • angażowaniu menedżerów do motywowania pracowników.

W Walencji, mieście, które zasłynęło przeprowadzeniem odważnej modernizacji, pokazano, w jaki sposób firmy mogą odnosić sukcesy nawet na niezwykle trudnych rynkach. Uczestnikom 26. konferencji Hay Group zapewniono możliwość poznania i przedyskutowania rozwiązań, dzięki którym będą mogli obrócić depresję gospodarczą na swoją korzyść i osiągnąć sukces nawet w najtrudniejszym okresie.

Narzędzia kadrowego

reklama

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »