reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) a podstawa wymiaru składek

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) a podstawa wymiaru składek

Przepisy o Pracowniczych Planach Kapitałowych weszły w życie 1 stycznia 2019 roku. Pracodawcy mają jednak czas na przygotowanie się do wprowadzenia PPK. Czy wpłata podstawowa do PPK stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, wypadkowe oraz zdrowotne?

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o pracowniczych planach kapitałowych.

Wpłaty finansowane przez podmiot zatrudniający nie są wliczane do wynagrodzenia stanowiącego podstawę ustalenia wysokości obowiązkowych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe[1].

W konsekwencji nie stanowią również podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia chorobowe, wypadkowe oraz zdrowotne.

[1] art. 26 ust. 5 tej ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2215).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama