REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KRUS: 40. Międzynarodowe Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie

dr Aleksandra Hadzik
dr Aleksandra Hadzik

REKLAMA

REKLAMA

Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie zaprasza do udziału w Kolokwium Sekcji w dniach 22-23 września 2022 r. w Rzymie.

Jako przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie mam wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 40. Międzynarodowym Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie organizowanym przez Sekcję we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (International Social Security Association - ISSA), Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa (International Fund for Agricultural Development - IFAD) oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Autopromocja

Międzynarodowa Sekcja ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie jest jedną z czternastu sekcji wchodzących w skład Specjalnej Komisji Technicznej ds. Prewencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) założonego w 1927 roku pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem działań Sekcji w ramach współpracy międzynarodowej jest poprawa bezpieczeństwa i zdrowia zawodowego w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie i leśnictwie. Zgodnie ze swoją misją Sekcja organizuje co trzy lata kolokwium poświęcone problematyce prewencji wypadków przy pracy i chorób zawodowych w rolnictwie.

W tym roku 40. Międzynarodowe Kolokwium Sekcji odbędzie się w dniach 22-23 września w Rzymie, a jego głównym tematem będzie bezpieczeństwo i higiena pracy w rozwoju rolnictwa. Niezwykle ważne jest skoncentrowanie naszej uwagi na rozwoju rolnictwa pod kątem przywrócenia i utrzymania równowagi w światowym zaopatrzeniu w żywność w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Zasady BHP zostały opracowane w celu wsparcia tego zadania. Rolnik jest narażony na wiele niebezpieczeństw podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków lub rutynowych czynności, dlatego przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy ma kluczowe znaczenie. Kolokwium promuje działania oraz dobre praktyki zapewniające bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan rolnika oraz innych osób pracujących w gospodarstwie rolnym. 

Mam nadzieję, że Kolokwium będzie doskonałą okazją i wartościową płaszczyzną dla ekspertów z całego świata do wymiany doświadczeń i nowych inicjatyw, które przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych. Licząc na taką owocną wymianę poglądów, chciałabym za pośrednictwem niniejszego listu osobiście zaprosić ekspertów z dziedziny BHP, badaczy, specjalistów medycyny wsi, ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, jak również rolników i pracowników sektora rolniczego, do przedstawienia swoich doświadczeń i wyników badań oraz podzielenia się swoimi opiniami i wnioskami na forum.

Jestem przekonana, że Kolokwium pozwoli na przedstawienie i poznanie najnowszych dokonań i dobrych praktyk w zakresie prewencji w rolnictwie w wielu jej aspektach, a w efekcie pomoże chronić życie, zdrowie i dobrostan rolników oraz mieszkańców wsi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Specjalne podziękowania kieruję do Prezydenta Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa, który wyraził zgodę na organizację Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie w swojej siedzibie w Rzymie oraz dla Prezydenta ISSA, który wspiera nasze działania i będzie w nim osobiście uczestniczył. 
Do zobaczenia w Rzymie,


dr Aleksandra Hadzik
Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie


Więcej informacji na temat Kolokwium znajduje się na stronie internetowej KRUS pod adresem: https://www.krus.gov.pl/en/40th-international-colloquium/  

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: KRUS

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Duże zmiany w składce zdrowotnej. Ten komentarz eksperta nie spodoba się rządzącym

  Fundacja Ośrodek Rozwoju opublikowała niedawno komentarz na temat zmian w składce zdrowotnej. Eksperci FOR podkreślają, że te zmiany mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie finansów publicznych.

  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  REKLAMA

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  REKLAMA

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  REKLAMA