| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Aktualizacja certyfikatu do elektronicznej wymiany danych z ZUS

Aktualizacja certyfikatu do elektronicznej wymiany danych z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał komunikat w sprawie aktualizacji certyfikatu RP-1-OOP-SDWI, służącego do elektronicznej wymiany danych z ZUS.

W dniu 30 września 2009 r. upływa okres ważności certyfikatu klucza publicznego Ośrodka Przetwarzania Danych. W związku z tym zachodzi konieczność zarejestrowania w oprogramowaniu służącym do elektronicznej wymiany danych z ZUS (np. program "Płatnik", alternatywne oprogramowanie interfejsowe) nowego certyfikatu klucza publicznego o identyfikatorze RP-1-OOP-SDWI (okres ważności od 16.09.2009 r. do 30.09.2010 r.).

Nowy certyfikat RP-1-OOP-SDWI będzie dostępny od dnia 16 września 2009 r. na stronie internetowej CERTUM - Powszechnego Centrum Certyfikacji pod adresem http://www.cc.unet.pl/.

Instalacja certyfikatu w programie "Płatnik" odbywa się z poziomu menu Przekaz Elektroniczny/Certyfikaty po wybraniu opcji "Rejestruj z pliku" (rejestracja manualna) lub też po wybraniu opcji "Pobierz i rejestruj certyfikat ZUS" (rejestracja automatyczna). W przypadku problemów z instalacją certyfikatu ZUS sugeruje kontakt z infolinią 0-801-410-410 lub 0-801-446-002.


Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS 2020

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »