reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany dotyczące zatrudniania socjalnego

Zmiany dotyczące zatrudniania socjalnego

Zmiany dotyczące zatrudniania socjalnego zostały przyjęte przez Sejm podczas drugiego dnia 98. posiedzenia izby. Będą ułatwienia i zachęty dla uczestników integracji w klubach i centrach integracji społecznej.

Nowelizacja ustawy o zatrudnieniu socjalnym

W porządku obrad pierwszego dnia 98. posiedzenia Sejmu znalazło się drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Drugiego dnia projekt został przyjęty przez Sejm. Projekt m.in. umożliwia udział w zajęciach integracyjnych w klubach i centrach integracji społecznej osobom dotkniętym problemem uzależnienia, które nigdy nie odbyły terapii, osób współuzależnionych oraz zagrożonych uzależnieniem.

Centrum Integracji Społecznej

Ponadto projekt zmienia niektóre wymogi dotyczące przyznania i przedłużania statusu Centrum Integracji Społecznej, zakresu działań realizowanych przez Centrum, zasad finansowania działalności Centrum, zasad zatrudniania i warunków pracy pracowników Centrum.

Kluby Integracji Społecznej

W projekcie zaproponowano także zmiany zakresu działań realizowanych przez kluby integracji społecznej, zasad finansowania działań i obowiązków sprawozdawczych klubów.

Redakcja poleca produkt: KODEKS PRACY 2015 z komentarzem + CD

Rada Zatrudnienia Socjalnego

Projekt przewiduje także utworzenie Rady Zatrudnienia Socjalnego jako organu opiniodawczo-doradczego w sprawach zatrudniania socjalnego. Zakłada również rozszerzenie kręgu podmiotów uprawnionych do założenia spółdzielni socjalnej.

Prace nad nowelizacją

W nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy znalazły się przepisy dotyczące finansowania działania integracji społecznej bezrobotnych. Ustawą zajmą się senatorowie.

Porozmawiaj o tym na FORUM

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Invado Sp. z o.o.

Producent stolarki drzwiowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama