REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

POPON pomaga osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy

REKLAMA

Od kilku lat Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) prowadzi wiele działań informacyjnych i szkoleniowych oraz pomaga osobom niepełnosprawnym w skutecznym znalezieniu pracy. W projekcie „Furtki do rynku pracy” osoby niepełnosprawne znajdą odpowiednią dla siebie ofertę szkoleniową i edukacyjną.

Każda osoba niepełnosprawna, zakwalifikowana do projektu „Furtki do rynku pracy”, uczestniczyć będzie w  warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowany i doświadczony personel. Każdy uczestnik otrzyma indywidualne wsparcie, nabędzie umiejętności autoprezentacji, konstruowania dokumentów aplikacyjnych, wraz ze specjalistami opracuje swój indywidualny plan działania.

Autopromocja

PFRON wstrzymuje dofinansowania do zatrudnienia osób niepełnosprawnych >>

Specjaliści fachowo ocenią predyspozycje osoby niepełnosprawnej i zaproponują odpowiednie dla niej stanowisko dopasowane do posiadanych kwalifikacji i możliwości wynikających z danego schorzenia. POPON zapewnia bezpłatne wsparcie doradcy zawodowego, psychologa, pośrednika pracy, pracownika ds. świadczeń społecznych oraz prawnika.

 Proces poradnictwa jest prowadzony w taki sposób, by każda osoba niepełnosprawna mogła poznać siebie i uwierzyć we własne możliwości. Dzięki takim staraniom, za pośrednictwem POPON każdego roku blisko 1000 osób podejmuje zatrudnienie, a pracodawcy zyskują pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami.

Czy chroniony rynek pracy dla osób niepełnosprawnych ulegnie likwidacji >>

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niepełnosprawni, którzy zgłoszą się do projektu „Furtki do rynku pracy”, mogą liczyć na całkowitą poufność oraz profesjonalne wsparcie wszystkich specjalistów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.popon.pl, pod nr tel. (22) 620 32 02 oraz w oddziałach regionalnych Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Oddziały Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych:

 • POPON ODDZIAŁ MAZOWIECKI, ul. Żelazna 64, 00-866 Warszawa, tel./fax: (22) 652 25 62, e-mail: biuro@warszawa.popon.pl
 • POPON ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKI, 50-950 Wrocław, ul. Szewska 6/7, tel.: (71), 71/ 785 19 81 faks: (71) 785 19 80,e-mail: biuro@wroclaw.popon.pl
 • POPON ODDZIAŁ KUJAWSKO-POMORSKI, ul. Hetmańska 38, 85-039 Bydgoszcz, tel.: (052) 348 63 83, 373 11 75, e-mail: biuro@bydgoszcz.popon.pl
 • POPON ODDZIAŁ ŁÓDZKI, ul. Suwalska 16, 93-176 Łódź, tel./faks. (42) 250 53 65, e-mail: biuro@lodz.popon.pl
 • POPON ODDZIAŁ PODKARPACKI, 35-310 Rzeszów, Rejtana 10, pok. 304, tel. (17) 857-75-56, e-mail: biuro@rzeszow.popon.pl (obejmuje także woj. lubelskie)
 • POPON ODDZIAŁ POMORSKI, ul. Grottgera 19/3, 80-852 Gdańsk, tel./faks: (58) 341 39 46, e-mail: biuro@gdansk.popon.pl
 • POPON ODDZIAŁ ŚLĄSKI, Plac Grunwaldzki 8-10 pokój 653, 40-950 Katowice, tel.: (32) 782 60 20, 509 825 167, e-mail: biuro@katowice.popon.pl
 • POPON ODDZIAŁ WIELKOPOLSKI, os. Na Murawie 11/1, 61-655 Poznań, tel.: (61) 875 09 56, e-mail: biuro@poznan.popon.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: POPON

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dżem, miód, soki i cukier: nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Rewolucyjne dyrektywy śniadaniowe!

Więcej owoców w dżemie, oznakowania na sokach i skład, mniej cukru oraz kraj pochodzenia miodu - to nowe wyzwania dla przedsiębiorców w całej UE. Uregulowano nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego produktów, które mają ulepszyć ochronę konsumentów i dostosować ją do nowych wyzwań, takich jak zielona i cyfrowa transformacja. Przedsiębiorcy nie są pocieszeni, czekają ich duże zmiany.

Jak wypadają Zielone Świątki w 2024 roku?

Jak wypadają Zielone Świątki w 2024 roku? Czy w Zielone Świątki trzeba iść do kościoła? Czy w Zielone Świątki sklepy są otwarte? Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa? Jak wypada Boże Ciało w 2024 roku?

Komunikat ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mZUS

Od 17 do 18 maja 2024 r. mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS i mZUS dla Lekarza.

Nowa regulacja ochroni dobre imię pracodawcy i współpracowników. Zmiany jeszcze w 2024 r.

Nowa regulacja w zakresie prawa pracy ochroni dobre imię pracodawcy, współpracowników ale też ogółu i interesy państwa - zmiany będą jeszcze w 2024 r. Jak szumnie wskazuje MPiPS: ustawa ma służyć ludziom ponoszącym ryzyko w imię troski o dobro wspólne.

REKLAMA

ZUS: Ważne dla osób pobierających świadczenie lub zasiłek przedemerytalny. Zbliża się termin przekazania informacji o przychodach

Osoby dorabiające do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego muszą przekazać do ZUS informację o osiąganych przychodach za okres od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r. Na jakim formularzu?

1000 zł brutto dodatku dla pracowników pomocy społecznej. Na jakim etapie zmiany?

W dniu 15 maja 2024 r. Prezydent RP podpisał: ustawę z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw oraz ustawę z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przepisy zaczną obowiązywać od czerwca 2024 r., a wypłaty będą już od lipca.

Znamy termin wypłaty czternastej emerytury w 2024 r.

Rząd przygotowuje projekt rozporządzenia w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2024 r.

Rząd o skróceniu czasu pracy. 4 dni w tygodniu. Nie w 2024 r. A więc kiedy? [Nowelizacja kodeksu pracy]

Skrócenie tygodnia pracy do 4 dni. Rok temu wydawało się, to filmem SF. A może stać się faktem – już nie analitycy i dziennikarze wskazują na konieczność skrócenia czasu pracy (do Europy idzie automatyzacja produkcji i AI). Taką potrzebę - i co najważniejsze możliwości - widzą też przedstawiciele rządu, a więc ludzie mający realne narzędzia zmiany rzeczywistości. Przeszkodą jest ryzyko utraty konkurencyjności. Co się stanie z gospodarką Europy, gdy po Europie podobnego rozwiązania nie wprowadzi Azja?

REKLAMA

Dofinansowanie do kolonii dziecka z zakładu pracy 2024 r.

Przyznawanie pracownikom dofinansowania do kolonii dzieci powinno wynikać z regulaminu ZFŚS. Ponadto udzielenie takiego wsparcia należy uzależniać od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osób uprawnionych. Pracodawcy, u których nie działa ZFŚS, mogą dofinansować kolonie dzieci pracowników np. ze środków obrotowych.

Wyższe dofinansowanie dla pracodawcy za pracowników niepełnosprawnych. Zmiany od lipca 2024 r.

Zwiększy się wysokość dofinansowania ze środków PFRON do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Zmiany mają wejść w życie od lipca 2024 r. Ile wyniesie dofinansowanie?

REKLAMA