reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Składniki wynagrodzenia > Dodatek za pracę w porze nocnej w 2014 roku

Dodatek za pracę w porze nocnej w 2014 roku

Pracownikowi, który wykonuje prace w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Wysokość dodatku za prace w porze nocnej jest uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia za prace obowiązującego w danym roku i wynosi 20 % stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia. Ile wyniesie dodatek za pracę w porze nocnej w 2014 roku?

W 2014 roku kwota minimalnego wynagrodzenia wzrośnie w porównaniu do 2013 roku o 80 zł i wyniesie 1680 zł. Będzie ono więc o 80 zł wyższe niż w 2013 roku. Od wysokości minimalnego wynagrodzenia uzależnionych jest wiele należności ze stosunku pracy, między innymi wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Zobacz także: Premia uznaniowa a wynagrodzenie za nadgodziny

Świadczenia z tytułu pracy w porze nocnej w wyższej wysokości, przysługują pracownikom, których prawo do tychże świadczeń powstanie już w 2014 roku. Za prace w porze nocnej uznaje się prace wykonywaną pomiędzy godziną 21 a 7 rano. Wysokość dodatku za pracę w porze nocnej wskazana przez ustawodawcę, jest wartością minimalną. Pracodawca może samodzielnie ukształtować wysokość dodatku na wyższym poziomie. Poniżej zamieszczamy tabelę, przedstawiającą wysokość dodatku za 1 godzinę pracy w porze nocnej dla pracownika pracującego w podstawowym systemie czasu pracy od poniedziałku do piątku w pełnym wymiarze czasu pracy. Zaznaczyć należy, że wysokość dodatku będzie się różnić w poszczególnych miesiącach, w zależności od miesięcznego wymiaru godzin do przepracowania.

Wskazane w tabeli wysokości dodatku za pracę w porze nocnej stanowi 20 % ilorazu minimalnego wynagrodzenia i wymiaru czasu pracy (np. styczeń: (1680/168)x20%)).

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
INFORLEX Kadry Płace i HR285.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama