Aktywizacja zawodowa jednym z wymiarów długofalowej polityki senioralnej
REKLAMA
Aktywne starzenie się w dobrym zdrowiu, większy udział osób starszych w życiu społecznym i solidarność międzypokoleniowa, to główne założenia polityki senioralnej na lata 2014-2020. Jednym z priorytetów jest jak najlepsze wykorzystanie potencjału osób 50+ na rynku zatrudnienia. Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz zwraca uwagę, że profilaktyka i promocja zdrowego stylu życia oraz rozwój usług medycznych mają wspierać seniorów w jak najdłuższym utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i samodzielności. Dzięki temu będą mogli kontynuować aktywność zawodową oraz uczestniczyć w życiu społecznym. Ważny jest również udział osób starszych w różnego rodzaju kursach i zajęciach edukacyjnych. Stąd wspieranie rozwoju Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
REKLAMA
Polecamy serwis: Szkolenia i rozwój
Długofalowa polityka senioralna ma pomóc osobom starszym poczuć się pełnoprawną grupą społeczną i zapobiegać wykluczeniu społecznemu, bo jak mówi minister Kosiniak Kamysz nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie potencjału i wiedzy osób starszych. Nowa polityka senioralna koncentruje się na ośmiu różnych wymiarach życia osób starszych - na zdrowiu i samodzielności, aktywizacji zawodowej, aktywności edukacyjnej, obywatelskiej, kulturze, wolontariacie i srebrnej gospodarce.
O tych wszystkich problemach dyskutować będą dzisiaj i jutro uczestnicy organizowanego w Warszawie Kongresu Zdrowego Starzenia. Organizatorem jest Fundacja na rzecz Zdrowego Starzenia się wspólnie z ministerstwem pracy, resortem zdrowia, ministerstwem sportu i turystyki, wojewodą mazowieckim oraz miastem stołecznym Warszawa. Udział w Kongresie zapowiedzieli przedstawiciele rządu, parlamentu, znakomitości świata nauki, medycyny, przedsiębiorcy.
Zadaj pytanie na: Forum Kadry
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat