REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Subkonto w ZUS

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podreperuj niską rentę wdowią środkami zmarłego męża z OFE i subkonta. Wypłata gwarantowana (udział w emeryturze zmarłego, limit trzech lat)

Zaniżenie kwoty renty wdowiej jest prawie pewne. Przez rok zamiast np. 1250 zł miesięcznie wdowa otrzyma 375 zł, a potem 500 zł (miesięcznie). Straci na tym prawie 10 000 zł. Nikt nie liczy na wyrównanie tej straty przez rząd. Jedyne co można zrobić to sprawdzić, czy wdowa nie ma prawa do  udziału w części emerytury zmarłego męża. Źródło wypłaty OFE (subkonto i środki przeniesione na fundusz FUS). Ta wypłata gwarantowana to często około 30 000 zł (minus wysoki podatek 19% PIT) .

To już pewne: aż o 14,87 procent zostaną zwaloryzowane 1 czerwca konta emerytalne, o ile kapitał początkowy i subkonta

Ogłasza się, że wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2023 r. wynosi 114,87 %, obwieściła właśnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Obwieszczenie ukazało się 22 maja 2024 r. w Monitorze Polskim w poz. 382.
Konta emerytalne ZUS zostaną zwaloryzowane o 14,87 procent. To oznacza, że każde 100 tys. zł, które są na nich w tej chwili z dnia na dzień zamieni się na nich w 114,78 tys. zł.

OFE czy ZUS - okno transferowe 2024

Okno transferowe OFE-ZUS otwarte jest od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 roku. Czy część obowiązkowych składek emerytalnych przekazać do OFE? Ubezpieczeni mają 4 miesiące na decyzję.

Masz prawo do tych pieniędzy! Dziedziczenie środków z subkonta po członku OFE

Wiele osób nie wie, że po śmierci swoich bliskich osób, ma prawo do wypłaty zgromadzonych na koncie OFE środków osoby zmarłej. Masz prawo do tych pieniędzy, a procedura nie jest skomplikowana! Jak wygląda dziedziczenie środków z subkonta po członku OFE? 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA