REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KRUS: 40. Międzynarodowe Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie

dr Aleksandra Hadzik
dr Aleksandra Hadzik

REKLAMA

Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie zaprasza do udziału w Kolokwium Sekcji w dniach 22-23 września 2022 r. w Rzymie.

Jako przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie mam wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 40. Międzynarodowym Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie organizowanym przez Sekcję we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (International Social Security Association - ISSA), Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa (International Fund for Agricultural Development - IFAD) oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Międzynarodowa Sekcja ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie jest jedną z czternastu sekcji wchodzących w skład Specjalnej Komisji Technicznej ds. Prewencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) założonego w 1927 roku pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem działań Sekcji w ramach współpracy międzynarodowej jest poprawa bezpieczeństwa i zdrowia zawodowego w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie i leśnictwie. Zgodnie ze swoją misją Sekcja organizuje co trzy lata kolokwium poświęcone problematyce prewencji wypadków przy pracy i chorób zawodowych w rolnictwie.

W tym roku 40. Międzynarodowe Kolokwium Sekcji odbędzie się w dniach 22-23 września w Rzymie, a jego głównym tematem będzie bezpieczeństwo i higiena pracy w rozwoju rolnictwa. Niezwykle ważne jest skoncentrowanie naszej uwagi na rozwoju rolnictwa pod kątem przywrócenia i utrzymania równowagi w światowym zaopatrzeniu w żywność w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Zasady BHP zostały opracowane w celu wsparcia tego zadania. Rolnik jest narażony na wiele niebezpieczeństw podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków lub rutynowych czynności, dlatego przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy ma kluczowe znaczenie. Kolokwium promuje działania oraz dobre praktyki zapewniające bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan rolnika oraz innych osób pracujących w gospodarstwie rolnym. 

Mam nadzieję, że Kolokwium będzie doskonałą okazją i wartościową płaszczyzną dla ekspertów z całego świata do wymiany doświadczeń i nowych inicjatyw, które przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych. Licząc na taką owocną wymianę poglądów, chciałabym za pośrednictwem niniejszego listu osobiście zaprosić ekspertów z dziedziny BHP, badaczy, specjalistów medycyny wsi, ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, jak również rolników i pracowników sektora rolniczego, do przedstawienia swoich doświadczeń i wyników badań oraz podzielenia się swoimi opiniami i wnioskami na forum.

Jestem przekonana, że Kolokwium pozwoli na przedstawienie i poznanie najnowszych dokonań i dobrych praktyk w zakresie prewencji w rolnictwie w wielu jej aspektach, a w efekcie pomoże chronić życie, zdrowie i dobrostan rolników oraz mieszkańców wsi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Specjalne podziękowania kieruję do Prezydenta Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa, który wyraził zgodę na organizację Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie w swojej siedzibie w Rzymie oraz dla Prezydenta ISSA, który wspiera nasze działania i będzie w nim osobiście uczestniczył. 
Do zobaczenia w Rzymie,


dr Aleksandra Hadzik
Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie


Więcej informacji na temat Kolokwium znajduje się na stronie internetowej KRUS pod adresem: https://www.krus.gov.pl/en/40th-international-colloquium/  

Autopromocja

Infor IFK - bieżące aktualności o zmianach przepisów:

Nowe obowiązki biur rachunkowych związane z KSeF
Jakie zmiany czekają w prawie pracy i podatkach na 2024 rok?

Subskrybuj serwis IFK
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: KRUS
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Uprawnienia rodzicielskie
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
    nie ma takiej możliwości
    3
    6
    9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
    Następne
    Kadry
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa o pracy platformowej niepokoi przedsiębiorców

    Pracodawcy rozumieją potrzebę dyskusji nad warunkami pracy za pośrednictwem platform cyfrowych i zwiększenie transparentności tam, gdzie jest to uzasadnione. Ale projekt unijnej dyrektywy budzi sporo zastrzeżeń związanych m.in. z dużą ingerencją w prowadzenie działalności gospodarczej – uważa Lewiatan.

    Czy Polacy są zadowoleni ze zmian dotyczących pracy zdalnej? Niektórzy nawet nie mieli okazji skorzystać

    Jak Polacy oceniają zmiany w Kodeksie pracy? Czy chętnie korzystają z możliwości pracy zdalnej? A co ze szkoleniami z przydatnych narzędzi. Kto nigdy nie miał okazji pracować zdalnie lub hybrydowo? 

    Urlop bezpłatny – czy pracodawca może go odmówić?

    Urlop wypoczynkowy jest jednym z przywilejów pracowniczych. Co w przypadku wykorzystania przez pracownika całej puli przysługującego mu urlopu wypoczynkowego – 20 lub 26 dni? Ratunkiem może okazać się urlop bezpłatny, ale czy pracodawca musi wyrazić na niego zgodę? Podpowiadamy. 

    Benefity. Nie chcemy rezygnować z benefitów, które obniżają koszty życia

    Pracodawcy w Polsce od kilku lat prześcigają się w pomysłach na niestandardowe benefity dla pracowników. Nie zawsze to jest właściwa strategia. Jak wynika z najnowszego badania enel-med „Zdrowy pracownik 2023” Polacy są przywiązani do podstawowych dodatków pozapłacowych, z których nie chcą rezygnować. 62% pracowników nie wyobraża sobie nie mieć pakietu medycznego, 42% dofinansowania wypoczynku, a 41% ubezpieczenia na życie. Co więcej, pracownicy pierwsze dwa benefity postrzegają jako najbardziej odciążające ich budżet domowy, zaraz obok bezpłatnego transportu do pracy. Eksperci enel-med zwracają uwagę, że zdrowie w Polsce jest coraz droższe, dlatego atrakcyjne i indywidualnie dopasowane świadczenia medyczne to wymierna korzyść zarówno dla pracowników jak i pracodawców.

    REKLAMA

    Generacja Y i kobiety wybierają pracodawców odpowiedzialnych ekologicznie

    Czy pracodawcy nadal są w stanie wygrywać ofertami finansowymi, czy jednak czeka ich zmiana podejścia? Aż 60% specjalistów IT woli aplikować do firmy, która ma długofalową strategię ograniczania negatywnego wpływu na środowisko. 46% respondentów_tek spodziewa się, że realne działania w duchu ekologii cyfrowej coraz mocniej będą wpływać na wybór zatrudnienia w IT. 

    Rozwój umiejętności: Klucz do sukcesu na zmieniającym się rynku pracy

    Zmieniający się rynek pracy to jedna z najważniejszych cezur, jakie obecnie obserwujemy w globalnej gospodarce. Nowoczesne technologie, globalizacja, automatyzacja i inne czynniki wpływają na sposób, w jaki ludzie pracują i zdobywają środki utrzymania. W obliczu tych wyzwań, rozwijanie umiejętności staje się kluczowym czynnikiem sukcesu na rynku pracy. 

    Co to jest mentoring

    Mentoring to dynamiczny proces, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju osobistym i zawodowym. To relacja oparta na zaufaniu i wsparciu, w której doświadczona osoba, zwana mentorem, udziela wsparcia, rad i wskazówek mniej doświadczonemu partnerowi, znanemu jako adept.

    Mutligeneracje na rynku pracy. Czego potrzebują?

    Czego potrzebują mutligeneracje na rynku pracy? 6 na 10 zgodnie twierdzi, że stabilnego zatrudnienia.

    REKLAMA

    Jak powinno wyglądać CV w Polsce?

    Szukając pracy, musisz być przygotowany, że zostaniesz poproszony o dostarczenie Curriculum Vitae. Jest to obowiązkowy dokument w procesie rekrutacji. Dzięki niemu, pracodawca ma możliwość wstępnego przyjrzenia się sylwetkom kandydatów na stanowisko pracy, bez konieczności osobistego spotkania.

    RPO: W mentalności pracodawców funkcjonują stereotypy, które powodują dyskryminację

    W mentalności pracodawców funkcjonują stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, czy cudzoziemców – wskazał rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek podczas debaty eksperckiej poprzedzającej III Kongres ESG. RPO uwagę, że osoby te mają często trudności ze znalezieniem pracy, mimo wyższego wykształcenia.

    REKLAMA