reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

ZUS w Warszawie zaprasza na wykład na temat rozpatrywania uprawnień i przyznawania świadczeń osobom zamieszkałym za granicą lub posiadającym zagraniczne okresy ubezpieczenia. ZUS w Warszawie zaprasza także na szkolenie z zakresu BHP.

ZUS I Oddział w Warszawie zaprasza na wykład, którego zakres tematyczny obejmuje:

  • omówienie realizowanych rozporządzeń Unii Europejskiej oraz umów bilateralnych (głównie umowy z USA), przy zastosowaniu odpowiednich formularzy;
  • przekazanie informacji o "nowych" i "starych" rozporządzeniach UE, głównych zmianach i o okresie przejściowym;
  • przedstawienie zasad dotyczących naliczania kapitału początkowego oraz emerytur i rent z systemu zreformowanego oraz wyliczania świadczeń w wysokości proporcjonalnej;
  • omówienie działań związanych z wzajemnym przekazywaniem wniosków i z pozyskiwaniem okresów zatrudnienia w kraju lub za granicą;
  • wyjaśnienie zasad transferu świadczeń - przeliczanie kwot świadczenia na waluty, opodatkowanie świadczeń, omówienie składki zdrowotnej dla osób zamieszkałych za granicą;
  • przedstawienie głównych problemów wynikających ze współpracy z instytucjami zagranicznymi i przedłużającym się postępowaniem międzynarodowym.

Jak uzyskać niemiecką emeryturę - porady ekspertów >>

Wykład odbędzie się w dniu 21 września 2010 r. w godz. 10.00-12.00 w Warszawie przy ul. Senatorskiej 6/8, w sali konferencyjnej nr 117 (I piętro, budynek A).

Z powodu ograniczonej liczby miejsc zainteresowani powinni zgłosić swój udział dzwoniąc pod nr tel. (22) 538-20-21.

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, m.in. z sektorów: budownictwa, ochrony zdrowia, transportu i przetwórstwa przemysłowego.

Obowiązek informowania pracowników o ryzyku zawodowym >>

Dwudniowe szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 września 2010 r. Celem szkolenia jest wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek nr tel. (22) 714-21-88; p. Bożena Recz nr tel. (22) 714-21-09. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Zainteresowane osoby powinny przysłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr (22) 714-26-38 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji. 

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

kadry.infor.pl
Monitor Księgowego - wydanie cyfrowe (eMK)19.90 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama