REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zapobieganie wypadkom przy pracy.

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenia pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy w jednym z następujących sektorów:

REKLAMA

  • budownictwo,
  • ochrona zdrowia,
  • transport,
  • przetwórstwo przemysłowe.

REKLAMA

Zakres tematyczny szkolenia obejmować będzie poznawanie zagrożeń powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Szkolenia przeprowadzone zostaną w dniach: 20,21,27 października w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Dom Ekonomistów, ul. Długi Targ 46/47 Gdańsk (wejście od ulicy Kramarskiej przy Ratuszu).

Kontakt: zgłoszenia telefoniczne bądź pisemne przyjmuje p. Elżbieta Kamionka, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, nr tel/fax 583 015 461,583 019 971, 583 015 246. E-mail: szkolenia@gdansk.pte.pl lub e.kamionka@gdansk.pte.pl. Dodatkowe informacje: p. Joanna Zawadzka, nr tel. 585 248 538 - Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji O/ZUS w Gdańsku ul. Marynarki Polskiej 146 Gdańsk.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 9.00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 12.00 w budynku Inspektoratu ZUS w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Witosa 30.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

ZUS I Oddział w Poznaniu zaprasza na bezpłatne seminarium nt. "Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne na tle ustaleń pokontrolnych oraz aktualne zmiany w przepisach". Szkolenie organizowane jest wraz z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców. Seminarium odbędzie się w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 12, sala konferencyjna, pok. 219, II piętro w dniu 20 października, o godz. 10.00.

Kontakt: na seminarium obowiązują zapisy; Wielkopolski Związek Pracodawców, nr tel. 616 576 051, e-mail: asystent@wzp.org.pl  

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu prewencji wypadkowej dla pracodawców małych i średnich firm z terenu województwa mazowieckiego. Szkolenie skierowane jest w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów:

  • budownictwa,
  • ochrony zdrowia,
  • transportu,
  • przetwórstwa przemysłowego.

REKLAMA

Szkolenie trwa 2 dni (21-22 października) i ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz programie PŁATNIK. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. 227 142 188; p. Bożena Recz, nr tel. 227 142 109. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Zainteresowane osoby powinny wysyłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr 227 142 638 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15a, 03-446 Warszawa.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 21 października o godz. 10.00 w budynku Inspektoratu ZUS w Tychach przy ul. de Gaulle'a 16.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

ZUS I Oddział w Łodzi zaprasza w dniach 21-22 października na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane jest do pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, w tym rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, w następujących sektorach gospodarki:

  • budownictwo,
  • ochrona zdrowia,
  • transport,
  • przetwórstwo przemysłowe.

Szkolenie zakończy się wydaniem stosownego zaświadczenia.

Kontakt: ZUS I Oddział w Łodzi, 92-103 Łódź, ul. Brzezińska 5/15 pok. 88. Zgłoszenie uczestnictwa można również przesłać faksem na nr 426 793 244, albo pocztą elektroniczną na adres: martelusd@zus.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 426 631 065 w godz. 8.00-15.00.

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza pracodawców branży transportowej oraz inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe okresowe szkolenie BHP. Szkolenie obejmuje 16 godzin lekcyjnych, podzielonych na 2 spotkania w dniach 24 i 25 października. Szkolenie odbędzie się w Rzeszowie przy ul. Fredry 8, piętro III, sala 16. Początek zajęć - godz. 9.00. Organizatorzy kursu zapewniają materiały szkoleniowe. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu ważne 5 lat.

Kontakt: zapisy pod nr tel. 178 675 251 lub osobiście w Oddziale ZUS przy ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

ZUS Oddział w Bydgoszczy wraz z Ośrodkiem Doradztwa i Kształcenia "Bajd" zapraszają pracodawców i inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe, okresowe szkolenie w zakresie BHP. Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października w Ośrodku Doradztwa i Kształcenia "Bajd" w Bydgoszczy przy ul. Stary Rynek 15-21 od godz. 10.00.

Kontakt: zgłoszenia pod nr tel. 523 486 560, 523 486 442, e-maiil: bajd@bajd.com.pl

ZUS Oddział w Lublinie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców branży transportowej organizowane w ramach prewencji wypadkowej ZUS. Tematyka dwudniowego szkolenia obejmuje:

  • Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy (w tym omówienie źródeł prawa międzynarodowego);
  • Analizę zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi;
  • Organizację i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy;
  • Analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związaną z nimi profilaktykę;
  • Organizację i metodykę szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy;
  • Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku;
  • Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenie społeczne pracowników);
  • Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października w godz. 9.00-15.00 w Lublinie przy ul. Szewskiej 4.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 817 436 749 i 815 321 339.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy będą zmiany dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności?

Osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu umiarkowanym czują się dyskryminowane. Z tego powodu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skierowano kilka ważnych pytań. Wątpliwości na temat ewentualnych zmian w obowiązujących przepisach rozwiewa Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Łukasz Krasoń.

Czas pracy kadry zarządzającej (kierownicy, dyrektorzy i inni). Czy wszyscy menadżerowie nie mają prawa do nadgodzin? Co wynika z kodeksu pracy i orzecznictwa?

Czas pracy kadry zarządzającej w Polsce podlega szczególnym regulacjom prawnym, które różnią się od zasad obowiązujących pracowników wykonujących zadania operacyjne. Przepisy kodeksu pracy wskazują możliwość wyłączenia menadżerów pełniących funkcje kierownicze z norm dotyczących limitów czasu pracy i rozliczania nadgodzin. W praktyce pojawiają się liczne pytania, jak te zasady stosować, a orzecznictwo sądowe dostarcza cennych wskazówek.

Od 19 czerwca 2025 r. kolosalne podwyżki dla tych pracowników. Rozporządzenie w mocy, po nowemu zarabiają do 23 000 zł a dodatki do 3 400 zł

W wielu tekstach skupiamy się na podwyżkach dla pracowników samorządowych, dla pracowników w budżetówce, w tym nauczycieli, policjantów czy w służbie zdrowia, a warto też pamiętać o innych grupach zawodowych, może bardziej niszowych, ale jednak istniejących od dawna na polskim rynku pracy. Już od 19 czerwca 2025 r. kolosalne podwyżki dla tych pracowników. Rozporządzenie jest w mocy i po nowemu pracownicy zarabiają do 23 000 zł a dodatki do wynagrodzenia to nawet do 3 400 zł. Dla wielu takie stawki to tylko marzenie.

Niedoszacowane ryzyko w branży budowlanej. Blisko 3,5 tys. wypadków w 2024 r.

W branży budowlanej co roku dochodzi do tysięcy wypadków – w 2024 r. odnotowano 3442 zdarzenia, 78 osób zginęło, a 57 zostało ciężko rannych (dane GUS). Choć główną przyczyną jest błąd ludzki, finansową odpowiedzialność ponoszą pracodawcy. Dzięki rozszerzonej polisie OC możliwe jest przeniesienie roszczeń na ubezpieczyciela, jednak pośrednicy ubezpieczeniowi ostrzegają: firmy często zaniżają sumy gwarancyjne i bagatelizują ryzyko.

REKLAMA

Wakacyjna praca nastolatków 2025 [Co mówią przepisy i na co muszą uważać rodzice oraz pracodawcy]

Sezon letni to czas, gdy młodzież chętnie podejmuje się pierwszych zawodowych wyzwań. Jednak zanim nastolatek trafi do pracy w gastronomii, biurze czy przy zbiorach owoców, warto upewnić się, że jego zatrudnienie jest zgodne z prawem. Eksperci Job Impulse przypominają, że przepisy jasno określają, kto, kiedy i w jakich warunkach może pracować w czasie wakacji.

Dodatkowa praca: co teraz motywuje do szukania drugiego etatu lub innej możliwości dorobienia

Powody podejmowania dodatkowej pracy nie zawsze mają wymiar dochodowy. Owszem, najwięcej osób szuka pracy na drugi etat, bo nie wystarcza im pieniędzy na utrzymanie. Jednak wśród motywów znajdują się zgoła inne, na przykład chęć zdobycia dodatkowych doświadczeń zawodowych.

Pracujesz na własnym laptopie? Co to oznacza dla ciebie i dla twojego pracodawcy

Jeszcze kilka lat temu strategia Bring Your Own Device - BYOD, polegająca na tym, że pracownik wykonuje swoje zadania na prywatnym komputerze, laptopie lub telefonie, była postrzegana jako nowoczesne podejście do organizacji pracy. Cyberzagrożenia w ostatnim czasie zasadniczo zmieniają tę optykę.

Od 1 lipca 2025 r. farmaceuci zarobią nawet 10 554 zł brutto. Nowa siatka płac w ochronie zdrowia

Od 1 lipca 2025 r. obowiązywać będą nowe minimalne wynagrodzenia dla farmaceutów zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia. Wzrost płac wyniesie nawet 1 300 zł brutto miesięcznie. To efekt corocznej waloryzacji stawek wynikającej z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powiązanej ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

REKLAMA

4 dni pracy i 35 dni urlopu? Tak może wyglądać 2026 rok!

Rząd zapowiada gruntowną reformę Kodeksu pracy. W centrum zmian są: skrócenie tygodnia pracy do czterech dni lub 35 godzin oraz wydłużenie urlopu wypoczynkowego do 35 dni. Nowe przepisy mogą wejść w życie już od 2026 roku. Choć projekt budzi entuzjazm wielu pracowników, jego wdrożenie wymaga kompromisów z pracodawcami i szczegółowych analiz kosztów.

Jaki stopień niepełnosprawności uprawnia do... ? [Przykłady 2025]

To pytanie często zadają osoby z niepełnosprawnościami. Z jakim stopniem można ubiegać się o określone ulgi i świadczenia? Co przysługuje ze stopniem lekkim, umiarkowanym, a co ze znacznym? Prezentujemy kilka ważnych przykładów.

REKLAMA